Ostukorv: 0 Toodet

Telli uudiskiri

Užsakymas telefonu
Tellimiskeskuse number

688 60 91

Kanada hõbedollarid

Kollektsioon
  • Hõbemündid, proov 500/1000
  • Kõige nõutavamad Kanada juubelimündid
  • Vermitud Kanada Kuninglikus Rahapajas
  • Esimene münt: Kanada piison
Hind: € 24 00

KOLLEKTSIOON

Kollektsioon "Kanada hõbedollarid" jäädvustab Kanada ajaloo tähtsündmusi, väljapaistvaid isikuid ja eripäraseid paiku (ääretud preeriad, sügavad laaned, kõrged mäed ja kristallselged järved ) alates 1935. aastast. Kanada ametlikud meenedollarid peegeldavad suurepäraselt selle maa inimesest puutumata loodust ja rahva ajalugu. Kanadat peetakse üheks kaunimaks ja huvitavamaks riigiks kogu maailmas, kus on harmooniliselt koos nii tsivilisatsioonist puutumata metsik loodus kui ka miljonite elanikega kärarikkad linnad. Kollektsiooni mündid on kõik vermitud Kanada Kuninglikus Rahapajas, mida peetakse üheks professionaalsemaks rahapajaks maailmas, kus vermitakse suurepärase kvaliteediga münte.

ESIMENE MÜNT

Kollektsiooni esimeseks hõbemündiks on "Piison", mis on muutunud Põhja-Ameerika sümboliks. 1982. aastal emiteeritud ametlik hõbedollar on pühendatud Saskatchewani provintsi pealinna Regina asutamise aastapäevale. Selle linna sümbol on piison. Enne Ameerika koloniseerimist elasid miljonid piisonid looduses tohututes karjades. Loomade liigse tapmise tõttu vähenes nende arv ja kahekümnenda sajandi üheksakümnendatel aastatel oli piisoneid järel vaid 20 000.
Piisonite arvukuse vähenemisele aitasid kaasa ka indiaanlased. Nad arvasid, et loomad suhtlevad omavahel, mistõttu ei tohtinud jahi käigus ükski piison ellu jääda, et ta ei saaks teisi karju hoiatada. Indiaanlased ei andnud endale aru, et piisonid võivad välja surra. Nad uskusid, et neid on lõpmatu arv ning et piisonid peidavad end maa all ja maa peal on neist vaid väike osa. Selle liigi ellujäämise tagasid nn puhvertsoonid – mitte kellelegi kuuluvad maaribad eri indiaani suguharude territooriumide vahel.

Mündi esikülge kaunistab piisoni pealuu, mille kohale on trükitähtedega kirjutatud linna nimi REGINA. Kummalgi pool piisoni pealuud on kiri CANADA DOLLAR ning aastaarvud 1882–1982, millega tähistatakse Regina linna asutamise 100. aastapäeva. Mündi tagaküljel on Kanada ametliku riigipea, kuninganna Elizabeth II portree.

Kollektsiooni muud mündid: "Calgary", „Toronto 150-aastane“, „Mackenzie jõgi“, "McIntoshi õunad", "100-aastane Briti Columbia", "100-aastane rahvuspark" ja teised.

"Kanada hõbedollarite" kollektsiooni esimese mündi hind on 24 eurot, millele lisandub 4,99 eurot saatmis- ja pakkimiskulu. Järgnevate müntide hind sõltub hõbeda hinna kõikumistest turul, konkreetse mündi väärtusest, nõudlusest ja tiraažist. Seega iga mündi hind võib varieeruda vastavalt eelpoolt nimetatud kriteeriumitele. See teeb kollektsiooni „Kanada hõbedollarid” veelgi väärtuslikumaks ja ainupärasemaks, kuna nii saame pakkuda Teile kõige uuemaid, viimastel aastatel väljalastud münte, mis paistavad silma omalaadse kujunduse ja kõrgeima vermimiskvaliteediga ning on pälvinud nõudlike numismaatikute tähelepanu. Kuid samas ootavad Teie kogusse kuulumise järjekorda ka varem väljalastud hõbemeened, mis on juba jõudnud muutuda maailma numismaatika eredateks näideteks ja on piiratud tiraaži või tohutu suure nõudluse tõttu raskesti kättesaadavad. Reaalselt käibel olnud müntidel võib esineda väikeseid kriimustusi või plekikesi.


Iga kollektsiooni hõbemündiga tuleb kaasa autentsussertifikaat ja kaaskiri, kust leiab täpsed parameetrid ja kirjelduse vastava mündi kohta.

ParameeterVäärtus
Vermimisaasta:1982
Mass:23,3 g
Läbimõõt:36,0 mm
Metall:Hõbe, proov 500/1000
Kvaliteet:Proof
Vermija:Kanada Kuninglikus Rahapajas
Nimiväärtus:1 Kanada dollar
Tiraaž:3000 komplekti (Eesti Mündiäri)
Esimese toote hind: € 24 00 (+ pakendamis - ja transpordikulu)
Järgmiste toodete hind: € 48 00
tutvu toote ostutingimustega
Teil on võimalus tellitud tootega tutvuda enne lõplikku ostu sooritamist.Kõrge kvaliteedi kontroll tagab Teile, et Teie poolt soetatud tooted on autentsed.Tellimuse sooritamisel Teie poolt jäetud isikuandmed on kaitstud meie turvasüsteemide poolt.
Grupės logotipų