Merevaiku on ammustest aegadest hinnanud nii baltlased kui ka kaugemate maade rahvad.

Balti merevaiku tundsid ja kasutasid kreeklased, roomlased, egiptlased ja araablased. See ei olnud vaid ehtematerjal, seda kasutati ka ravimiseks, viirukina ja amuletina.

Eesti Mündiäri on verminud kauni puhtast 999/1000 hõbedast meenemündi, mida kaunistab sooja suvepäikest sümboliseeriv merevaigutükike. 

Miks tasub seda münti tellida?

  • Vermitud puhtast 999/1000 hõbedast
  • Kaunistatud Läänemerest pärit merevaigutükiga
  • Pühendatud Läänemerele ja selle varandusele – merevaigule
  • Ainult Eesti Mündiärist!
  • Piiratud koguses!

Meene esikülg on kujundatud vaatena Balti merele: rannal murduvad vahutavad lained, kõrgub üksik mänd ja taevakaarel särab kuldne päike – merevaigukild. Esiküljel on kiri „LIETUVA LATVIJA EESTI“.

Meeneraha tagaküljel on selle emiteerinud riigi vapp: Niue rahvuslill pua keni keni (ld Fagraea berteroana), mida ümbritsevad ornamendid ja merikarbid. Suurbritanniasse kuulumise märgina on üle kõige püha Edwardi kroon. Ülaservas näeme mündi nimiväärtust (ONE DOLLAR), all väljalaskeaastat (2023).

Jah, tellin hõbemünti „Balti merevaik“ hinnaga 149  (+ saatmiskulu 5,99 €). Arve tasun lähimas postkontoris saadetise kättesaamisel.

Võin tellitud toote tagastada 15 päeva jooksul selle kättesaamisest.  

Tarneaeg on 3 - 5 tööpäeva.

Esitan oma isikuandmed OÜ-le Eesti Mündiäri vabatahtlikult ning nõustun nende kasutamisega tellimuste täitmise ja otseturunduse eesmärgil kooskõlas Eesti Vabariigi isikuandmete kaitse seaduse nõuetega.

Töötleme Teie isikuandmeid ettevõtte õigustatud huvi – toodete kohta teabe jagamise: teenuste osutamise, turunduse ja statistika – eesmärgil. Võite andmete töötlemise ükskõik millal peatada, andes sellest teada telefoni, e-posti või kirja teel. Teatame, et Teie isikuandmete kaitsmiseks rakendatakse vajalikke turvameetmeid. Jagame Teie andmeid ainult nende ettevõtetega, kes osutavad meile lepingupõhiseid teenuseid. Lisateavet isikuandmete töötlemise kohta leiate meie veebilehelt myndiari.ee. Soovi korral on Teil võimalik saada kogu teave isikuandmete töötlemise kohta posti teel.

Täpsed andmed
Vermimisaasta:
2023
Vermija:
Niue
Nimiväärtus:
1 dollar
Metall:
Hõbe (999/1000)
Läbimõõt:
33 mm
Mass:
15,55 g
Kvaliteet:
Proof
Tiraaž:
500 tk