Puhtast kullast münt „Paks Margareeta“

Münt on vermitud puhtast kullast, proov 999/1000

Puhtast kullast münt „Paks Margareeta“

Puhtast kullast münt „Paks Margareeta“

Olge esimene hindaja!

0
  • Saadaval ainult Eesti Mündiäris!
  • Münt on vermitud puhtast kullast, proov 999/1000
  • Rangelt piiratud tiraaž - ainult 500 tk
  • Münt on esinduslikus karbis
  • Tüüp: Üksik
  • Saadavus: Keskmine
Hind: € 119

Puhtast kullast münt „Paks Margareeta“

Täna on meil taas võimalus pakkuda Teile uut suurepärast toodet – Tallinna südames asuvale Paksu Margareeta tornile pühendatud imelist münti, mis on vermitud kõrgeima kvaliteediga 999,9/1000 kullast ja kaalub 0,5 g!

Kõige muljetavaldavamate ehitiste hulgas mainitakse tihti Tallinna vanalinna ümbritsevas kaitsemüüris paiknenud paksuseinalist torni Paksu Margareetat. XVI sajandil otsustati linna kaitsesüsteem rekonstrueerida. Tööd kestsid paar aastakümmet ja nende lõppedes ilutses linna sadamapoolses otsas uus torn. 25 m läbimõõduga ja 20 m kõrgusel ehitisel on 5 meetri paksused seinad ja tornis oli umbes 100 laskeava. See oli Tallinna kaitsemüüri tornidest kõige võimsam. Selle projekteerimisel loodeti, et ehitis hirmutab sadamasse saabuvaid vaenlasi ja tekitab meretagustes külalistes austust linna vastu. Pole teada, millal sai ehitis endale nimeks Paks Margareeta. Loomulikult mõjutas nimesaamist torni tähelepanuvääriv suurus, naisenimi tulenes aga ilmselt austusest Taani kuninganna Margrethe I vastu, kelle käsul ehitati XIV sajandil torni kõrvale linnavärav.

Täna asub Paksu Margareeta tornis Eesti Meremuuseum. Selle neljal korrusel on külastajatel võimalus imetleda sadu vanaaegsete laevade mudeleid, tutvuda iidsete navigatsiooni-, sukeldumis- ja kalapüügitehnikatega, süüvida Tallinna õitsengule kaasa aidanud Eesti merelaevanduse ajalukku. Torni katusel tegutseb sooja ilmaga kohvik, kust avaneb hingematvalt kaunis Tallinna panoraam.

Loodame, et see puhtast 999,9/1000 kullast münt leiab endale sobiva koha Teie kollektsioonis!

Miks on see väärtuslik lisandus Teie kollektsioonile?

  •     Saadaval ainult Eesti Mündiäris!
  •     Münt on vermitud 0,5 g puhtast kullast, proov 999/1000
  •     Rangelt piiratud tiraaž - ainult 500 tk
  •     Münt on esinduslikus karbis

Mündi esiküljel on kujutatud suursugust kaitsetorni Paksu Margareetat. Ülal on ehitise nimi inglise keeles. All on kiri „TALLINN ESTONIA“.

Tagaküljel on kuninganna Elizabeth II portree, mida ümbritsevad kirjad „NIUE ISLAND“ (Niue saar), „QUEEN ELIZABETH II“ ja „2 DOLLARS“ (2 dollarit) ja allpool on kirjas mündi vermimisaasta.

Koos mündiga saadame autentsust tõendava sertifikaadi, millelt leiate mündi parameetrid.

Hind: € 119
Täpsed andmed
Vermimisaasta:
2017
Metall:
Puhas kuld, proov 999/1000
Läbimõõt:
11,0 mm
Mass:
0,5 g
Vermija:
Niue saar
Nimiväärtus:
$ 2
Kvaliteet:
Proof
Tiraaž:
500 tk