2002. aasta 1. jaanuaril kehtestati kaheteistkümnes Euroopa Liidu liikmesriigis ühine valuuta – euro. Sellest sai kõigile kollektsionääridele ja numismaatikutele eriti tähtis sündmus. Euro kehtestamise jäädvustamiseks kavandatigi kollektsioon „Esimeste eurode medalid“, millega taheti jäädvustada kõigi euroala liikmesriikide esimesed euromündid ja neil kujutatud sümbolid – arhitektuurisaavutused ning ajaloolised sündmused ja isikud. Kollektsiooni medalid on vermitud puhtast hõbedast 999/1000  ja osaliselt kaetud puhta kullaga 999/1000.

Loodame, et Teile valmistab esimeste eurode ajalugu meenutava kollektsiooni kogumine rõõmu.

  • Puhtast hõbedast medalid, proov 999/1000
  • Kaetud puhta kullaga, proov 999/1000
  • Kollektsiooni esimene medal - „Eesti euromedal“
  • Esimesel medalil 40 € soodustus!
  • Esimene medal sooduskupongiga ainult 39 €  (+4,99 € postikulu)*; tavahind 79

OLGE ESIMENE, kes tellib medali „Eesti euromedal“! Võite säästa 40 € – esimene medal sellest kollektsioonist maksab ainult 39 € (+ 4,99 € pakendamis- ja transpordikulu)*; tavahind 79!

Esimene medal

Kollektsiooni esimeseks medaliks on „Eesti euromedal“​. Eesti on kolmest „Balti õest” kõige põhjapoolsem. Et riik piirneb põhjast, läänest ja edelast merega, on Eestil ühine piir vaid kahe riigiga: idanaabri Venemaa ja lõunanaabri Lätiga. Väikeses, veidi üle 45 000 km2pindalaga riigis elab üle 1,3 miljoni inimese. Eesti pealinn ja ühtlasi suurim linn on põhjakaldal asuv Tallinn.

2004. aastal sai Eesti Euroopa liidu ja NATO liikmeks. 1. jaanuaril 2011 ühines Eesti Euroopa ühisraha euro süsteemiga. Majanduslanguse tõttu peeti seda riskantseks sammuks, kuid eestlased tõestasid järjekordselt oma finantsstrateegia tugevust. Kõik käibelolevad euromündid on kujundanud graafik Lembit Lõhmus. Esimene kullast tähtpäevaraha sündis aga teise kunstniku – Priit Pärna käe all.

Medali esiküljel on kujutatud Eesti esimese 20-eurose tähtpäevamündi mõlemat poolt. Esiküljele on graveeritud tammelehtedest ümbritsetud Eesti vapp. Tagaküljel on Euroopa ühisraha kujutatud paljude sünkroonis ringikäivate kellaosutitena. Mündi taustal on mitmesugused Eesti sümbolid ja kuulsad ehitised. Mündi ülaservas on kiri EESTI VABARIIK, all on 15 tähekest. Medali tagaküljel on Euroopa kaart ja paremal pool kümme tähekest. Alaosas on medali väärismetalli proov Ag 999. Kullaga kaetud medalil on poolkaares kirjad EUROOPA ja EUROPE ning 6 tähte üleval ja 6 tähte all.

Kollektsiooni muud medalid: "San Marino“, "Vatikan“, "Küpros“, "Monaco", "Itaalia", "Belgia", "Iirimaa", "Malta", "Soome", "Austria", "Hispaania" ja teised.

Iga medaliga saadetakse kaasa autentsussertifikaat ja kaaskiri, kust leiab täpsed parameetrid ja põhjaliku kirjelduse vastava medali kohta.


*Soodushind kehtib ainult terve kollektsiooni tellimisel. Soovides tellida ainult esimese medali, on hinnaks tavahind 79 eurot (+ saatmis- ja pakendamiskulud 4,99 €). Kui soovite tellida ainult esimese medali, helistage 688 60 91.

Täpsed andmed
Esimene medal:
„Eesti euromedal“
Metall:
Hõbe, proov 999/1000, osaliselt kaetud 999/1000 prooviga kullaga
Läbimõõt:
40,00 mm
Mass:
20,0 g
Kvaliteet:
Proof
Esikülg:
Eesti euromüntide motiivid, arhitektuuriväärtused ja sümbolid
Tagakülg:
Euroopa Liidu maade kaart
Vermija:
Saksamaa Rahapajas
Kollektsiooni tiraaž::
2000 tk

Jah, tellin puhtast hõbedast kullatud medali „Eesti euromedal“ erihinnaga 39 eurot (+ pakkimis- ja saatekulud 4,99 eurot). Arve tasun lähimas postkontoris saadetise kättesaamisel.

Jah, medali „Eesti euromedal“ tellimisega saab minust kollektsiooni „Esimesed euromedalid“ koguja ning ma nõustun saama oma postkasti iga kuu kollektsiooni ühe puhtast hõbedast kullatud medali, mille hind on 79 eurot (+ 4,99 eurot pakkimis- ja saatekuludeks). Olles kogunud kollektsiooni 4 medalit, saan luksusliku puitkarbi müntide hoidmiseks ja albumi sertifikaatide jaoks. Karbi ja albumi saan tasuta, maksan vaid postikulu 4,99 eurot.

Mul on õigus tagastada iga medal 15 päeva jooksul selle kättesaamisest.

Võin kollektsioonist loobuda igal ajal, teatades sellest telefonitsi 688 60 90.

Esimene tellimus toimetatakse kohale 3 nädala jooksul. 

Annan vabatahtlikult oma isikuandmed ja nõustun, et neid kasutatakse ettevõtte Eesti Mündiäri tellimuse täitmise ja otseturunduse eesmärgil, vastavalt Eesti Vabariigi isikuandmete kaitse seadusele.