Täname Teid, et ostsite numismaatilise meene „Lihavõttemuna“. See jõuab Teieni spetsiaalses esinduslikus ümbrises.

Ühtlasi esitleme Teile meie uusimat numismaatiliste meenete kollektsiooni „Kaunimad Fabergé munad“. Nende puhta kullaga kaetud meenete loomisel saime inspiratsiooni kuulsatest Fabergé munadest. Kollektsioon võlub oma detailirohkuse, harmoonilise kompositsiooni ja kujundlikkusega.

KAUNIMAD FABERGÉ MUNAD – kollektsiooni esimene seeria koosneb 11st puhta kullaga kaetud numismaatilisest meenest.

Kas teadsite, et iga Fabergé muna disain ja lugu on unikaalsed ning et kõigis munades olid peidus erinevad üllatused? Nüüd on Teil võimalus saada endale kõige kaunimate ja kuulsamate Fabergé munade kollektsioon, mille esimese muna saate erihinnaga!

Iga Fabergé muna loodi suure saladuskatte all erilise hoolega. Valmistamiseks kulus terve aasta, kuna iga kalliskivi, iga kaunistus ja sees olev üllatus pidi olema ideaalne ja omal kohal. Mitte ühegi teise juveliiri kunstiteosed ei olnud võrreldavad peente Fabergé meistriteostega. Enam kui sada aastat hiljem on Fabergé munad säilinud kui ehtekunsti kvaliteedi ja külluse etalon.

Kõrgklassi juveliirile Peter Carl Fabergéle anti täielik kunstiline mõttevabadus ja ta võis luua mune oma soovi kohaselt ja ükskõik mis teemal. Ta pidi järgima vaid ühte reeglit: igas munas pidi peituma üllatus. Fabergé ei valmistanud kuninglikele tellijatele pettumust. Iga värvilise koore alla peitis ta väikese ime. Munadesse peideti selliseid üllatusi nagu mehaaniline luik, elevant, miniatuurne kullast loss, 11 miniatuurset portreed molbertitel ja kroonimistõlla täpne koopia, mille valmistamiseks kulus peaaegu 15 kuud. 

Miks tasub seda kollektsiooni tellida?

 • Iga kollektsioonimuna on kaetud 24-karaadise kullaga 
 • Kollektsioon koosneb 11 Fabergé munast 
 • Kollektsiooni kuuluvad vaid kõige kaunimad munad
 • Esikülg on dekoreeritud tampotrükis
 • Esimene muna hinnaga vaid 29 €  (+4,99 € postikulu)*

Esimese meene „Roosinupp“ erihind on ainult 29 € (+ 4,99 € saatekulud). Iga järgmise meene hind on 49 € (+ 4,99 € saatekulud).

Käesolev kollektsioon annab võimaluse tuua oma koju killuke kuulsate Fabergé munade luksust. Kõige rikkamate kollektsionääride poolt jahitavad Fabergé munad on ainulaadsed kunstiteosed. Kuni tänaseni peetakse neid juveliirikunsti imeliseks näiteks. Selline meisterlikkuse tase, mida nõuab Fabergé munade valmistamine, on siiani jäänud maailma paljudele juveliiridele ainult unistuseks. Kollektsiooni „Kaunimad Fabergé munad“ loomisel oleme ammutanud inspiratsiooni nendest legendiks muutunud kunstiteostest.

Kuna kollektsiooni iga meene saabub koos kirjeldusega, siistutvute  „Kaunimad Fabergé munad“ kogudes põhjalikumalt hindamatu väärtusega legendaarsete kunstiteostega.

Kollektsiooni „Kaunimad Fabergé munad“ meenete tagaküljel taasloodud Fabergémune ühendavaks detailiks on nende sees peidus olev üllatus. Tagaküljel on kujutatud avatud muna, mille sees on teine muna.

 • Iga meene on spetsiaalses kaitsekapslis, mis kaitseb värvilist tampograafiat ja kullatud meene pealispinda keskkonna negatiivse mõju eest.
 • Iga meenega on kaasas tasuta autentsussertifikaat ja teemakohane lühikirjeldus.


*Soodushind kehtib ainult terve kollektsiooni tellimisel. Soovides tellida ainult esimese muna, on hinnaks tavahind 49 eurot (+ saatmis- ja pakendamiskulud 4,99 €). Kui soovite tellida ainult esimese muna helistage 688 60 91.

