Eripakkumine! Puhtast kullast münt „Georg Ots 100“. Georg Otsa 100. sünniaastapäeva auks vermitud münt on valmistatud puhtast kullast (999,9/1000). Münt kaalub 0,5 grammi ja selle läbimõõt on 13,92 mm. Münt on vermitud kõrgeimate kvaliteedinõuete kohaselt (proof). Mündi tiraaž on vaid 500 tk!

Kõige enam kiitust sai Georg Ots nimiosa täitmise eest Anton Rubinšteini ooperis „Deemon“, mis on loodud Mihhail Lermontovi eepilise poeemi ainetel. Tema bariton võlus alati ära nii pealtvaatajad kui ka kriitikud. 1958. aastal debüteeris Georg Ots kinos: nõukogudeaegses muusikalis „Mister X“. Pärast seda järgnes veel mitu peaosa kinofilmides, mis kasvatasid tema populaarsust veelgi. XX sajandi 50ndail ja 60ndail aastail kõlas Georg Otsa hääl raadios, tema nägu säras teleekraanidel ja temalt ilmunud salvestisi haarati lennult.

Georg Ots suri ajukasvajasse. Oma kolm aastakümmet kestnud ooperilaulja karjääri jooksul mängis ta mitmeid meeldejäävaid rolle, temast said innustust järgnevad põlvkonnad ja teda jumaldasid tema kaasaegsed. Georg Otsa nimi on antud asteroidile ja tema mälestuse jäädvustamiseks on loodud muusikal ja biograafiline film.

Miks tasub seda münti tellida? 

 • Valmistatud puhtast kullast (999,9/1000)
 • Kuldmünt Georg Otsa 100. sünniaastapäeva auks
 • Tiraaž vaid 500 tk
 • Münt on kaunis karbis, kaasas ka autentsussertifikaat

  Meene esiküljel on ooperilaulja portree. Selle kõrval on noodileht, millel “Saaremaa valsi” noodid ja taustal solisti kuulama kogunenud pealtvaatajad. Serval on kiri „GEORG OTS · 1920–1975“.


  Mündi tagaküljel on kuninganna Elizabeth II portree, mida ümbritsevad kirjad „ELIZABETH II“, „NIUE ISLAND“ (Niue saar) ja „2 DOLLARS 50 CENTS“.

  Täpsed andmed
  Vermimisaasta:
  2020
  Vermija:
  Niue
  Metall:
  Kuld 999/1000
  Läbimõõt:
  13,92 mm
  Mass:
  0,5 g
  Nimiväärtus:
  2,5 dollarit
  Kvaliteet:
  Proof
  Tiraaž:
  500 tk

  Jah, tellin mündi “Georg Ots 100” hinnaga 119 eurot (+pakkimis- ja saatekulud 4,99 eurot). Arve tasun lähimas postkontoris saadetise kättesaamisel.

  Võin tellitud toote tagastada 15 päeva jooksul selle kättesaamisest.  

  Teie saadetis jõuab kohale 1-2 nädala jooksul.

  Esitan oma isikuandmed OÜ-le Eesti Mündiäri vabatahtlikult ning nõustun nende kasutamisega tellimuste täitmise ja otseturunduse eesmärgil kooskõlas Eesti Vabariigi isikuandmete kaitse seaduse nõuetega.

  Töötleme Teie isikuandmeid ettevõtte õigustatud huvi – toodete kohta teabe jagamise: teenuste osutamise, turunduse ja statistika – eesmärgil. Võite andmete töötlemise ükskõik millal peatada, andes sellest teada telefoni, e-posti või kirja teel. Teatame, et Teie isikuandmete kaitsmiseks rakendatakse vajalikke turvameetmeid. Jagame Teie andmeid ainult nende ettevõtetega, kes osutavad meile lepingupõhiseid teenuseid. Lisateavet isikuandmete töötlemise kohta leiate meie veebilehelt myndiari.ee. Soovi korral on Teil võimalik saada kogu teave isikuandmete töötlemise kohta posti teel.