Meil on rõõm esitleda Teile kuldmünti „Jeesuslapse sündimine“, millel on jäädvustatud Jeesuse imeline sünd. Jõulusõim on Päästja tulekuga seotud poolliturgiline jõuluelement.

Jeesuse sündi kujutatakse ja mõistetakse Matteuse ja Luuka evangeeliumi lugude põhjal. Jeesus Kristus sündis Juudamaal Petlemmas, tema sünnikuupäevaks peetakse 25. detsembrit. On raske ette kujutada, et jõule võiks tähistada muul päeval kui 25. detsembril. Ent kristluse esimesel kolmel sajandil ei tähistatud Jeesuse Kristuse sündi üldse.

Jeesuse sündi hakati Rooma kalendris ametlikult sel päeval tähistama aastal 336, kui keiser Constantinus võttis vastu ristiusu. Seoses sellega asendas jõulupüha Rooma võitmatu päikese (ld Sol Invictus) püha. Jõulupäeva tähtsus kasvas veelgi rohkem, kui Karl Suur krooniti 25. detsembril aastal 800 keisriks. Hiliskeskajaks olid jõulud juba omandanud äärmiselt olulise ühiskondliku tähenduse. Jõulud on nii usukogukonnale kui ka ühiskonnale väga tähtsad tänaseni.

  • “Petlemma ime” mündil on jäädvustatud Jeesuse sünd
  • Kaetud puhta 999/1000 kullaga
  • Kaunistatud Swarovski kristalliga
  • Kõigest 3999 münti maailmas

 

Mündi esiküljel on liturgilises kunstis sageli esinev Jeesuslapsukese kujutis. Esiplaanil näeme sõimes lebavat Jeesuslast ning teda silmitsevaid Maarjat ja Joosepit. Taustal on Petlemma maastik. Maastiku üle särab Petlemma täht. Kullatud ringile on graveeritud kiri THE MIRACLE IN BETHLEHEM (Petlemma ime).

Meeneraha tagaküljel on selle emiteerinud riigi vapp: Niue rahvuslill pua keni keni (ld Fagraea berteroana), mida ümbritsevad ornamendid ja merikarbid. Suurbritanniasse kuulumise märgina on üle kõige püha Edwardi kroon. Ülaservas näeme mündi nimiväärtust (ONE DOLLAR), all väljalaskeaastat (2021).

Täpsed andmed
Vermija:
Niue
Vermimisaasta:
2021
Nimiväärtus:
1 dollar
Metall:
Vask-nikli sulam
Kate:
Kuld (999/1000)
Mass:
26 g
Läbimõõt:
38,61 mm
Kvaliteet:
Proof
Tiraaž:
3999 tk
Eriomadus:
Kaunistatud Swarovski kristalliga

Jah, tellin kuldmündi „Petlemma ime“ hinnaga 49 euro(+4,99€ postikulu). Arve tasun lähimas postkontoris saadetise kättesaamisel.

Võin tellitud toote tagastada 15 päeva jooksul selle kättesaamisest.  

Tarneaeg on 2-3 nädalat.

Esitan oma isikuandmed OÜ-le Eesti Mündiäri vabatahtlikult ning nõustun nende kasutamisega tellimuste täitmise ja otseturunduse eesmärgil kooskõlas Eesti Vabariigi isikuandmete kaitse seaduse nõuetega.

Töötleme Teie isikuandmeid ettevõtte õigustatud huvi – toodete kohta teabe jagamise: teenuste osutamise, turunduse ja statistika – eesmärgil. Võite andmete töötlemise ükskõik millal peatada, andes sellest teada telefoni, e-posti või kirja teel. Teatame, et Teie isikuandmete kaitsmiseks rakendatakse vajalikke turvameetmeid. Jagame Teie andmeid ainult nende ettevõtetega, kes osutavad meile lepingupõhiseid teenuseid. Lisateavet isikuandmete töötlemise kohta leiate meie veebilehelt myndiari.ee. Soovi korral on Teil võimalik saada kogu teave isikuandmete töötlemise kohta posti teel.