Tähista suve oodatuimat püha koos ainulaadse jaanipäeva auks vermitud kuldmündiga. Niue saarel väärismetallist vermitud münt tähistab suvist pööripäeva, aega mil põhjapoolkeral on öö kõige lühem ja päev kõige pikem. Münt on valmistatud puhtast 999,9/1000 kullast, jälgides kõrgeimaid kvaliteedinõudeid - proof. Münt kaalub 0,5 g ning tema läbmõõt on 13,92 mm. Münti on vermitud kõigest 1000 tk maailmas.

Jaanipäev on Eestis üks oodatumaid suvepühasid ja ühtlasi ka üks vanemaid: jaanipäeva ehk suvist pööripäeva tähistati juba ammu enne ristiusu jõudmist Eestisse. Jaanipäev ja Eesti suvi kuuluvad lahutamatult kokku. On ju just jaanipäeva paiku meie suve kõige kaunim aeg, mil koit ja hämarik saavad teineteisele käe ulatada, sest öö päris pimedaks ei lähegi. See imeline aeg, mil loodus saavutab suvise lopsakuse, on alati olnud ka täis salapära. Ainult jaaniööl sai otsida sõnajalaõit, mis pidi leidjale andma suure rikkuse ning võime mõista loomade ja lindude keelt, samuti olid paljud jaanikombed seotud talurahvale kohaselt karja- ja viljaõnne majja toomisega. Suvist pööripäeva tähistavad ka mitmed meie naaberriigid ja kombedki on sarnased.

Miks tasub seda münti tellida?

  • Valmistatud puhtast 999,9/1000 kullast
  • Puhtast kullast münt suvise pööripäeva auks
  • Väga väike tiraaž – kõigest 1000 tk

Mündi esiküljel on jaanipäeva sümbolid: põlev lõke ja lilledest ning tammelehtedest punutud pärg.

Mündi tagaküljel on kuninganna Elizabeth II portree, mida ümbritsevad kirjad „NIUE ISLAND“ (Niue saar), „QUEEN ELIZABETH II“ ja „2 DOLLARS“. All on mündi väljalaskeaasta.

Täpsed andmed
Vermimisaasta:
2019
Vermija:
Niue saar
Nimiväärtus:
2 dollarit
Metall:
999,9/1000 kuld
Läbimõõt:
13,92 mm
Mass:
0,5 g
Kvaliteet:
Proof
Tiraaž:
1000 tk
Tootja:
Global Coins and Medals

Jah, tellin müntide komplekti Jaanipäev hinnaga 119 eurot. Arve tasun lähimas postkontoris saadetise kättesaamisel.

Võin tellitud toote tagastada 15 päeva jooksul selle kättesaamisest.  

Tarneaeg on 10 - 15 tööpäeva.

Esitan oma isikuandmed OÜ-le Eesti Mündiäri vabatahtlikult ning nõustun nende kasutamisega tellimuste täitmise ja otseturunduse eesmärgil kooskõlas Eesti Vabariigi isikuandmete kaitse seaduse nõuetega.

Töötleme Teie isikuandmeid ettevõtte õigustatud huvi – toodete kohta teabe jagamise: teenuste osutamise, turunduse ja statistika – eesmärgil. Võite andmete töötlemise ükskõik millal peatada, andes sellest teada telefoni, e-posti või kirja teel. Teatame, et Teie isikuandmete kaitsmiseks rakendatakse vajalikke turvameetmeid. Jagame Teie andmeid ainult nende ettevõtetega, kes osutavad meile lepingupõhiseid teenuseid. Lisateavet isikuandmete töötlemise kohta leiate meie veebilehelt myndiari.ee. Soovi korral on Teil võimalik saada kogu teave isikuandmete töötlemise kohta posti teel.