2022. aastal tähistatakse Ameerika Ühendriikide presidendi John F. Kennedy 105. sünniaastapäeva. Ameeriklased peavad teda siiani oma riigi üheks paremaks juhiks.
John Fitzgerald Kennedy sündis 29. mail 1917 Brookline’is (Massachusettsi osariik) iiri katoliiklaste perekonda.


Kahekümne üheksa aastasena (aasta oli siis 1946) otsustas ta astuda poliitikasse. Ta valitigi USA Esindajatekoja liikmeks. Pärast sõda ja ajakirjanduspraktikat tundus selline tegevus aga talle igavana, ja mis põhiline – see ei andnud võimalust silma paista. Pärast kuut aastat Esindajatekojas oli John F. Kennedy 1952. aastal valmis hüppeks kõrgemale – Senatisse. Edu tõid talle nii vend Roberti ettevalmistatud valimiskampaania kui ka avalikkuse soov näha võimul noori, sihikindlaid, karismaatilisi poliitikuid.


1960. aastal otsustas ta kandideerida presidendiks. John Kennedy alistas debattides hõlpsasti oma vastase Richard Nixoni ning võlus valijaid oma nooruse, energia ja sõnaosavusega. 8. novembril tähistas John F. Kennedy võitu – temast sai USA 35. president. Ta oli valimispäeval vaid 42-aastane – kõige noorem mees, kes kunagi USA presidendiks valitud, ja esimene katoliiklasest president. John Kennedy alustas Ühendriikides maksureformi ja avaldas toetust Martin Luther King juuniorile, kes võitles mustanahaliste õiguste eest. Suurim proovikivi noore riigipea jaoks oli aga Kuuba kriis aastal 1962. Vastuseks USA tegevusele paigutas Nõukogude Liit Kuubale tuumaraketid. John Kennedy alustas läbirääkimisi Nikita Hruštšoviga. Maailm balansseeris kaksteist päeva tuumasõja lävel, kuid riigijuhid suutsid leida kokkulepe. Seda peetakse John F. Kennedy suurimaks diplomaatiliseks võiduks. Tõenäoliselt oleks Kennedy teinud presidendina veel suuri asju. Läks aga nii, et 22. novembril 1963 tulistati teda Dallases.

  • Kuldmündi esiküljel on USA presidendi John F. Kennedy portree
  • Vermitud puhtast 999/1000 kullast
  • Kõrgeim vermimiskvaliteet – proof
  • Tiraaž vaid 4999 tk maailmas

Kuldmündi esiküljel on USA presidendi John Kennedy portree. Serva juures kulgeb kiri A TIME FOR GREATNESS.

Meeneraha tagaküljel on selle emiteerinud riigi vapp: Niue rahvuslill pua keni keni (ld Fagraea berteroana), mida ümbritsevad ornamendid ja merikarbid. Suurbritanniasse kuulumise märgina on üle kõige püha Edwardi kroon. Ülaserva juures näeme mündi nimiväärtust (TWO DOLLARS FIFTY CENTS), all väljalaskeaastat (2022).

Jah, tellin John F. Kennedy 105. sünniaastapäevale pühendatud kuldmündi hinnaga 129 eurot (+5,99€ postikulu). Arve tasun lähimas postkontoris saadetise kättesaamisel.

Võin tellitud toote tagastada 15 päeva jooksul selle kättesaamisest.  

Tarneaeg on 2-3 nädalat.

Esitan oma isikuandmed OÜ-le Eesti Mündiäri vabatahtlikult ning nõustun nende kasutamisega tellimuste täitmise ja otseturunduse eesmärgil kooskõlas Eesti Vabariigi isikuandmete kaitse seaduse nõuetega.

Töötleme Teie isikuandmeid ettevõtte õigustatud huvi – toodete kohta teabe jagamise: teenuste osutamise, turunduse ja statistika – eesmärgil. Võite andmete töötlemise ükskõik millal peatada, andes sellest teada telefoni, e-posti või kirja teel. Teatame, et Teie isikuandmete kaitsmiseks rakendatakse vajalikke turvameetmeid. Jagame Teie andmeid ainult nende ettevõtetega, kes osutavad meile lepingupõhiseid teenuseid. Lisateavet isikuandmete töötlemise kohta leiate meie veebilehelt myndiari.ee. Soovi korral on Teil võimalik saada kogu teave isikuandmete töötlemise kohta posti teel.

Täpsed andmed
Vermimisaasta:
2022
Vermija:
Niue
Nimiväärtus:
2,5 dollarit
Metall:
Kuld (999/1000)
Mass:
0,5 g
Läbimõõt:
11 mm
Kvaliteet:
Proof
Tiraaž:
4999 tk