Esitleme hõbemünti, mida kaunistab üks õnnesümbol. Loodame, et see nelja haruga ristikheinaleht toob Teie ellu rohkelt õnne.

Nelja haruga ristikheinaleht on ebatavaline – harilikult on ristiku liitlehed kolme haruga. Tihti usutakse, et nelja haruga ristikheinaleht toob leidjale õnne, eriti kui see leitakse juhuslikult. Nelja haruga ristikut otsivad suviti aasadel nii täiskasvanud kui ka lapsed. Kes leiab, seda saadavad õnn ja edu. Kuid neljane ristik on väga haruldane. Teadlaste sõnul on kümne tuhande kolmeharulise kohta vaid üks nelja haruga ristikheinaleht. Kui aga õnn on juba naeratanud ja selline ristik leitud, tuleb see ära süüa või kellelegi armsale inimesele kinkida. Usutakse, et ristiku esimene leht märgib lootust, teine usku, kolmas armastust ja neljas edukust.

Tavakohaselt seostatakse nelja haruga ristikut iidse keldi kultuuriga. Keldi preestrid ehk druiidid uskusid ammustel aegadel, et kolme haruga ristik aitab näha lähenevaid kurjuse vaime ja õigel ajal nende eest peitu pugeda. Nelja haruga ristik aga pakub maagilist kaitset ja tühistab ebaõnne. Keskajal lootsid lapsed, et kui neil on taskus nelja haruga ristikheinaleht, siis laseb see neil näha haldjaid ja teisi üleloomulikke olendeid.

Esimese kirjaliku vihje nelja haruga ristiku õnne toovale omadusele registreeris 1620. aastal sir John Melton: „Kui inimene leiab põllul kõndides nelja haruga ristiku, naeratab talle varsti õnn leida mõni hea asi.“

Üks kristlik legend räägib, et kui esimene naine Eeva sai aru, et ta on Eedeni aiast välja aetud, võttis ta salaja kaasa nelja haruga ristikheinalehe – mälestuseks sellest, kui võluv ja imeline oli paradiis.

Vanad egiptlased kinkisid nelja haruga ristiku noorpaaridele abielu õnnistuse märgik.


  • Valmistatud puhtast hõbedast (999/1000)
  • Mündil ehtne puhta 999/1000 kullaga kaetud nelja haruga ristikheinaleht
  • Nii nagu iga ristikheinaleht on erinev on ka iga münt erinev
  • Ainult Eesti Mündiärist!

Mündi esiküljel on kullaga kaetud neljaharuline ristikheinaleht, mida ümbritseb kaunis lillornament. Mündi serva juures jookseb kiri EVERLASTING LUCK (igavesti kestev õnn), alla on märgitud mündi väljalaskeaasta 2021.

Tagaküljel on kuninganna Elizabeth II portree. Mündi serva juures jookseb tekst ELISABETH II ▪ D ▪ G ▪ NIUE ▪ 2021 ▪ ONE DOLLAR.

Jah, tellin osaliselt kullatud hõbemündi „Igavesti kestev õnn“ hinnaga 179 eurot. Arve tasun lähimas postkontoris saadetise kättesaamisel.

Võin tellitud toote tagastada 15 päeva jooksul selle kättesaamisest.  

Tarneaeg on 1 - 2 nädalat.

Esitan oma isikuandmed OÜ-le Eesti Mündiäri vabatahtlikult ning nõustun nende kasutamisega tellimuste täitmise ja otseturunduse eesmärgil kooskõlas Eesti Vabariigi isikuandmete kaitse seaduse nõuetega.

Töötleme Teie isikuandmeid ettevõtte õigustatud huvi – toodete kohta teabe jagamise: teenuste osutamise, turunduse ja statistika – eesmärgil. Võite andmete töötlemise ükskõik millal peatada, andes sellest teada telefoni, e-posti või kirja teel. Teatame, et Teie isikuandmete kaitsmiseks rakendatakse vajalikke turvameetmeid. Jagame Teie andmeid ainult nende ettevõtetega, kes osutavad meile lepingupõhiseid teenuseid. Lisateavet isikuandmete töötlemise kohta leiate meie veebilehelt myndiari.ee. Soovi korral on Teil võimalik saada kogu teave isikuandmete töötlemise kohta posti teel.

Täpsed andmed
Vermija:
Niue
Vermimisaasta:
2021
Nimiväärtus:
1 dollar
Metall:
Hõbe (999/1000)
Mass:
31,1 g
Läbimõõt:
38,61 mm
Kvaliteet:
Proof
Tiraaž:
2021 tk
Eriomadus:
Ehtne puhta 999/1000 kullaga kaetud nelja haruga ristikheinaleht