Münt tuntud lauamängu male auks. Ainulaadse kujundusega malelauda kujutav hõbemünt koos miniatuursete malenditega. Münt on valmistatud puhtast 999/1000 hõbedast ning kaalub 2 untsi. Piiratud tiraaž - kõigest 500 tk maailmas!

Malet mängitakse nelinurksel mängulaual, mis on jaotatud kaheksaks reaks ehk horisontaaliks ja kaheksaks liiniks ehk vertikaaliks. Need 64 ruutu (ehk välja) on üksteisest eristamiseks värvitud vahelduvate värvidega, tume ja hele, mida nimetatakse vastavalt mustaks ja valgeks.

Male on tõenäoliselt pärit India mängust tšaturangast, (sanskriti keeles "neli väeliiki" – jalavägi, ratsavärvi, elevandid ja sõjavankrid, mida vastavalt esindasid nupud, mis arenesid välja tänapäeva male etturiks, ratsuks, odaks ja vankriks) mis tekkis umbes 6. sajandil. Pärast seda, kui moslemid 633–44 Pärsia vallutasid, levis mäng islamimaailma, kus seda kutsuti šatrandžiks  (shatranj). Hispaania keeles sai shatranj-ist ajedrez, portugali keeles xadrez ja kreeka keeles zatrikion, kuid muudes Euroopa keeltes hakati malet kutsuma pärsiakeelse sõna shāh ("kuningas") järgi (näiteks ingliskeelsed sõnad chess ("male") ja check ("tuli").

Miks tasub seda toodet tellida?

  • Ainulaadne hõbedast malelaud koos 32 miniatuurse malenditega 
  • Valmistatud puhtast 999/1000 hõbedast
  • Mündi kaal 2 untsi
  • Piiratud tiraaž - kõigest 500 tk maailmas
  • Luksuslikus karbis koos autentsussertifikaadiga

Mündi esikülg on kujundatud malelauana, ja see ei ole pelgalt dekoratiivne: kaasa pandud minimalendeid kasutades võib sellel ka päriselt mängida.

Mündi tagaküljel on kuninganna Elizabeth II portree. Selle kõrval on kõige võimsam malend – lipp. Serval on kirjad „NIUE ISLAND“ (Niue saar), „5 DOLLARS".

Täpsed andmed
Vermimisaasta:
2018
Vermija:
Niue saar
Nimiväärtus:
5 dollarit
Metall:
999/1000 hõbe
Läbimõõt:
63 mm
Mass:
2 untsi
Kvaliteet:
antiikviimistlus
Eriomadused:
32 miniatuurset malendit, värviline email
Tiraaž:
500 tk

Jah, tellin hõbemünt Male hinnaga 499 eurot. Arve tasun lähimas postkontoris saadetise kättesaamisel.

Võin tellitud toote tagastada 15 päeva jooksul selle kättesaamisest.  

Tarneaeg on 7 - 12 tööpäeva.

Esitan oma isikuandmed OÜ-le Eesti Mündiäri vabatahtlikult ning nõustun nende kasutamisega tellimuste täitmise ja otseturunduse eesmärgil kooskõlas Eesti Vabariigi isikuandmete kaitse seaduse nõuetega.

Töötleme Teie isikuandmeid ettevõtte õigustatud huvi – toodete kohta teabe jagamise: teenuste osutamise, turunduse ja statistika – eesmärgil. Võite andmete töötlemise ükskõik millal peatada, andes sellest teada telefoni, e-posti või kirja teel. Teatame, et Teie isikuandmete kaitsmiseks rakendatakse vajalikke turvameetmeid. Jagame Teie andmeid ainult nende ettevõtetega, kes osutavad meile lepingupõhiseid teenuseid. Lisateavet isikuandmete töötlemise kohta leiate meie veebilehelt myndiari.ee. Soovi korral on Teil võimalik saada kogu teave isikuandmete töötlemise kohta posti teel.