Eestile tähendab Eduard Wiiralti (1898–1954) nimi ülimat loovat vaimu ja äärmist meisterlikkust kunstis. Eesti graafika esikunstnik väärib tundmist ja tema teosed vaatamist. Eduard Wiiralti tähtsaimad teosed on nüüd jäädvustatud puhta kullaga kaetud plaatidele. 

Eduard Wiiralti kollektsiooni moodustavad 12 kõige silmapaistvamat kunstniku teost, mis on taasloodud kullatud plaatidel. Pildid on värvilise tampograafia tehnikas. Koos iga plaadiga on kaasas selle autentsust kinnitav sertifikaat ja infokaart, millelt leiate üksikasjalikuma teabe plaadil kujutatud teose kohta. Infokaartide tekstid on koostanud kuulus Eesti kunstiajaloolane ja -kriitik Mai Levin. Usume, et nende tekstide lugemine pakub teile suurt rõõmu ja avab teie jaoks Eduard Wiiralti loomingu saladusliku maailma. Kollektsioon on toodetud Eesti Mündiäri poolt ning saadaval piiratud koguses ainult Eesti Mündiärist!

Miks tasub seda kollektsiooni tellida?

 • 12 kullatud plaati kollektsioonis jäädvustavad olulisimaid Eduard Wiiralti teoseid
 • Pühendatud Eduardi Wiiralti teostele
 • Piiratud tiraaž - ainult 5000 kollektsiooni
 • Kaetud puhta kullaga, proov 999/1000
 • Uusim vermimistehnoloogia
 • Esimene kullatud plaat on pühendatud Eduard Wiiralti teosele "Lamav tiiger"
 • Ainult Eesti Mündiäri OÜ klientidele
 • Esimese kullatud plaadi hind - ainult 25 € (+4,99 € postikulu)*


* Soodushind kehtib ainult terve kollektsiooni tellimisel. Soovides tellida ainult esimest plaati, on hinnaks 35 eurot (+4,99 € postikulu). Kui soovite tellida ainult esimese plaadi, helistage meile 688 60 91.

 

 

Täpsed andmed
Esimene plaat :
„Lamav tiiger“
Väljalaskeaasta:
2017
Metall:
Vase-nikli sulam
Kate:
Kuld (999/1000)
Mõõtmed:
29,4 × 50,3 mm
Mass:
28,0 g
Valmistaja:
St Pauli rahapajas (Suurbritannia)
Kvaliteet:
Semi-proof
Erimärkused:
esikülg on kaunistatud tampotrükitehnikas
Kollektsiooni tiraaž:
5000 tk.

Eduard Wiiralt on silmapaistvamaid animaliste Eesti kunstis, kuigi ta ei pidanud animalistikat mingiks eriliseks žanriks. Loomad olid tema meelest niisama loomulikud kujutamisobjektid nagu inimesedki. Ta tunnetas erksalt iga looma eripära ning võib öelda, et portreteeris neid. Eksootilistest loomadest tegi ta arvukalt joonistusi ja litograafiaid 1922-23. aastal Dresdenis ning naasis nende juurde 1937. aastal Pariisis. Sealses Jardin des Plantes’is  tehtud joonistuste alusel valmisid sel aastal gravüürid „Emalõvi“ (kuivnõel), “Puuma ja panter“ (ofort, kuivnõel), “Tiiger“ (akvatinta) ja „Lamav tiiger“(pehmelakk). Neist eriti õnnestunud on majesteetlik „Lamav tiiger“.

Miks tasub seda kollektsiooni tellida?

 • 12 kullatud plaati kollektsioonis jäädvustavad olulisimaid Eduard Wiiralti teoseid
 • Pühendatud Eduardi Wiiralti teostele
 • Piiratud tiraaž - ainult 5000 kollektsiooni
 • Kaetud puhta kullaga, proov 999/1000
 • Uusim vermimistehnoloogia
 • Esimene kullatud plaat on pühendatud Eduard Wiiralti teosele "Lamav tiiger"
 • Ainult Eesti Mündiäri OÜ klientidele
 • Esimese kullatud plaadi hind - ainult 25 € (+4,99 € postikulu)*

* Soodushind kehtib ainult terve kollektsiooni tellimisel. Soovides tellida ainult esimest plaati, on hinnaks 35 eurot (+4,99 € postikulu). Kui soovite tellida ainult esimese plaadi, helistage meile 688 60 91.

Jah, tellin Eduard Wiiralti kullatud plaadi „Lamav tiiger“  hinnaga 25 € (+ saatmiskulud 4,99 eurot). Toote saan kätte lähimast postkontorist. Saadetise eest tasun kättesaamisel.

Esimese kullatud plaadi tellimisega saab minust „Eduard Wiiralti kollektsioon“ koguja. Ühe plaadi hind on 35 € (+ saatekulud 4,99 eurot). Iga kuu toimetatakse minu postkasti uus plaat.

Mul on õigus tagastada iga saadetis 15 päeva jooksul alates selle kättesaamisest.

Võin kollektsioneerimisest igal ajal loobuda, teatades sellest klienditeeninduse osakonnale telefonitsi 688 60 91, e-posti teel või kirjalikult.

Saadetis jõuab kohale 3 - 5 tööpäeva jooksul.

Esitan oma isikuandmed Eesti Mündiäri OÜ-le vabatahtlikult ning nõustun nende kasutamisega tellimuste täitmise ja otseturunduse eesmärgil kooskõlas Eesti Vabariigi isikuandmete kaitse seaduse nõuetega.

Töötleme Teie isikuandmeid ettevõtte õigustatud huvi – toodete kohta teabe jagamise: teenuste osutamise, turunduse ja statistika – eesmärgil. Võite andmete töötlemise ükskõik millal peatada, andes sellest teada telefoni, e-posti või kirja teel. Teatame, et Teie isikuandmete kaitsmiseks rakendatakse vajalikke turvameetmeid. Jagame Teie andmeid ainult nende ettevõtetega, kes osutavad meile lepingupõhiseid teenuseid. Lisateavet isikuandmete töötlemise kohta leiate meie veebilehelt myndiari.ee. Soovi korral on Teil võimalik saada kogu teave isikuandmete töötlemise kohta posti teel.