Vanaaja seitse maailmaimet olid antiikajal (alates 3. sajandist eKr) välja valitud seitse maailma ehituskunsti ja skulptuuri tippsaavutust.

See, mis kõiki "imesid" teiste antiikaja või uuema ajastu ehitiste hulgast esile tõstis, oli alati midagi hämmastavat – kas siis nende hiiglaslik suurus, tähelepanuväärne ehitusviis või lihtsalt nende väljapaistev ilu. Ja ühtlasi asjaolu, mis neil kõigil ühine oli – ammendamatu võime inimestes imetlust äratada.

Vanim säilinud seitsme maailmaime nimekiri on säilinud ühes raidkirjas, mis pärineb 2. sajandist eKr ja mille on üles tähendanud kreeklane Antipatros Sidonist:

"Nägin su müüre, suur Babülon, laiu, et vankriga sõida, näinud olen ka Zeusi Olümpia külas, vaadanud Babüloni rippuvaid aedu ja Heliose tohutut kolossi, ja püramiidi, mille loonud kestev raske vaev, tunnen Mausolose hiigelhauakambrit. (...) Ent kui ma nägin Artemisele pühendatud pühakoda, mille katus pilvi riivab, siis kahvatas ta kõrval kõik, sest väljaspool Olümpost ei kohta päike kuskil sellist ilu."

Sellest lähtudes on kõige sagedamini vanaaja seitsme maailmaime hulka arvatud: Cheopsi püramiid Egiptuses, Semiramise rippaiad Babülonis, Artemise tempel Ephesoses, Zeusi kuju Olümpias, Halikarnassose mausoleum, Rhodose koloss ja Pharose tuletorn (Aleksandria sadamas). Neist on tänaseni säilinud ainult Cheopsi püramiid.

Kollektsiooni esimene münt erihinnaga: 139 euro asemel 89 eurot* (+ 5,99 saatekulu).

Miks seda kollektsiooni tellida?

✓ Kollektsioon koosneb seitsmest kuldmündist!
✓ Igal mündil üks vanaaja maailmaime
✓ Vermitud puhtast kullast 999/1000
✓ Kingituseks väärikas karp kollektsiooni müntide hoidmiseks  

Kollektsiooni saab tellida ainult Eesti Mündiärist! 


* Erihind kehtib ainult terve kollektsiooni tellimisel. Soovides tellida ainult esimese mündi, on hinnaks tavahind 139 eurot (+ saatekulud 5,99 eurot). Kui soovite tellida ainult esimese mündi, helistage 688 6091.

Niiluse jõe kallaste läheduses kõrguvad kõrbes kuulsad Egiptuse püramiidid. Need ligikaudu 5000 aastat tagasi muistses Egiptuses rajatud ehitised on seitsme maailmaime seas vanimad ja ainsad mis on tänapäevanigi säilinud.

Püramiidid ehitati muistse Egiptuse kuningate hauakambriteks. Muistsed egiptlased uskusid hauatagusesse ellu ning et kindlustada oma kuningat kõigega, mis neil sealses elus võis vaja minna, panid nad palju lahkunu isiklikke asju talle hauda kaasa. Püramiidide matusekambritest on arheoloogid leidnud väärisehteid, toitu, tarbeesemeid, muusikariistu ja jahimehevarustust.

Giza püramiid püstitati vaarao Cheopsi auks. Seda püramiidi ehitasid mehed 30 aastat. Ehitus lõpetati aastal 2580 aastal e.Kr. Ligi neli ja pool tuhat aastat oli ta maailma kõrgeim ehitis – kuni 1300. aasta paiku valmis Inglismaal Lincolni katedraal.

  • Tellige see eksklusiivne kollektsioon kohe! Kollektsiooni „Vanaaja seitse maailmaimet“ esimene münt „Giza suur püramiid“ erihinnaga vaid 89 eurot (+ 5,99 saatekulu)*.
  • Iga järgmise kollektsiooni kuuluva kuldmündi hind on 139 eurot (+ 5,99 saatekulu).
  • Esimene münt toimetatakse teile lähimasse postkontorisse, iga järgmine aga teie postkasti.
  • Iga kuldmündiga on kaasas autentsussertifikaat ja üksikasjalik kirjeldus.
  • Kõigile, kel on koos juba kollektsiooni kolm münti, on meil kingitus – ilus puidust karp, milles kollektsiooni münte hoida. Karbi eest tasute vaid saatekulu 5,99 eurot.

* Erihind kehtib ainult terve kollektsiooni tellimisel. Soovides tellida ainult esimese mündi, on hinnaks tavahind 139 eurot (+ saatekulud 5,99 eurot). Kui soovite tellida ainult esimese mündi, helistage 688 6091.

Jah, tellin puhtast kullast müntide kollektsiooni „Vanaaja seitse maailmaimet“ ja olen nõus, et mulle saadetakse iga kuu uus kollektsiooni kuuluv münt.

Esimese mündi „Giza suur püramiid“ erihind on ainult 89 € (+ 5,99 € saatekulud). Iga järgmine münt maksab 139 € (+ 5,99 € saatekulud).

Kollektsiooni esimene münt toimetatakse mulle lähimasse postkontorisse, iga järgmine aga minu postkasti.

Iga münt toimetatakse kohale spetsiaalses kaitsekapslis koos autentsussertifikaadi ja üksikasjaliku kirjeldusega.

Pärast kollektsiooni kolme mündi kogumist saan kingiks puitkarbi, milles münte hoida. Karbi eest tasun vaid saatekulu 5,99 €.

Kui saadud münt ei vasta minu ootustele, võin saadetise tagastada 15 päeva jooksul alates selle kättesaamisest. Mul on õigus ükskõik millal kogumine lõpetada, teatades sellest klienditeeninduse telefonil, e-posti teel või kirjalikult.

Esimene münt toimetatakse kohale 1 - 2 nädala jooksul. 

Esitan oma isikuandmed Eesti Mündiäri OÜ-le vabatahtlikult ning nõustun nende kasutamisega tellimuste täitmise ja otseturunduse eesmärgil kooskõlas Eesti Vabariigi isikuandmete kaitse seaduse nõuetega.


Töötleme Teie isikuandmeid ettevõtte õigustatud huvi – toodete kohta teabe jagamise: teenuste osutamise, turunduse ja statistika – eesmärgil. Võite andmete töötlemise ükskõik millal peatada, andes sellest teada telefoni, e-posti või kirja teel. Teatame, et Teie isikuandmete kaitsmiseks rakendatakse vajalikke turvameetmeid. Jagame Teie andmeid ainult nende ettevõtetega, kes osutavad meile lepingupõhiseid teenuseid. Lisateavet isikuandmete töötlemise kohta leiate meie veebilehelt myndiari.ee. Soovi korral on Teil võimalik saada kogu teave isikuandmete töötlemise kohta posti teel.

Täpsed andmed
Esimene münt:
„Giza suur püramiid“
Väljalaskeaasta:
2021
Metall:
kuld (999,9/1000)
Läbimõõt:
13.92 mm
Mass:
0,5 grammi
Kvaliteet:
kõrgeim (proof)
Emiteerija:
Niue saar
Nimiväärtus:
2 dollarit 50 senti
Vermitud:
Norra Rahapaja
Kollektsiooni tiraaž:
5 000 tk