Oleme väga põnevil, et saame teile täna tutvustada oma kõige uuemat kollektsiooni "Eesti ajaloolised rahatähed", mis koosneb originaalsetest hea kvaliteediga rahatähtedest.  Lisaks tulevad kollektsiooniga „Eesti ajaloolised rahatähed“ kaasa tasuta kaaned.

Esimese uue „Eesti ajaloolised rahatähed“ väljaandena on „Eesti 1937. aasta 10-kroonine". See on suurepärane algus teie kogule!
 

OLGE ESIMENE! Võite säästa 20 € – esimene rahatäht sellest kollektsioonist maksab ainult 39 € (+ 4,99 € pakendamis- ja transpordikulu)*!

 • Ajalooline rahatäht 1937. aastast
 • Esimene 10-kroonise rahatähe disain
 • Kõrge kvaliteet - ainult head rahatähed  
 • Eriline album rahatähtede kollektsioneerimiseks
 • Tuntud numismaatiku Ivar Leimuse poolt kirjutatud kaaskirjad
 • Esimese rahatähega 20 € soodustus - ainult 39 € (+ 4,99 € postikulu)*

Kollektsiooni esimene rahatäht  – „ Eesti Vabariik, 10 krooni 1937“

Kroonvääringu kehtestamisega Eestis 1928. aastal algas kohe töö uute pangatäh­tede valmistamiseks. Aastaks 1936 olidki kõik ettenähtud nimiväärtused valmis trükitud ja käibele lastud. Kriisist väljunud ja kiiresti arenev majandus nõudis aga sularaha ja nõnda otsustas Eesti Panga nõukogu trükkida juurde uue tiraaÏi kõige vajalikumaid, 10-krooniseid kupüüre. 10. augustil 1936 sõlmitigi Riigi Trükikojaga leping 5 miljoni niisuguse pangatähe valmistamiseks. Tegelikult trükiti neid kokku pisut vähem, 4 962 024 eksemplari, millest Eesti Pangale anti üle 4 650 024 pan­gatähte ning 600 näidist ületrükiga PROOV. Praakeksemplarid hävitati. Rahad, mida 1928. aasta 10-kroonistest eristasid seeriat märkiv täht ’A’ ja aastaarv 1937, lasti ringlusse 10. septembril 1937. Need kannavad Eesti Panga presidendi Jüri Jaakson ning panga direktorite Christian Kaarna ja Johannes Rosenfeldti allkirju.
 
Selle rahatähe, nagu ka kõik ülejäänud kroonvääringus kupüürid, kujundas Günt­her Reindorff, kes võitis vastava konkursi 1926. aastal. Sinist karva pangsedeli esiküljel näeme rahvarõivais Eesti neiut sirbi ja viljavihuga. Tõsi küll, kunstnikule heideti ette, et nooriku tanu polevat piisavalt eestipärane ja et niisuguseid olevat kantud vaid kaugemates kolgastes. Võidukavandi võrdlus lõpliku pangatähega vee­nab siiski, et Reindorff jäi enesele kindlaks ja siin muudatusi ei teinud.
 
Need ei jäänud viimaseks kupüürideks, mis valmistati Eestis enne sõda. 16. märtsil 1939 sõlmiti Riigi Trükikojaga leping veel 5 miljoni 10-kroonise tarnimiseks. Pan­gatähed pidid kandma seeriatähte ’B’ ning aastaarvu 1940. Töödega tehtigi algust ja vaatamata Eesti annekteerimisele juunis 1940 jätkus iseseisva raha trükkimine Tallinnas veel sama aasta detsembrini. Kuid käibele uusi rahasedeleid enam ei lu­batud. 25. märtsil 1941 kuulutas okupatsioonivõim kohaliku vääringu kõigis Balti riikides kehtetuks.


* Soodushind kehtib ainult terve kollektsiooni tellimisel. Soovides tellida ainult esimese rahatähe, on hinnaks tavahind 59 € (+ pakkimis- ja saatmiskulu 4,99 €). Kui soovite tellida ainult esimese rahatähe, helistage 688 60 91.

Täpsed andmed
Aasta:
1937
Nimiväärtus:
10 krooni
Suurus:
130 x 80 mm
Lastud käibele:
10. september 1937
Võetud käibelt:
25. märts 1941
Kvaliteet:
VF/XF
Kujundaja:
Günther Reindorff
Trükikoda:
Riigi Trükikoda, Tallinn

Teie silme ees on meie kõige uuem rahatähtede kollektsioon, mis koosneb erinevatest Eestis käibel originaalsetest rahatähtedest. Lisaks tuleb kollektsiooniga kaasa  tasuta album ja infoleht detailse kirjeldusega. Kollektsiooni "Eesti ajaloolised rahatähed" jaoks on tekstid kirjutanud ajaloolane ja numismaatikaspetsialist Ivar Leimus. Esimese rahatähega saadame teile ka elegantse mustade kaantega albumi, kus saate neid professionaali koostatud infolehti säilitada ja rahatähti hoida.

Pole paremat viisi sellise põneva kogu alustamiseks kui „Eesti 1937. aasta 10-kroonine“.

Miks tellida seda kollektsiooni?

 • Esimene - ajalooline rahatäht 1937. aastast -  20 € soodustus - ainult 39 € (+ 4,99 € postikulu)*
 • Esimene 10-kroonise rahatähe disain
 • Kõrge kvaliteet - ainult head rahatähed  
 • Eriline album rahatähtede kollektsioneerimiseks
 • Tuntud numismaatiku Ivar Leimuse poolt kirjutatud kaaskirjad

Teised selle kollektsiooni rahatähed:


* Soodushind kehtib ainult terve kollektsiooni tellimisel. Soovides tellida ainult esimese rahatähe, on hinnaks tavahind 59 € (+ pakkimis- ja saatmiskulu 4,99 €). Kui soovite tellida ainult esimese rahatähe, helistage 688 60 91.

Jah, tellin rahatähe „Eesti 1937. aasta 10-kroonine“ erihinnaga 39 eurot (+ pakkimis- ja saatekulud 4,99 eurot). Arve tasun lähimas postkontoris saadetise kättesaamisel.

Jah, rahatähe „Eesti 1937. aasta 10-kroonine“ tellimisega saab minust kollektsiooni „Eesti ajaloolised rahatähed“ koguja ning ma nõustun saama oma postkasti iga kuu kollektsiooni ühe rahatähe, mille hind on 59 eurot (+ 4,99 eurot pakkimis- ja saatekuludeks). 

Mul on õigus tagastada iga rahatäht 15 päeva jooksul selle kättesaamisest.

Võin kollektsioonist loobuda igal ajal, teatades sellest telefonitsi 688 60 90.

Kollektsiooni esimene rahatäht saadetakse 3-5 tööpäeva jooksul.

Annan vabatahtlikult oma isikuandmed ja nõustun, et neid kasutatakse ettevõtte Eesti Mündiäri tellimuse täitmise ja otseturunduse eesmärgil, vastavalt Eesti Vabariigi isikuandmete kaitse seadusele.