25. jaanuaril 2020. aastal algab Hiina kuukalendri kohaselt metalliroti aasta. Meil on hea meel Teile esitleda väga põnevat musta ruteeniumi ja kullaga kaetud hõbemünti. 2020. aastal algavale roti aastale pühendatud münti kaunistab punane Swarovski kristall.

Hiina horoskoobis on rott kõige esimene loom. Räägitakse, et selle positsiooni saavutas rott kavalusega. Legendi kohaselt kutsus esimene jumal, keda Hiinas nimetatakse Nefriidi keisriks, peole loomi. Kaval rott palus end pettuse teel härja selga istuma, ratsutas härja turjal kuni jumala koduni ja hüppas otse ukse ees maha – ja nii sai temast sodiaagi esimene loom. Selle legendi tõttu peetakse roti aastal sündinud inimesi tarkadeks, kavalateks ja kiiresti uue ümbruskonnaga kohanduvateks. Nende jaoks ei ole võõras kasutada ära teisi inimesi ja  kasusaamise eesmärgil rakendavad nad nii oma mõistust kui ka diplomaatilisi oskusi.

Hiina rahvaloomingus seostatakse rotte ammustest aegadest rikkuse, vara ja viljakusega. Seetõttu usutakse, et rotiaastal sündinuid ei tohiks kimbutada rahaliselt raskused. Roti kaitsealused armastavad asju koguda, kaunilt riietuda, mugavalt ja stiilselt oma kodu kujundada, mistõttu käivad nad tihti ostlemas ning hangivad endale muu hulgas ebavajalikke asju.

Metalli stiihia lisab sellele tähemärgile kahenäolisust: rahuliku ja tagasihoidliku välimuse all on peidus leegitsevad tunded. Metalliroti aastal sündinuid peetakse edu lemmikuteks, neid ootab ees õitseng ja hea elu. Nende inimeste jaoks on eriti tähtis kaunis ja esteetiline keskkond. Arvatavasti tagab metallirott oma kaitsealustele suurepärase 2020. aasta.

Miks tasub seda münti tellida?

  • Pühendatud 2020. aastal algavale metalliroti aastale
  • Münt on kaetud musta ruteeniumi ja kullaga
  • Kaunistatud punase Swarovski kristalliga
  • Suurepärane pühadekingitus!

Mündi esiküljel on krooni ja mantliga rott, kes hoiab käes skeptrit ehk valitsuskeppi. Skepter on õitsengu ja edu sümbol. Selle kõrval näete hiinakeelset märki, mis tähendab „rotti“ ja kirja „YEAR OF THE RAT“ (rotiaasta).

Mündi tagaküljel on Kameruni Vabariigi vapp, mündi väljalaskeaasta ja nimiväärtus (500 Kesk-Aafrika franki).

Täpsed andmed
Vermimisaasta:
2020
Vermija:
Kameruni Vabariik
Nimiväärtus:
500 franki (CFA)
Metall:
Hõbe 925/1000
Läbimõõt:
32 mm
Mass:
10 g
Eriomadused:
musta ruteeniumi ja kullaga kaetud, kaunistab punane Swarovski kristall
Kvaliteet:
Proof
Tiraaž:
999 tk

Jah, tellin mündi "Roti aasta" hinnaga 129 eurot (+pakkimis- ja saatekulud 4,99 eurot). Arve tasun lähimas postkontoris saadetise kättesaamisel.

Võin tellitud toote tagastada 15 päeva jooksul selle kättesaamisest.  

Tarneaeg on 3 - 5 tööpäeva.

Esitan oma isikuandmed OÜ-le Eesti Mündiäri vabatahtlikult ning nõustun nende kasutamisega tellimuste täitmise ja otseturunduse eesmärgil kooskõlas Eesti Vabariigi isikuandmete kaitse seaduse nõuetega.

Töötleme Teie isikuandmeid ettevõtte õigustatud huvi – toodete kohta teabe jagamise: teenuste osutamise, turunduse ja statistika – eesmärgil. Võite andmete töötlemise ükskõik millal peatada, andes sellest teada telefoni, e-posti või kirja teel. Teatame, et Teie isikuandmete kaitsmiseks rakendatakse vajalikke turvameetmeid. Jagame Teie andmeid ainult nende ettevõtetega, kes osutavad meile lepingupõhiseid teenuseid. Lisateavet isikuandmete töötlemise kohta leiate meie veebilehelt myndiari.ee. Soovi korral on Teil võimalik saada kogu teave isikuandmete töötlemise kohta posti teel.