Aasta 2018 on Eesti jaoks eriline: tähistame oma iseseisva riigi 100. aastapäeva! Selle erilise sündmuse puhul on meil hea meel esitleda Teile uue kujundusega puhtast hõbedast münti.

1914. aastal alanud sõda raputas tugevalt seni kehtinud jõudude tasakaalu. Eesti ja teised Baltimaad nägid sõjas võimalust oma autonoomia kinnitamiseks. Eesti jaoks täitus see soov 24. veebruaril 1918, mil loeti avalikult ette Päästekomitee algatusel koostatud Eesti iseseisvusmanifest. Algusaastad olid rasked. Iseseisvuse väljakuulutamise ajal oli Eesti territooriumilt taganevatel Vene relvajõududel tihedalt kannul Saksa Keisririik, kes ei soovinud vallutatud riigi iseseisvust tunnistada. Lõpuks olid sakslased siiski sunnitud tagasi tõmbuma. Seejärel esitasid Eestile oma pretensioonid bolševikud: algas rohkem kui aasta kestnud Eesti Vabadussõda. Konflikt lõppes 2. veebruaril 1920 Tartu rahulepingu allkirjastamisega. Lõpuks ometi võisid eestlased oma riigi arengule hoo sisse anda.

Paari aastakümne jooksul puhkes Eestimaa õitsele. Idülli lõpetas teine maailmasõda ja 1940. aastal alanud Nõukogude Venemaa okupatsioon. Kogu selle aja jooksul ei kaotanud eestlased kunagi lootust omariiklus taastada. Rahvusliku idee sädemed ei kustunud ja neist tõusis 1990. aastal võimas iseseisvuse leek.

1991. aastal tunnustasid lääneriigid iseseisvat Eesti Vabariiki. Nii algas uus ajajärk Eesti omariikluse ajaloos. Eesti sõlmis taas suhted nii Euroopa kui ka ülejäänud maailma riikidega. Riigi majandus tugevnes ning Eestist sai Euroopa Liidu ja NATO liige.

Saadaval ainult Eesti Mündiäris!

  • Münt on vermitud puhtast hõbedast 999/1000 
  • Rangelt piiratud tiraaž - ainult 500 tk
  • Münt on esinduslikus karbis
  • Vermitud Norra Rahapajas

Mündi esiküljel on tagajalgadel seisev lõvi, kes on meie  riigi sümboolikas kasutusel olnud juba XIII sajandist. Lõvi on olnud nii Tallinna linnavapil, Eestimaa hertsogi tiitlivapil  kui ka Eestimaa kubermangu vapil. Noor Eesti Vabariik kuulutas kolm kilbil olevat lõvi ka oma ametlikuks riigivapiks. Mündi esiküljel kujutatud kilpi ümbritsevad tammeoksad. Tamme on juba iidsetest aegadest peetud Eesti rahvuspuuks. Esiküljel on kirjad „100 EESTI VABARIIK“ ja „CENTENARY OF ESTONIAN INDEPENDENCE 1918–2018“ (sada aastat Eesti iseseisvust).

Mündi tagaküljel on kuninganna Elizabeth II portree, mida ümbritsevad kirjad „ELIZABETH II“, „NIUE ISLAND“ (Niue saar) ja „1 DOLLAR“. All on mündi väljalaskeaasta.

Koos hõbemündiga saadame autentsust tõendava sertifikaadi, millelt leiate mündi parameetrid.

Täpsed andmed
Vermimisaasta:
2018
Metall:
Puhas hõbe 999/1000
Läbimõõt:
33,0 mm
Mass:
15,55 g
Väljalaskjariik:
Niue saar
Vermitud:
Norra Rahapajas
Nimiväärtus:
$ 1
Kvaliteet:
Proof
Tiraaž:
ainult 500 tk

Jah, tellin Eesti omariikluse sajandale aastapäevale pühendatud hõbemündi hinnaga 119 eurot (+ pakkimis- ja saatekulud 4,99 eurot). Arve tasun lähimas postkontoris saadetise kättesaamisel.

Võin tellitud toote tagastada 15 päeva jooksul selle kättesaamisest. 

Tarneaeg on 3-5 tööpäeva.

Esitan oma isikuandmed OÜ-le Eesti Mündiäri vabatahtlikult ning nõustun nende kasutamisega tellimuste täitmise ja otseturunduse eesmärgil kooskõlas Eesti Vabariigi isikuandmete kaitse seaduse nõuetega.