24. veebruaril 1918 avaldas Päästekomitee Tallinnas Maanõukogu vanematekogu „Manifesti kõigile Eestimaa rahvastele”, milles Eesti Maapäev, tuginedes rahvaste enesemääramise õigusele, kuulutas Eesti tema ajaloolistes ja etnilistes piirides iseseisvaks demokraatlikuks vabariigiks, mis on Vene-Saksa sõjas erapooletu. Manifestis viidati eestlaste kustumatule tungile iseseisvuse järele ja soovile saada kultuurrahvaste pere vääriliseks liikmeks. Eestis lubati kehtestada kodanikuõigused ja -vabadused, lahendada demokraatlikul alusel pakilised ühiskondlikud probleemid ning anda rahvusvähemustele kultuuriautonoomia. Päästekomitee nimetas ametisse Eesti Ajutise Valitsuse (esimees Konstantin Päts), kes pidas siis oma esimese istungi.

Miks tasub seda münti tellida?

  • Vermitud Eesti Vabariigi 105. aastapäeva auks
  • Puhtast 999,9/1000 kullast
  • Tiraaž vaid 500 tk maailmas
  • Ainult Eesti Mündiärist!

Kuldmündi esikülge ehivad Eesti rahvuslilled rukkililled. Ülaserva juures on Eesti vapilõvi, keskel kiri VABA EESTI.

Meeneraha tagaküljel on selle emiteerinud riigi vapp: Niue rahvuslill pua keni keni (ld Fagraea berteroana), mida ümbritsevad ornamendid ja merikarbid. Suurbritanniasse kuulumise märgina on üle kõige püha Edwardi kroon. Ülaservas näeme mündi nimiväärtust (TWO DOLLARS FIFTY CENTS), all väljalaskeaastat (2023).

 

Jah, tellin kuldmündi „Vaba Eesti“ hinnaga 139 eurot (+5,99 € postikulu). Arve tasun lähimas postkontoris saadetise kättesaamisel.

Võin tellitud toote tagastada 15 päeva jooksul selle kättesaamisest.  

Tarneaeg on 3 - 5 tööpäeva.

Esitan oma isikuandmed OÜ-le Eesti Mündiäri vabatahtlikult ning nõustun nende kasutamisega tellimuste täitmise ja otseturunduse eesmärgil kooskõlas Eesti Vabariigi isikuandmete kaitse seaduse nõuetega.

Töötleme Teie isikuandmeid ettevõtte õigustatud huvi – toodete kohta teabe jagamise: teenuste osutamise, turunduse ja statistika – eesmärgil. Võite andmete töötlemise ükskõik millal peatada, andes sellest teada telefoni, e-posti või kirja teel. Teatame, et Teie isikuandmete kaitsmiseks rakendatakse vajalikke turvameetmeid. Jagame Teie andmeid ainult nende ettevõtetega, kes osutavad meile lepingupõhiseid teenuseid. Lisateavet isikuandmete töötlemise kohta leiate meie veebilehelt myndiari.ee. Soovi korral on Teil võimalik saada kogu teave isikuandmete töötlemise kohta posti teel.

Täpsed andmed
Vermimisaasta:
2023
Vermija:
Niue
Nimiväärtus:
2,5 dollarit
Metall:
999,9/1000 kuld
Läbimõõt:
13,92 mm
Mass:
0,5 g
Kvaliteet:
Proof
Tiraaž:
500 tk