Ajalooline sündmus – maailma esimene hõbesovrin! Äsja vermituna on hõbesovrinist juba saanud osake ajaloost.

Teil on eriline võimalus saada tähtsa numismaatilise sündmuse tunnistajaks ja olla üks esimesi hõbedast vermitud sovrini omanikke. Sovrin pole veel kunagi olnud nii kättesaadav! 

Sovrinid vahetasid 1817. aastal välja Suurbritannia tollase valuuta – guinea ehk gini. Valuutavahetusprotsessi hõlbustamiseks vermiti ainuüksi esimesel aastal lausa 35 miljonit sovrinit. Esimestel sovrinitel oli kullaproov 958, hilisematel 916. Sellise prooviga kullast sai kullaproovi standard Briti saartel ja USAs. Sovrinite kaalu on mitmeid kordi vähendatud. Neist on saanud otsekui maailma kuldmüntide standard: valmistatud puhtast kullast, läbimõõduga 22,05 mm ja massiga 7,98 g.

Sovrinite päritolu võib seostada Napoleoni sõjakäikudega. Pärast Napoleoniga peetud sõdadest toibumist lasi Suurbritannia käibele sovrini, mis oli otsekui tõend Inglismaa ühtsusest ja võimsusest. Isegi selle tagakülge kaunistaval Pühal Jüril on sümboolne tähendus: Püha Jüri sümboliseeris võimsat Inglismaad ja tema poolt tapetav lohe – Napoleoni kaotust.

Sovrinitel on ühtekokku kujutatud kaheksat Inglise monarhi, osasid neist mitu korda. George III oli esimene sovrini emiteerinud monarh ja ka viimast guinead ehtis tema portree. 1817. aastal taastati sovrinite vermimine Suurbritannias ja Iiri Kuningriigis ning neid emiteeriti kuni 1930. aastani, mil maailma majanduskriis pani punkti sovrini kui käibemündi vermimisele.

Miks tasub seda münti tellida?

  • Ajalooline sündmus numismaatikas – maailma esimene hõbesovrin
  • 2019. aasta hõbesovrin jääb igavesti esimeseks
  • Sovrin pole veel kunagi olnud nii kättesaadav igale soovijale
  • Teist saab üks esimesi hõbesovrini omanikke kogu maailmas
  • Valmistatud puhtast 999/1000 hõbedast
  • Kõige kõrgem vermimiskvaliteet – proof

Traditsiooniliselt ehtis sovrinite ühte külge alati vermimise ajal valitsenud monarhi portree. Erandiks pole ka uus hõbesovrin: selle esiküljel on kuninganna Elizabeth II portree. Serval on kiri „ELIZABETH · II · DEI · GRA REGINA · GIBRALTAR“ (Elizabeth II, kuninganna Jumala armust, Gibraltar).

Mündi tagaküljel on traditsiooni järgides kujutatud lohega võitlevat Püha Jüri. See kujutis on pärit X–XI sajandist ja meenutab vana legendi. Legend jutustab ühest linnast, mille elanikke terroriseeris järves elutsev lohe. Inimesed pidid talle lambaid ohverdama. Kui lambad otsa said, saatsid nad lohele oma lapsed. Ükskord otsustas aga loos, et ohvriks saab kuningatütar. Kuningatütre päästis juhuslikult mööda ratsutanud Püha Jüri, kes tappis lohe odaga.

Täpsed andmed
Vermimisaasta:
2019
Vermija:
Gibraltar
Nimiväärtus:
1 Sovrin
Metall:
999/1000 hõbe
Läbimõõt:
22,05 mm
Mass:
7,98 g
Kvaliteet:
Proof
Tiraaž:
300000 tk

Jah, tellin "Hõbesovrini hinnaga 79 eurot (+ saatekulu 4,99). Arve tasun lähimas postkontoris saadetise kättesaamisel.

Võin tellitud toote tagastada 15 päeva jooksul selle kättesaamisest.  

Tarneaeg on 2 - 4 nädalat.

Esitan oma isikuandmed OÜ-le Eesti Mündiäri vabatahtlikult ning nõustun nende kasutamisega tellimuste täitmise ja otseturunduse eesmärgil kooskõlas Eesti Vabariigi isikuandmete kaitse seaduse nõuetega.

Töötleme Teie isikuandmeid ettevõtte õigustatud huvi – toodete kohta teabe jagamise: teenuste osutamise, turunduse ja statistika – eesmärgil. Võite andmete töötlemise ükskõik millal peatada, andes sellest teada telefoni, e-posti või kirja teel. Teatame, et Teie isikuandmete kaitsmiseks rakendatakse vajalikke turvameetmeid. Jagame Teie andmeid ainult nende ettevõtetega, kes osutavad meile lepingupõhiseid teenuseid. Lisateavet isikuandmete töötlemise kohta leiate meie veebilehelt myndiari.ee. Soovi korral on Teil võimalik saada kogu teave isikuandmete töötlemise kohta posti teel.