Meil on hea meel teile esitleda imelist seitsmest autentsest Vatikani mündist koosnevat komplekti! Kõik mündid on vermitud Vatikanis 1978. aastal. Need illustreerivad mitmeid hetki evangeeliumites kirjeldatud Jumala Poja ja Lunastaja Jeesuse elust.

1978. aasta oli kiriku ajaloos heitlik ja rahutu. See aasta on kõigile usklikele meelde jäänud kolme paavsti aastana, kuna ainult kaheteistkümne kuuga vahetus lausa kolm paavsti: Paulus VI, Johannes Paulus I ja Johannes Paulus II. Pole teada, kas see oli kokkusattumus või mitte, aga samal aastal otsustati Vatikanis tavaliste paavstide portreedega kaunistatud müntide kõrval emiteerida ka erineva nimiväärtusega liiride seeria, mis illustreeriks erinevaid evangeeliumilugusid. Valitud lõigud on mõtlemapanevad Jeesuse õpetused, mis kahtlemata lisasid heitlikul ajal usklikele julgust ja usku. Müntide jaoks teemasid valides vaatasid mündiloojad üle kõik neli evangeeliumit.

Miks tasub seda komplekti tellida?

  • Seitsmest mündist koosnev komplekt, vermitud 1978 – kolme paavsti aastal
  • Üks müntidest – 500 liiri – vermitud hõbedast 
  • Mündid on pakendatud temaatiliste kaante vahele
  • Kõik see ainult 99 € (+ saatekulud 4,99 €)

Komplektis olevale kõige väiksema nimiväärtusega – 5-liirisele mündile on jäädvustatud Matteuse evangeeliumis esitatud mõistujutt kümnest neitsist. Mündi esiküljel on tüdruk, kes kannab helendavat õlilampi. 

10-liirisel mündil on kujutatud samuti Matteuse evangeeliumis olev tähendamissõna südametust võlausaldajast. Mündi esiküljel on põlvitav teener.

Komplekti kolmandale mündile - 20-liirisele on talletatud Luuka evangeeliumis sisalduv mõistujutt kadunud pojast. Mündi esiküljel on isa, kes väljasirutatud kätega tervitab oma kadunud poega.

50-liirisel mündil on kujutatud Matteuse evangeeliumis kirjeldatud juhtum, kui Jeesuse ette toodi rühm lapsi. Vanemad soovisid, et Jeesus paneks oma käed laste peale ja õnnistaks neid, aga Jeesust ümbritsevad jüngrid ei lasknud seda teha. Siis ütles Jeesus oma kuulsaks saanud sõnad: „Laske lapsukesed minu juurde tulla, ärge keelake neid, sest niisuguste päralt on Jumala riik“. Mündi esiküljel on põlvitav Jeesus, kes väljasirutatud kätega võtab vastu tema juurde tulnud last.

100-liirisele mündile on jäädvustatud Johannese evangeeliumis kirjeldatud lugu Jeesuse pühakojas käimisest. Pühakotta saabudes hakkas Jeesus õpetussõnu jagama ja teda ümbritsevad inimesed olid üllatunud. Siis selgitas Jeesus, et ta kuulutab Jumala sõna, ning käskis mitte hukka mõista välimuse järgi, vaid juhinduda õiglusest. Mündi esiküljel on Jeesus, kes seisab pühakojas.

Komplektis olev 200-liirine münt on pühendatud Matteuse evangeeliumis üksikasjalikult kirjeldatud Mäejutlusele. Mündi esiküljel on Jeesust kujutatud istumas mäe tipus ja väljasirutatud käega õnnistamas kokku kogunenud inimesi.

Komplekti viimasel – seitsmendal mündil on kujutatud ühte Jeesuse toimepandud imedest. 500-liirise mündi esiküljel on Jeesus, kes kõnnib vee peal kuni paadini, kus teda ootavad jüngrid.

Täpsed andmed
Vermimisaasta:
1978
Metall:
erinevad
Läbimõõt:
erinevad
Mass:
erinevad
Vermija:
Vatikan
Nimiväärtus:
5, 10, 20, 50, 100, 200, 500 liiri
Saatmisaeg:
3 - 5 tööpäeva

Jah, tellin müntide komplekti „Evangeeliumilood“ hinnaga 9eurot (+ pakkimis- ja saatekulud 4,99 eurot). Arve tasun lähimas postkontoris saadetise kättesaamisel.

Võin tellitud toote tagastada 15 päeva jooksul selle kättesaamisest.  

Tarneaeg on 3 - 5 tööpäeva.

Esitan oma isikuandmed OÜ-le Eesti Mündiäri vabatahtlikult ning nõustun nende kasutamisega tellimuste täitmise ja otseturunduse eesmärgil kooskõlas Eesti Vabariigi isikuandmete kaitse seaduse nõuetega.

Töötleme Teie isikuandmeid ettevõtte õigustatud huvi – toodete kohta teabe jagamise: teenuste osutamise, turunduse ja statistika – eesmärgil. Võite andmete töötlemise ükskõik millal peatada, andes sellest teada telefoni, e-posti või kirja teel. Teatame, et Teie isikuandmete kaitsmiseks rakendatakse vajalikke turvameetmeid. Jagame Teie andmeid ainult nende ettevõtetega, kes osutavad meile lepingupõhiseid teenuseid. Lisateavet isikuandmete töötlemise kohta leiate meie veebilehelt myndiari.ee. Soovi korral on Teil võimalik saada kogu teave isikuandmete töötlemise kohta posti teel.