Vanalinna südames paiknev Tallinna raekoda on ainus säilinud gooti stiilis raekoda Põhja-Euroopas. Selle ajalugu ulatub XIII sajandisse. Aastal 1248 võeti Tallinn Hansa liidu liikmeks ja valiti ka raad. Raad hakkas kogunema Tallinna turuplatsil seisnud majas, mida hakati nimetama raekojaks. Esimest korda on raekoda kirjalikes allikates mainitud aga ligi sajand hiljem – aastal 1322. Nimetatud aastast loetakse ka Tallinna raekoja eluiga.

Linnavalitsus töötas raekojas 1970. aastani. Nüüd on raekojal pisut teine roll: see tervitab linnaelanikke ja külalisi regulaarsete kontsertidega, kutsub külastama majja rajatud muuseumi, mis tutvustab linna sajanditevanust ajalugu ja arhitektuuri ning raekoda ennast.

Miks tasub seda münti tellida?

  • Vermitud puhtast 999,9/1000 kullast
  • Pühendatud Tallinna 700-aastasele raekojale
  • Tiraaž vaid 500 tk maailmas
  • Ainult Eesti Mündiärist!

Mündi esiküljel on Tallinna raekoda ja seda ümbritsevate majade kontuurid. Ülaserva juures kulgeb kiri: TALLINNA RAEKODA 1322.

Tagaküljel on Gibraltari vapp. Seda ümbritseb kiri CHARLES III·D G REX F D GIBRALTAR 2022 1/25 CROWN.

 

Jah, tellin 700-aastasele Tallinna raekojale pühendatud kuldmündi hinnaga 129 eurot (+ 5,99 € saatekulud). Arve tasun lähimas postkontoris saadetise kättesaamisel.

Võin tellitud toote tagastada 15 päeva jooksul selle kättesaamisest.  

Tarneaeg on 3 - 5 tööpäeva.

Esitan oma isikuandmed OÜ-le Eesti Mündiäri vabatahtlikult ning nõustun nende kasutamisega tellimuste täitmise ja otseturunduse eesmärgil kooskõlas Eesti Vabariigi isikuandmete kaitse seaduse nõuetega.

Töötleme Teie isikuandmeid ettevõtte õigustatud huvi – toodete kohta teabe jagamise: teenuste osutamise, turunduse ja statistika – eesmärgil. Võite andmete töötlemise ükskõik millal peatada, andes sellest teada telefoni, e-posti või kirja teel. Teatame, et Teie isikuandmete kaitsmiseks rakendatakse vajalikke turvameetmeid. Jagame Teie andmeid ainult nende ettevõtetega, kes osutavad meile lepingupõhiseid teenuseid. Lisateavet isikuandmete töötlemise kohta leiate meie veebilehelt myndiari.ee. Soovi korral on Teil võimalik saada kogu teave isikuandmete töötlemise kohta posti teel.

Täpsed andmed
Vermimisaasta:
2022
Vermija:
Gibraltar
Nimiväärtus:
1/25 krooni (crown)
Metall:
999,9/1000 kuld
Läbimõõt:
13,92 mm
Mass:
0,5 g
Kvaliteet:
Proof
Tiraaž:
500 tk