Kollektsioon „Eesti mündid läbi aegade“, esimene koopia „Taani kuninga Valdemar II brakteaat“

Kollektsioon „Eesti mündid läbi aegade“, esimene koopia „Taani kuninga Valdemar II brakteaat“

Olge esimene hindaja!

0
  • Kaetud puhta kulla või hõbedaga, proov 999/1000
  • Jäädvustavad Eesti alalt leitud münte
  • Esimese koopia erihind: ainult 29 eurot
  • Piiratud tiraaž – 7500 tk
  • Tüüp: Kollektsioon
  • Saadavus: Saadaval
Tavahind: € 39
Hind: € 29

Kollektsiooni „Eesti mündid läbi aegade“ kuuluvad praeguse Eesti alal leitud ajalooliste müntide koopiad. Need erisugused mündid olid siin käibel varakeskajast kuni XX sajandi kolmekümnendate aastateni. Meil on hea meel ja me oleme uhked, et meie kollektsioonile on aidanud münte valida tuntud Eesti numismaatikaspetsialist ja ajaloolane Ivar Leimus. Usume, et nende süvitsi minevate, asjatundlike tekstide lugemine kujuneb Teile meeliköitvaks.


Esimene koopia

Kollektsiooni esimeseks koopiaks on "Taani kuninga Valdemar II brakteaat". See brakteaat on ilmselt esimene Eesti territooriumil vermitud münt. Seni on Valdemar II penne leitud ainult Põhja-Eestis. Sada seitse sellist münti kaevati välja 1939. aastal Tallinna lähedal Kostivere asulas. Samalaadseid metallrahasid leidus ka Kumna aardes, mille arheoloogid avastasid Virumaal. Veel üks münt leiti endise Keava linnuse paigast. Usume, et Valdemar II brakteaadi hõbetatud koopiast saab Teie kogule kena algus. Valdemar II brakteaadid, mida kutsutakse ka teenariteks, näevad välja üpris tagasihoidlikud. Need on 16–17 mm läbimõõduga ja 0,22 g raskused ainult ühelt poolt vermitud plaadikesed. Seetõttu nimetatakse neid münte brakteaatideks (ladina keeles tähendab bractea metall-lehekest). Brakteaate vermiti XII sajandist kuni XV sajandi keskpaigani. Tavaliselt olid need õhukesest hõbedast, harvem kullast rahad.

1219. aastal saabus Tallinna alla Taani laevastik, mida juhtis kuningas Valdemar II, Taani kuninga Valdemar I ja Novgorodist pärit Sofia noorem poeg. 1182. aastal sai Valdemar II Schleswigi hertsogiks. Veidi hiljem vallutas ta koos vennaga, tollase Taani kuninga Knut VI-ga Holsteini, võites kuulsa Stellau lahingu. 1202. aastal asus ta oma venna kohale ja sai Taani kuningaks. Valdemar II brakteaadi koopia esiküljel on kujutatud kivimüür ja ristiga torn, sellest paremal veel üks rist ja vasakul lipp. Tagaküljel on esikülje äraspidine kujutis.

Kollektsiooni kuuluvad ka järgnevad mündi koopiad: „Tartu Johann Vyffhuseni artig", „Venemaa Jelizaveta livonees" ning erinevad Eesti Vabariigi margad (nt 5- ja 2-margane) ja kroonid ("Tartu Ülikool", "Toompea" ja "Viikingilaev"). Nende koopiad on kaetud puhta hõbedaga, proov 999/1000.

Iga kollektsiooni mündi koopiaga on kaasas autentussertifikaat ja kaaskiri, kust leiab täpsed parameetrid ja originaalmünti iseloomustava ajaloo kirjelduse.


* Soodushind kehtib ainult terve kollektsiooni tellimisel. Soovides tellida ainult esimese mündi, on hinnaks tavahind 39 € (+ pakkimis- ja saatmiskulu 4,99 €). Kui soovite tellida ainult esimese mündi, helistage 688 60 91.

Tavahind: € 39
Hind:€ 29
Täpsed andmed
Metall:
Vask, kaetud 999/1000 prooviga hõbedaga
Läbimõõt:
45 mm
Mass:
32,85 g
Kvaliteet:
Semi-proof

Jah, tellin hõbetatud mündi koopia „Taani kuninga Valdemar II brakteaat“ erihinnaga 29 eurot (+ pakkimis- ja saatekulud 4,99 eurot). Arve tasun lähimas postkontoris saadetise kättesaamisel.

Jah, mündi koopia „Taani kuninga Valdemar II brakteaat“ tellimisega saab minust kollektsiooni „Eesti mündid läbi aegade“ koguja ning ma nõustun saama oma postkasti iga kuu kollektsiooni ühe mündi koopia, mille hind on 39 eurot (+ 4,99 eurot pakkimis- ja saatekuludeks). Olles kogunud kollektsiooni 4 mündi koopiat, saan luksusliku puitkarbi müntide hoidmiseks ja albumi sertifikaatide jaoks. Karbi ja albumi saan tasuta, maksan vaid postikulu 4,99 eurot.

Mul on õigus tagastada iga koopia 15 päeva jooksul selle kättesaamisest.

Võin kollektsioonist loobuda igal ajal, teatades sellest telefonitsi 688 60 90.

Teie saadetis jõuab kohale 3-5 tööpäeva jooksul.

Annan vabatahtlikult oma isikuandmed ja nõustun, et neid kasutatakse ettevõtte Eesti Mündiäri tellimuse täitmise ja otseturunduse eesmärgil, vastavalt Eesti Vabariigi Isikuandmete kaitse seadusele.