Meil on au esitleda väljapaistvale eestlasele – Konstantin Pätsile pühendatud medalit. Konstantin Päts on üks neid Eestimaa mehi, kelle teened sõltumatu Eesti rajamisel on erakordsed. Medal "Konstantin Päts 1874 - 1956" alustab kullatud medalite kollektsiooni "Eesti tuntud inimesed".

Kullatud medali esiküljel on president Konstantin Pätsi portree, medali tagaküljel stiliseeritud Eesti vapilõvi. Loodame, et esimesest puhta kullaga kaetud medalist, millel on Eesti esimese presidendi portree, saab Teie kollektsiooni väärikas algus.

Soovitame kasutada erakordset võimalust ja juba täna tellida kollektsiooni „Eesti tuntud inimesed” esimene medal „Konstantin Päts 1874-1956”, mis on kaetud puhta 24-karaadise kullaga (999/1000).

  • Konstantin Päts – Eesti esimene president
  • Medal on kaetud puhta kullaga – proov 999/1000
  • Konstantin Päts - kollektsiooni "Eesti tuntud inimesed" esimene medal. Teised kollektsiooni medalid: C. R. Jakobson, A. H. Tammsaare jt
  • Esimese medali erihind - ainult 29 € tavahind (+ saatmis- ja pakendamiskulud 4,99 €)*

Iga medaliga saate kaasa medali autentsust tagava nummerdatud sertifikaadi koos põhjaliku kirjeldusega. Medalite sertifikaadid kirjutab tuntud Eesti ajaloolane Küllo Arjakas, kelle ülevaated kuulsate ajalooliste isiksuste kohta pakuvad alati millegi uue teadasaamise rõõmu.

Tulevane esimene president Konstantin sündis 23. veebruaril 1874 Pärnumaal Tahkuranna vallas ehitusmeistri peres. 1898. aastal lõpetas ta Tartu ülikooli õigusteaduskonna, töötas advokaadina ja tuntud ühiskonnategelase Jaan Poska abina, hakkas välja andma ajalehte Teataja, seejärel töötas Tallinna linnavalitsuses. Hiljem muutus Pätsi elu eriti dramaatiliseks: kui ta 1905. aasta revolutsioonist osavõtjana tagaselja surma mõisteti, emigreeris ta välismaale. Kui otsus tühistati, naasis Konstantin Päts 1909. aastal Venemaale ja astus kohtu ette. 1918. aastal pidasid Saksa võimud K. Pätsi kinni ja ta veetis mitu kuud Poolas vangilaagris. Jõudnud tagasi Eestisse, tegutses ta peaministri ja sõjaministrina. 1938. aastal valiti Päts presidendiks. Ta kaotas võimu 1940. aastal ning Päts vahistati koos perekonnaga ja küüditati Ufasse. Hiljem oli esimene Eesti president vangis ilma mingi süüdimõistva otsuseta, mis esitati alles 1952. aastal – 25 aastat vabadusekaotust. Eesti esimene president suri 18. jaanuaril 1956 Kalinini oblastis Buraševo asulas. 1990. aastal maeti tema säilmed ümber Tallinna Metsakalmistule.


* Soodushind kehtib ainult terve kollektsiooni tellimisel. Soovides tellida ainult esimese medali, on hinnaks tavahind 39 eurot (+ saatmis- ja pakendamiskulud 4,99 €). Kui soovite tellida ainult esimese medali, helistage 688 60 91.

Täpsed andmed
Vermimisaasta:
2013
Metall:
Vask, kullatud 999/1000 prooviga kullaga
Läbimõõt:
38,6 mm
Mass:
24,0 g
Vermija:
St Pauli rahapajas (Suurbritannia)
Kvaliteet:
Proof-like
Tiraaž:
7500 tk

Kollektsioon „Eesti tuntud inimesed” jäädvustab meie ajaloo eri perioodidel tegutsenud Eestile tähtsate ja teenekate isiksuste mälestuse. Meil on hea meel, et meie kollektsiooni medalite kujunduse loob andekas Eesti disainer Margus Kadarik. Tema teosed justkui jäädvustavad peatunud hetke meie riigi minevikust. Kollektsiooni medalid on vermitud Suurbritannias, ühes vanimas ja sügavate traditsioonidega rahapajas. Originaalne kujundus ja kõrgeim medalivermimise kvaliteet annavad medalitele erilise väärtuse.

Loodetavasti pälvib see mälestusmedalite kollektsioon suurt huvi. Meil on hea meel, et suudame pakkuda Teile selliseid väljapaistva kujunduse ja kõrge kunstilise kvaliteediga medaleid. Ei ole kahtlust, et nende kogumine pakub Teile küllaga meeldivaid hetki ja rohkem teadmisi Eesti ajaloost ning meie suurkujudest.

Eesti esimesele presidendile Konstantin Pätsile pühendatud medali soetamisega saab Teist Eesti Mündiäri OÜ eriklient. Siitpeale on Teil eelisõigus saada iga kuu üks uus kollektsiooni „Eesti tuntud inimesed“ kuuluv medal ning pakkumisi teiste medali- või mündikollektsioonide tellimiseks.
 
On tore, et Teid huvitab oma riigi ajalugu ning austate Eesti tähtsamaid ajaloolisi isiksusi. Meil on hea meel, et Teist on saanud kollektsiooni „Eesti tuntud inimesed“ kollektsionäär.


* Soodushind kehtib ainult terve kollektsiooni tellimisel. Soovides tellida ainult esimese medali, on hinnaks tavahind 39 eurot (+ saatmis- ja pakendamiskulud 4,99 €). Kui soovite tellida ainult esimese medali, helistage 688 60 91.

Jah, tellin kullatud medali „Konstantin Päts 1874 - 1956“ erihinnaga 29 eurot (+ saate- ja pakkimiskulud 4,99 eurot). Arve saan koos saadetisega postkasti ning tasun seejärel. 

Jah, medali „Konstantin Päts 1874 - 1956“ tellimisega saab minust kollektsiooni „Eesti tuntud inimesed“ koguja ja ma nõustun saama oma postkasti kord kuus kollektsiooni ühe medali, mille hind on 39 eurot (+ 4,99 eurot pakkimis- ja saatekuludeks).

Kui olen kogunud kollektsiooni 3 medalit, saan luksusliku karbi medalite hoidmiseks ning albumi sertifikaatide jaoks. Karbi ja albumi saan tasuta, maksan vaid postikulu 4,99 eurot.

Mul on õigus tagastada iga saadud medal 15 päeva jooksul selle kättesaamisest.

Võin kollektsioonist loobuda igal ajal, teatades sellest telefonitsi 688 60 90.

Teie saadetis jõuab kohale 3-5 tööpäeva jooksul.

Annan vabatahtlikult oma isikuandmed ja nõustun, et neid kasutatakse ettevõtte Eesti Mündiäri tellimuse täitmise ja otseturunduse eesmärgil, vastavalt Eesti Vabariigi isikuandmete kaitse seadusele.