Eesti rahvussümbolite hõbemünt "Eesti Vabariik 100" 

Eesti Vabariigi 100. juubelile pühendatud hõbemündil on kujutatud meie riigi ühte tähtsamat sümbolit – suitsupääsukest. Suitsupääsukese selg on sinkjasmust ja kõhupool valge, tal on pikk kaheharuline saba ja pikad tiivad. Suitsupääsukesi võib tihti kohata taluõues ja külades. Vanarahvas ütleb, et kui suitsupääsuke maadligi lendab, on vihma oodata. See on igati loogiline: kui õhuniiskus suureneb, muutuvad putukate tiivad niiskeks ja nad ei saa kõrgel lennata. Eestlased on alati suitsupääsukesi armastanud, seetõttu valiti suitsupääsuke XX sajandi keskel ka rahvuslinnuks.

Hõbemündil on kujutatud ka teist meie rahvussümbolit – rukkilille. Rukkilill on rohttaim korvõieliste sugukonnast jumika perekonnast. Pealevila on Euroopa ja Põhja-Ameerika, kuid kasvab ka mujal. Seoses intensiivpõllunduse ja herbitsiidide kasutamisega on ta arvukus Eesti looduses oluliselt vähenenud. Rukkilill kasvab peamiselt põlluumbrohuna eriti taliviljapõldudel, kuid ka tee- ja kraaviservadel ning jäätmaadel. Rukkilill on hea mee- ja ravimtaim, mis sisaldab rikkalikult C-vitamiini. Õitest saadakse ka sinist värvi. Rukkilill on 1968. aastast Eesti rahvuslill.

Saadaval ainult Eesti Mündiäris!

  • Münt on vermitud puhtast hõbedast 999/1000
  • Pühendatud Eesti rahvuslinnule – suitsupääsukesele
  • Rangelt piiratud tiraaž - ainult 500 tk
  • Münt on esinduslikus karbis

Mündi esiküljel on lendav suitsupääsuke ja rukkililled, keskel on tekst "100 EESTI VABARIIK" ja ümberringi "CENTENARY OF ESTONIAN INDEPENDENCE 1918-2018" (EESTI VABARIIGI 100. AASTAPÄEV 1918-2018).

Mündi tagaküljel on kuninganna Elizabeth II profiil ja tekstid “NIUE ISLAND”, „2018“ ja ”1 DOLLAR” (nominaal 1 dollarit).

Täpsed andmed
Vermimisaasta:
2018
Metall:
Puhas hõbe 999/1000
Läbimõõt:
33,0 mm
Mass:
15,55 g
Vermija:
Niue saar
Nimiväärtus:
$ 1
Kvaliteet:
Proof
Tiraaž:
ainult 500 tk

Jah, tellin Eesti rahvussümbolitele pühendatud hõbemündi “Eesti Vabariik 100” 119 eurot (+ pakkimis- ja saatekulud 4,99 eurot). Arve tasun lähimas postkontoris saadetise kättesaamisel.

Võin mündi tagastada 15 päeva jooksul selle kättesaamisest.

Teie saadetis jõuab kohale 3-5 tööpäeva jooksul.

Annan vabatahtlikult oma isikuandmed ja nõustun, et neid kasutatakse ettevõtte Eesti Mündiäri tellimuse täitmise ja otseturunduse eesmärgil, vastavalt Eesti Vabariigi isikuandmete kaitse seadusele.