Eesti Mündiäril on rõõm tutvustada Teile uut kuldmüntide kollektsiooni „Eesti kaunimad kirikud“. Imekaunitel filigraanselt töödeldud kuldmüntidel on kujutatud Eesti kauneid ja põneva ajalooga pühakodasid.

Puhtast 999/1000 kullast vermitud münte on kokku seitse. Neilt leiate Viljandi Jaani kiriku, Tallinna Toomkiriku, Pärnu Eliisabeti kiriku, Tartu Maarja kiriku, Tallinna Püha Vaimu kiriku ja Kaarli kiriku ning Kuressaare Laurentiuse kiriku.

Kollektsiooni „Eesti kaunimad kirikud“ kõige esimene münt on pühendatud Viljandi Jaani kirikule. Esimesed 300 tellijat saavad kuldmündile lisaks kollektsionääre rõõmustava Viljandi Jaani kiriku postmargiga esimese päeva ümbriku millel esimese päeva tempel.

Viljandi Jaani kiriku margi on kujundanud tunnustatud margikunstnik Riho Luuse. 1,30 euro väärtusega postmark on mõeldud Eesti-siseseks saatmiseks. Mark on trükitud trükikojas Vaba Maa ning selle trükiarv on 18 000.

Ümbrikud on individuaalselt nummerdatud ja selline kooslus on saadaval ainult Eesti Mündiäris.

Kuldmüntidega kaasas käivad asjatundlikud tekstid pühakodade kohta on meie jaoks kirjutanud koguduste ja kirikute ajalugu hästi tundvad vaimulikud.

Kollektsiooni esimesel mündil olev Viljandi Jaani kirik rajati ajavahemikus 1466–1472 koos Püha Frantsiskuse ordu kloostriga, mis paiknes kirikust põhja pool. Frantsisklaste ideaalid olid kasinus ja lihtsus, millest lähtuvalt pidi ka pühakoda olema tagasihoidlik. Kiriku ajalugu on olnud heitlik, kuid ometi on pühakoda siiani viljandlaste rõõmuks püsima jäänud.

Jaani kirikut võib nimetada helisevaks hooneks. Läbi aastate ja aastakümnete on kirikus toimunud hulganisti kontserte ja festivale. Paljud eestimaalased teavadki Jaani kirikut kui folgikirikut, mis pärimusmuusika festivali ajal on avatud hiliste õhtutundideni. Uudse lahendusena on kirikutorni paigaldatud 25 kellast koosnev kellamäng, millega saab esitada vabalt valitud meloodiaid.

 Miks seda kollektsiooni tellida?

  • Puhtast 999/1000 kullast vermitud mündid.
  • Iga kuldmündiga kaasas põhjalik tutvustustekst pühakoja kohta
  • Esimese mündiga kaasas Viljandi Jaani kiriku mark ja esimese päeva tempel
  • Kollektsioon on valminud koostöös Kirikufondi ja peapiiskop Urmas Viilmaga
  • Kingituseks väärikas puidust karp kuldmüntide säilitamiseks 
  • Kollektsiooni tellimisega toetate Kirikufondi
  • Ainult Eesti Mündiärist

Kollektsiooni tellimisega toetate ühtlasi Kirikufondi, et hoida kõike seda, mis on aastasadu olnud osaks meie ajaloost ja kultuurist ning inspiratsiooniks kunstile, kirjandusele, muusikale, arhitektuurile. Ligi 300 luterlikust pühakojast on Kirikufondi toel viimase 30 aastaga Eestis korda tehtud ja jälle kasutusse võetud 50.

Kollektsiooni kõige esimese mündi ja margi komplekti hind on 99 eurot. Iga järgmise mündi hind on 139 eurot. Saadetistele lisandub postikulu 5,99 eurot. Peale kollektsiooni teise kuldmündi eest tasumist saadame Teile väärika karbi müntide hoidmiseks. Tasuda tuleb vaid saatekulu 5,99 eurot.

Kui Teil peaks olema kollektsiooni tellimise või meie toodete kohta küsimusi, siis meie klienditeenindus aitab Teid väga hea meelega esmaspäevast reedeni kl. 9.00-17.00!

Esimese mündi erihind kehtib ainult terve kollektsiooni tellimisel. Soovides tellida ainult esimese mündi, on hinnaks tavahind 139 eurot (+ saatekulu 5,99 €). Kui soovite tellida ainult esimese mündi, helistage 688 6091.

Kollektsiooni saab tellida ainult Eesti Mündiärist!


* Erihind kehtib ainult terve kollektsiooni tellimisel. Soovides tellida ainult esimese mündi, on hinnaks tavahind 139 eurot (+ saatekulud 5,99 eurot). Kui soovite tellida ainult esimese mündi, helistage 688 6090.

Jah, tellin puhtast kullast müntide kollektsiooni „Eesti kaunimad kirikud ja olen nõus, et mulle saadetakse iga kuu uus kollektsiooni kuuluv münt.

Esimese mündi „Viljandi Jaani kirik“ erihind on ainult 99 € (+ 5,99 € saatekulud). Iga järgmine münt maksab 139 € (+ 5,99 € saatekulud).

Kollektsiooni esimene münt toimetatakse mulle lähimasse postkontorisse, iga järgmine aga minu postkasti.

Iga münt toimetatakse kohale spetsiaalses kaitsekapslis koos autentsussertifikaadi ja üksikasjaliku kirjeldusega.

Pärast kollektsiooni kolme mündi kogumist saan kingiks karbi, milles münte hoida. Karbi eest tasun vaid saatekulu 5,99 €.

Kui saadud münt ei vasta minu ootustele, võin saadetise tagastada 15 päeva jooksul alates selle kättesaamisest. Mul on õigus ükskõik millal kogumine lõpetada, teatades sellest klienditeeninduse telefonil, e-posti teel või kirjalikult.

Esimene münt toimetatakse kohale 1 - 2 nädala jooksul. 

Esitan oma isikuandmed Eesti Mündiäri OÜ-le vabatahtlikult ning nõustun nende kasutamisega tellimuste täitmise ja otseturunduse eesmärgil kooskõlas Eesti Vabariigi isikuandmete kaitse seaduse nõuetega.


Töötleme Teie isikuandmeid ettevõtte õigustatud huvi – toodete kohta teabe jagamise: teenuste osutamise, turunduse ja statistika – eesmärgil. Võite andmete töötlemise ükskõik millal peatada, andes sellest teada telefoni, e-posti või kirja teel. Teatame, et Teie isikuandmete kaitsmiseks rakendatakse vajalikke turvameetmeid. Jagame Teie andmeid ainult nende ettevõtetega, kes osutavad meile lepingupõhiseid teenuseid. Lisateavet isikuandmete töötlemise kohta leiate meie veebilehelt myndiari.ee. Soovi korral on Teil võimalik saada kogu teave isikuandmete töötlemise kohta posti teel.

Täpsed andmed
Esimene münt:
„Viljandi Jaani kiri“
Väljalaskeaasta:
2024
Metall:
kuld (999,9/1000)
Läbimõõt:
13.92 mm
Mass:
0,5 grammi
Kvaliteet:
kõrgeim (proof)
Emiteerija:
Niue saar
Nimiväärtus:
2 dollarit 50 senti
Kollektsiooni tiraaž:
500 tk