Aasta kõige lühema öö lähenedes kutsume tutvuma hõbedase meenemündiga „Jaanipäev“. Niue saarel väärismetallist vermitud meene on austusavaldus eelkristlikku aega ulatuva jaanipäeva ehk leedopäeva traditsioonidele. Puhtast hõbedast, proov 999/1000, kaunistatud kullast detailiga - see on tõeline meistriteos numismaatikutele.

Jaanipäev on püha, millega tähistatakse aasta kõige pikemat päeva ja kõige lühemat ööd. Pärast pööripäeva hakkab valgus pimedusele tasapisi jälle teed andma ning päevad muutuvad lühemaks. Suvist pööripäeva on iidsetest aegadest peetud eriliseks ja aasta lühimat ööd imede ajaks. Usuti, et sel ööl on loodus oma võimsuse tipul, ja seepärast tähistati pööripäeva kui saagikuse ja viljakuse pidu. Ristiusu saabudes seostati see päev Ristija Johannese päevaga ja juurdus traditsioon pühitseda seda 23. ja 24. juuni vahelisel ööl. 

Kasuta võimalust - see münt on ainult Eesti Mündiäris saadaval!

  • Hõbe, proov 999/1000
  • Kaunistatud puhta kullaga 
  • Pühendatud jaanipäeva traditsioonidele
  • Maailmatiraaž - ainult 1000 tk
  • Elegantne karp 

Teil on suurepärane võimalus lisada oma kollektsioonile erakordne puhtast hõbedast münt! Ära maga seda maha - münt on limiteeritud tiraažiga ja ainus levitaja Eestis on Eesti Mündiäri.

Mündi esiküljel on kujutatud maagilist jaanipäeva sümbolit - õitsvat sõnajalga. Juba meie esivanemad uskusid, et sõnajalg õitseb vaid üks kord aastas - suvisel pööripäeval. Mündi äärel on kiri "SOLSTITIUM AESTIVUM BALTICUM" (BALTI SUVE PÖÖRIPÄEV).  

Tagaküljel on kuninganna Elizabeth II portree, mida ümbritsevad kirjad ELIZABETH II, NIUE ISLAND (Niue saar) ja 1 DOLLAR. Tagaküljel näeme ka mündi väljalaskeaastat.

Rangelt limiteeritud tiraaž!

Maailmas on saadaval ainult 1000 münti, mis annab mündile lisaväärtust. Saadame mündi autentsussertifikaadi ja karbiga.

Täpsed andmed
Vermimisaasta:
2017
Metall:
Hõbe, proov 999/1000
Dekoratsioon:
Puhas kuld
Läbimõõt:
33,0 mm
Mass:
15,55 g
Vermija:
Niue saar
Kvaliteet:
Proof
Nimiväärtus:
1 dollar
Tiraaž:
1000 tk
Saatmisaeg:
3 - 5 tööpäeva

Jah, tellin hõbemündi „Jaanipäev“ 129 eurot (+ pakkimis- ja saatekulud 4,99 eurot). Arve tasun lähimas postkontoris saadetise kättesaamisel.

Võin mündi tagastada 15 päeva jooksul selle kättesaamisest.

Teie saadetis jõuab kohale 3-5 tööpäeva jooksul.

Annan vabatahtlikult oma isikuandmed ja nõustun, et neid kasutatakse ettevõtte Eesti Mündiäri tellimuse täitmise ja otseturunduse eesmärgil, vastavalt Eesti Vabariigi isikuandmete kaitse seadusele.