Iga riigi ajaloos on riikluse esimesed aastad väga suure tähtsusega: sellal luuakse seadusi, koostatakse rahvusvahelisi lepinguid, pannakse alus riigi majanduslikule ja kultuurilisele põhjale. Meenutamaks sõltumatu Eesti Vabariigi esimesi samme, oleme verminud hõbemündi, mis on pühendatud 1920. aastal allkirjastatud Tartu rahulepingule – dokumendile, mida peetakse Eesti sünnitunnistuseks.

Tartu rahuleping oli tähendusrikas mõlemale osapoolele. Eestimaa jaoks sai sellest omapärane sünnitunnistus, mis kinnitas de jure riigi iseseisvust. Nõukogude Venemaa jaoks oli see aga esimene rahvusvaheline leping. 

Miks tasub seda münti tellida?

  • Münt on vermitud Tartu rahulepingu 100. aastapäeva tähistamiseks
  • Münt on vermitud puhtast 999/1000 hõbedast
  • Mündil rahulepingu esimesed read
  • Huvitav spiraalselt paigutatud tekstiga kujundus
  • Kõige kõrgem vermimiskvaliteet – proof
  • Väärikas puidust karbis
  • Tiraaž vaid 500 tk maailmas

Mündi esiküljele on spiraalikujuliselt vermitud sõnad Tartu rahulepingust. Tsitaat toob meid mündi keskpunkti, kus on „TARTU RAHU – 100 – ESTONIAN–RUSSIAN PEACE TREATY 1920–2020“.

Mündi tagaküljel on kuninganna Elizabeth II portree, mida ümbritsevad kirjad „ELIZABETH II“, „NIUE ISLAND“ ja „1 DOLLAR“. Serval on mündi väljalaskeaasta.

Täpsed andmed
Vermimisaasta:
2020
Vermija:
Niue
Metall:
Hõbe 999/1000
Läbimõõt:
33 mm
Mass:
15,55 g
Nimiväärtus:
1 dollar
Kvaliteet:
Proof
Tiraaž:
500 tk
Tootja:
Norra rahapaja

Jah, tellin hõbemündi „Tartu rahulepingu 100. aastapäev“ hinnaga 119 eurot (+4,99 postikulu). Arve tasun lähimas postkontoris saadetise kättesaamisel.

Võin tellitud toote tagastada 15 päeva jooksul selle kättesaamisest.  

Tarneaeg 3-4 nädalat.

Esitan oma isikuandmed OÜ-le Eesti Mündiäri vabatahtlikult ning nõustun nende kasutamisega tellimuste täitmise ja otseturunduse eesmärgil kooskõlas Eesti Vabariigi isikuandmete kaitse seaduse nõuetega.

Töötleme Teie isikuandmeid ettevõtte õigustatud huvi – toodete kohta teabe jagamise: teenuste osutamise, turunduse ja statistika – eesmärgil. Võite andmete töötlemise ükskõik millal peatada, andes sellest teada telefoni, e-posti või kirja teel. Teatame, et Teie isikuandmete kaitsmiseks rakendatakse vajalikke turvameetmeid. Jagame Teie andmeid ainult nende ettevõtetega, kes osutavad meile lepingupõhiseid teenuseid. Lisateavet isikuandmete töötlemise kohta leiate meie veebilehelt myndiari.ee. Soovi korral on Teil võimalik saada kogu teave isikuandmete töötlemise kohta posti teel.