Täpsed andmed
Esimene meistriteos:
„Roosinupp“
Väljalaskeaasta:
2017
Metall:
vask
Kate:
kuld (999/1000)
Kuju:
ovaalne
Mõõtmed:
39,0 x 29,0 mm
Mass:
19,0 g
Kvaliteet:
Proof-like, digitrükiga
Erimärkused:
esikülg on kaunistatud tampotrükitehnikas
Valmistaja:
The Mayer Mint GmbH (Saksamaa)
Kollektsiooni tiraaž::
7000 tk

Igal aastal sai Carl Fabergé ateljee tellimuse üha uhkemate munade loomiseks, mille valmistamisel kasutati ainult kõige kallihinnalisemaid materjale: väärismetalle, kalliskive, emaili, kangaid ja isegi sulgi ning elevandiluud! Tööd ühe muna kallal kestsid terve aasta. Traditsiooni jätkas ka Aleksander III poeg Nikolai II. Ta kinkis igal aastal lihavõttemuna oma emale Mariale ja naisele Aleksandra Fjodorovnale. Lisaks Venemaal tsaaridele suutsid Fabergé munasid endale lubada ainult Peterburi kõige rikkamad inimesed.

Muna „Roosinupp“ valmistati 1895. aastal Venemaa keisri Nikolai II jaoks, kes kinkis selle oma naisele Aleksandra Fjodorovnale. See oli esimene muna, mille Nikolai Aleksandrale kinkis. Muna avaneb kui väike magustoidutaldrik, millest ilmub kollane emaileeritud roosinupp, millesse on omakorda peidetud kaks üllatust. Tänapäevaks on need üllatused kadunud, kuid nendeks olid teemantide ja rubiinidega kaunistatud kroon ja rubiinist ripats. Kroon viitas Aleksandra Fjodorovna kui Venemaa keisrinna rollile pärast Nikolai II trooniletulekut. 

Kullatud meene on loodud muna „Roosinupp“ alusel. Selle esiküljel on emailist loodud Fabergé originaalmuna koopia. Tagaküljel on stiliseeritud juveelmuna, mille väliskihi avamisel on näha selles peituvat üllatust. See kajastab kõigile Fabergé munadele ühist joont – igaühes neist oli peidus üllatus: miniatuurid, üleskeeratavad mänguasjad, kujukesed jne. Ülal on inglise ja vene keeles kiri •Fabergé kuninglikud šedöövrid•.

Miks tasub seda kollektsiooni tellida?

 • Iga kollektsioonimuna on kaetud 24-karaadise kullaga 
 • Kollektsioon koosneb 11 Fabergé munast 
 • Kollektsiooni kuuluvad vaid kõige kaunimad munad
 • Esikülg on dekoreeritud tampotrükis
 • Esimene muna hinnaga vaid 29 €  (+4,99 € postikulu)*

Iga kollektsiooni muna toimetatakse Teieni kaitsepakendis koos autentsussertifikaadi ja põhjaliku kirjeldusega. 


*Soodushind kehtib ainult terve kollektsiooni tellimisel. Soovides tellida ainult esimese muna, on hinnaks tavahind 49 eurot (+ saatmis- ja pakendamiskulud 4,99 €). Kui soovite tellida ainult esimese muna helistage 688 60 91.

Jah, tellin Fabergé muna „Roosinupp“ hinnaga erihinnaga 29 eurot (+ saate- ja pakkimiskulud 4,99 eurot). Toote saan kätte lähimast postkontorist tähitud kirjana. Saadetise eest tasun kaasasoleva arve alusel.

Jah, tellides Fabergé muna „Roosinupp“, hakkan kollektsiooni „Kaunimad Fabergé munad“ kollektsionääriks ning nõustun kord kuus saama oma postkasti ühe muna, mille hind on 49 eurot (+ 4,99 eurot pakkimis- ja saatekuludeks). 

Koos iga saadetisega saan sertifikaadi ja teemakohase lühikirjelduse. Pärast seda, kui olen ostnud kollektsiooni kolm meenet, saan kingiks albumi sertifikaatide hoidmiseks, maksmisele kuuluvad ainult kohaletoimetamise kulud 4,99 €. 

Mul on õigus tagastada iga saadetis 15 päeva jooksul alates selle kättesaamisest.

Võin kollektsioneerimisest igal ajal loobuda, teatades sellest klienditeeninduse osakonnale telefonitsi 688 60 91, e-posti teel või kirjalikult.
Esimene tellimus toimetatakse kohale 3–6 nädala jooksul. 

Esitan oma isikuandmed OÜ-le Eesti Mündiäri vabatahtlikult ning nõustun nende kasutamisega tellimuste täitmise ja otseturunduse eesmärgil kooskõlas Eeesti Vabariigi isikuandmete kaitse seaduse nõuetega.