Lennart Georg Meri (1929–2006) oli üks esimesi taasiseseisvunud Eesti riigijuhte, diplomaat, kirjanik ja aktiivne poliitik. Kaks ametiaega järjest presidendiks olnud Lennartit mäletavad eestlased kuni tänaseni austuse ja uhkusega. Lennart Meri roll riigi diplomaatiateenistuse loomisel, Eesti nime tutvustamisel välismaal ja kultuuripärandi säilitamisel oli vaieldamatult suur ning tema poliitiline ja kultuuriline pärand elab veel kaua.

1988. aastal aitas Meri kaasa Eesti Rahvarinde asutamisele. Koos mõttekaaslastega kasutas ta Nõukogude Liidus toimuvaid muutusi ära selleks, et edendada Eesti autonoomiat ja lõpuks ka iseseisvust. Pärast esimesi demokraatlikke valimisi 1990. aastal nimetati Lennart Meri välisministriks. Ta kogus kokku noorte haritud inimeste meeskonna ning asutas riigi diplomaatilise teenistuse. Ministrina reisis ta palju, kohtus Ameerika Ühendriikide ja Lääne-Euroopa riigijuhtidega. Hiljem töötas ta mõnda aega Eesti suursaadikuna Soomes ning 1992. aastal valiti ta Eesti Vabariigi teiseks presidendiks.

Ka sellel ametipostil oli ta tõeliselt särav. Sünnipäraselt kõnekas, intelligentne ja karismaatiline president võitis inimeste südamed. Ta meeldis enamikule eestlastest, paljud olid temast lausa vaimustuses, seepärast pole midagi imestada, et ta oli riigijuhi ametikohal kaks ametiaega. Isegi sellisel nõudlikul ametikohal tegeles Meri palju kirjanduse, õppimise ja enesetäiendamisega. Ta oli täielikult ideede inimene ja loominguline isiksus ning ei lasknud end valitseda bürokraatlikul masinavärgil. Enne otsuste vastuvõtmist pidas ta tihti teistega nõu, aga kui otsus oli tehtud, tegutses ta kiirelt.

Miks tasub seda münti tellida?

  • Puhtast 999,9/1000 kullast
  • Kõrgeim vermimiskvaliteet – proof
  • Maailmatiraaž kõigest 500 tk
  • Münt on kaunis karbis
  • Autentsussertifikaat

Mündi esiküljel on Lennart Meri portree, mida ümbritseb kiri „● LENNART MERI ● PRESIDENT OF ESTONIA ●“ (Lennart Meri Eesti president). All on tema sünni- ja surma-aasta.

Mündi tagaküljel on kuninganna Elizabeth II portree, mida ümbritsevad kirjad „ELIZABETH II“, „NIUE ISLAND“ ja „2 DOLLARS“. 

Täpsed andmed
Vermimisaasta:
2019
Vermija:
Niue saar
Nimiväärtus:
2 dollarit
Metall:
999,9/1000 kuld
Läbimõõt:
13,92 mm
Mass:
0,5 g
Kvaliteet:
Proof
Tiraaž:
500 tk

Jah, tellin kuldmündi Lennart Meri – Eesti Vabariigi president hinnaga 119 eurot (+4,99€ postikulu). Arve tasun lähimas postkontoris saadetise kättesaamisel.

Võin tellitud toote tagastada 15 päeva jooksul selle kättesaamisest.  

Tarneaeg on 3 - 5 tööpäeva.

Esitan oma isikuandmed OÜ-le Eesti Mündiäri vabatahtlikult ning nõustun nende kasutamisega tellimuste täitmise ja otseturunduse eesmärgil kooskõlas Eesti Vabariigi isikuandmete kaitse seaduse nõuetega.

Töötleme Teie isikuandmeid ettevõtte õigustatud huvi – toodete kohta teabe jagamise: teenuste osutamise, turunduse ja statistika – eesmärgil. Võite andmete töötlemise ükskõik millal peatada, andes sellest teada telefoni, e-posti või kirja teel. Teatame, et Teie isikuandmete kaitsmiseks rakendatakse vajalikke turvameetmeid. Jagame Teie andmeid ainult nende ettevõtetega, kes osutavad meile lepingupõhiseid teenuseid. Lisateavet isikuandmete töötlemise kohta leiate meie veebilehelt myndiari.ee. Soovi korral on Teil võimalik saada kogu teave isikuandmete töötlemise kohta posti teel.