Eriline pakkumine!

See kaunis kuldmünt on vermitud „Püha öö“ loomise 200. aastapäeva puhul. Münt on puhtast kullast 999/1000 ning kaalub 0,5 grammi. Münti on vermitud kõigest 1000 tükki. Üllata oma lähedasi selle erilise jõulukingitusega!

Kaunis hällilaulu meenutav meloodiline pala kõlab igal aastal jõulude ajal paljudes maailma riikides. Milline on selle tekkelugu? Kõik sai alguse 1816. aastal väikeses Mariapfarri linnakeses (praegune Austria), kui noor preester Joseph Mohr kirjutas inspiratsioonihetkel luuletuse „Püha öö! Õnnistatud öö!“ (saksa keeles Stille nacht! Heilige Nacht!). Pole teada, mis inspireeris noort vaimulikku, aga teos sai tuntuks kogu maailmas. Varsti pärast seda asus Mohr tööle Oberndorf bei Salzburgi kogudusse, mis asub praeguse Austria ja Saksa piiril. 1818. aasta jõulude lähenedes pöördus noor preester naaberlinnakese õpetaja ja orelimängija Franz Xaver Gruberi poole palvega kirjutada tema luuletusele meloodia. Jõululaupäeva õhtul esitasid mehed kitarri saatel koguduse liikmetele uue laulu. Nii sündiski „Püha öö“. Kabel, kus selle esmaettekanne toimus, on linnakeses siiani alles. Seda kutsutaksegi Püha öö kabeliks.

Münt toimetatakse teieni erilises sametkotis koos autentsussertifikaadiga.

Miks tellida?

  • 200 aastat maailmakuulsa jõululaulu "Püha öö" sünnist
  • Vermitud puhtast 999/1000 kullast
  • Täiuslik jõulukingitus lähedastele!

Mündi esiküljel on kuuskede vahel jõulusõim, milleni viib nootidega kaetud tee. Jõulusõime kohal särab täht, mis teatab Jeesuslapse sünnist. Serval on kiri „200TH ANNIVERSARY OF THE SILENT NIGHT CAROL“ („Püha öö“ loomise 200. aastapäev). Tagaküljel on kuninganna Elizabeth II portree.

Täpsed andmed
Vermimisaasta:
2018
Metall:
kuld 999/1000
Läbimõõt:
11,0 mm
Mass:
0,5 g
Vermija:
Niue saar
Nimiväärtus:
$ 2,5
Kvaliteet:
Proof
Tiraaž:
1000 tk

Jah, tellin mündi „Püha öö“ 119 eurot (+ pakkimis- ja saatekulud 5,99 eurot). Arve tasun lähimas postkontoris saadetise kättesaamisel.

Võin mündi tagastada 15 päeva jooksul selle kättesaamisest.

Teie saadetis jõuab kohale 1-2 nädala jooksul. Anname oma parima, et tellimused, mis on vormistatud enne 15. detsembrit jõuaksid teieni jõuludeks. 

Annan vabatahtlikult oma isikuandmed ja nõustun, et neid kasutatakse ettevõtte Eesti Mündiäri tellimuse täitmise ja otseturunduse eesmärgil, vastavalt Eesti Vabariigi isikuandmete kaitse seadusele.

Töötleme Teie isikuandmeid ettevõtte õigustatud huvi – toodete kohta teabe jagamise: teenuste osutamise, turunduse ja statistika – eesmärgil. Võite andmete töötlemise ükskõik millal peatada, andes sellest teada telefoni, e-posti või kirja teel. Teatame, et Teie isikuandmete kaitsmiseks rakendatakse vajalikke turvameetmeid. Jagame Teie andmeid ainult nende ettevõtetega, kes osutavad meile lepingupõhiseid teenuseid. Lisateavet isikuandmete töötlemise kohta leiate meie veebilehelt myndiari.ee. Soovi korral on Teil võimalik saada kogu teave isikuandmete töötlemise kohta posti teel.