26 aastat tagasi taastati Eesti iseseisvus. Esitleme teile uhkusega Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud hõbetatud medalit!

Teil on unikaalne võimalus soetada Eesti iseseisvumisele pühendatud hõbetatud (proov 999/1000) ja värvilise medal.

Kasuta seda võimalust, sest see on ainult Eesti Mündiäris saadaval!

  • Kaetud puhta hõbedaga 999/1000
  • Kaunistatud kõrgkvaliteetse trükiga
  • Medal pühendatud Eesti Vabariigi aastapäevale
  • Medal on elegantses karbis
  • Emotsionaalne disain
  • Maailmatiraaž - ainult 1000 tk

Teil on suurepärane võimalus lisada oma kollektsioonile erakordne medal! Ära maga maha seda võimalust – medal on limiteeritud tiraažiga, ja ainus levitaja Eestis - Eesti Mündiäri.

Medali põhimotiiviks on tuli. Tulesümboolika on väga mitmemõõtmeline ja mõtestab nii võitlust kui ka võitu. Tulest õhkub valgust ja soojust ning leeki seostatakse tihti lootusega.

Medali esiküljel on Eesti rahvast sümboliseeriv mehekuju. Selle parem käsi toetub maasse torgatud mõõgale ja vasak hoiab kõrgel põlevat tungalt. Mehekuju tagataust on kaetud Eesti lipu värvidega.

Tagaküljel tulemotiiv kordub. Siin sünnib 1918. aastal leekidest sõltumatu Eesti Vabariik. Medali ühe autori sõnade kohaselt soovib ta selles medalis tule ja leegi kaudu väljendada kogu Eesti rahva lootust ja heledat, leekidest valgustatud tulevikku. Ülaservas on kiri ISESEISVUSPÄEV – 24. VEEBRUAR. Medali keskele on vermitud 1918 ja EESTI VABARIIK.

Rangelt limiteeritud tiraaž ja kaasas autentsussertifikaat

Meil on saadaval ainult 1000 medalit, mis annab medalile lisaväärtust. Iga medal saadetakse autentsussertifikaadi, teemakohase lühikirjelduse ja karbiga.

Täpsed andmed
Vermimisaasta:
2017
Metall:
Pronks (Cu85/Zn15)
Kaetud:
Puhas hõbe 999/1000
Kujundus:
Kõrgkvaliteetne värvitrükk
Läbimõõt:
38,6 mm
Mass:
26,0 g
Vermija:
St Pauls Mint (Suurbritannia)
Autorid:
Tiiu Pirsko, Mati Veermets
Kvaliteet:
Proof-like
Tiraaž:
1000 tk

On üldteada, et Eesti Vabariigi tee iseseisvusele oli raske ja käänuline. Seda märgistavad meie kaasmaalaste – vabadusvõitlejate – arreteerimised, vangistamised, sunnitööle saatmised ja koguni hukkamised. 1917. aasta veebruarirevolutsiooni ajal kuulus Eesti Venemaa impeeriumi koosseisu. Kuid meie riigi juhtidel õnnestus Aleksandr Kerenski juhitud Ajutise Valitsuse käest välja võidelda autonoomia ning 1917. aasta märtsis moodustati Eestimaa kubermang. Hiljem, kui rahutused Peterburis laienesid, loodi Eestis patriootiliselt meelestatud 1. Eesti rügement, kes oligi määrav jõud Eesti vabaduse eest peetud võitlustes. 1917. aasta suvel valiti Eestimaa Kubermangu Ajutine Maanõukogu (Eesti Maapäev) ehk Eesti esimene parlament. Esialgu sooviti saavutada üksnes võrdväärset liikmelisust Venemaa koosseisus. 1917. aasta sügisel ründasid Eestit nii Saksa armee kui ka Peterburi enamlased. Maanõukogu saadeti laiali ja kogu riigis kehtestati sõjaseisukord. Eesti saadikud otsustasid välja kuulutada Eesti Vabariigi iseseisvuse ning saavutada selle, et lääneriigid Eestit tunnustaksid. Põranda all olnud Eesti parlament andis Eesti Päästekomiteele erivolitused. 24. veebruaril, kui enamlaste sõjalaevad seisid Tallinna sadamas, moodustas Päästekomitee Eesti Ajutise Valitsuse, mille juhiks sai Konstantin Päts; avaldati „Manifest kõigile Eestimaa rahvastele”.

Järgmisel päeval vallutas Saksa sõjavägi Tallinna. Saksa okupatsioon kestis kuni 1918. aastani. Novembris võttis Eestis võimu enda kätte uuesti kokku tulnud Ajutine Valitsus. Kuid juba novembri lõpus algas Eesti iseseisvuse nimel sõda Peterburist siia saabunud uue enamlaste lainega. Nendes lahingutes paistis kõige rohkem silma 1. Eesti rügement, kuhu astus ka hulgaliselt vabatahtlikke. Eesti sõduritel õnnestus enamlaste pealetung küllaltki kiiresti peatada. 23. aprillil 1919 tuli Tallinnas Estonia kontserdisaalis kokku Eesti Asutav Kogu, kes võttis vastu otsused iseseisva riigi jaoks tähtsates tulevikuküsimustes. 

Jah, tellin Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud hõbetatud medali 39 eurot (+ pakkimis- ja saatekulud 4,99 eurot). Arve tasun lähimas postkontoris saadetise kättesaamisel.

Võin medali tagastada 15 päeva jooksul selle kättesaamisest.

Teie saadetis jõuab kohale 3-5 tööpäeva jooksul.

Annan vabatahtlikult oma isikuandmed ja nõustun, et neid kasutatakse ettevõtte Eesti Mündiäri tellimuse täitmise ja otseturunduse eesmärgil, vastavalt Eesti Vabariigi isikuandmete kaitse seadusele.