Vabadusrist (algne nimetus Wabaduse rist) on Eesti Vabariigi sõjaline autasu, mis asutati Ajutise Valitsuse otsusega 3. märtsil 1919 (hilisema seaduse kohaselt on asutamisaeg 24. veebruar 1919). Vabadusristi autasul on kolm liiki: sõjateenete eest (I liik), isikliku vapruse eest (II liik), tsiviilteenete eest (III liik). Reeglina anti Vabadusrist isikutele teenete eest vabadussõjas. Erandiks on 10 autasu, mis anti 1924. a. 1. detsembri kommunistliku mässukatse mahasurumise eest. 

Miks tasub seda münti tellida?

  • Vermitud puhtast 999,9/1000 kullast
  • Vabadusristi teenetemärgile pühendatud kuldplaat
  • Tiraaž vaid 500 tk maailmas
  • Ainult Eesti Mündiärist!

 Kuldplaadi esiküljelt on tammelehtedest ümbritsetuna vabadusristi kujutis. Allpool näeme teksti „WABADUSE RIST“ ja „24. veebruar 1919“.

Kuldplaadi  tagaküljel on kujutatud selle emiteerinud riigi vapp: Niue rahvuslill pua keni keni (Fagraea berteroana), mida ümbritsevad ornamendid ja merikarbid. Suurbritanniasse kuulumise märgina on üle kõige püha Edwardi kroon. Üleval on plaadi nimiväärtus „TWO DOLLARS FIFTY“, all selle kaal (0,5g) ja märge „FINE GOLD“.

Jah, tellin kuldplaati „Wabaduse rist“ hinnaga 139 eurot (+ saatmiskulu 5,99 €). Arve tasun lähimas postkontoris saadetise kättesaamisel.

Võin tellitud toote tagastada 15 päeva jooksul selle kättesaamisest.  

Tarneaeg on 3 - 5 tööpäeva.

Esitan oma isikuandmed OÜ-le Eesti Mündiäri vabatahtlikult ning nõustun nende kasutamisega tellimuste täitmise ja otseturunduse eesmärgil kooskõlas Eesti Vabariigi isikuandmete kaitse seaduse nõuetega.

Töötleme Teie isikuandmeid ettevõtte õigustatud huvi – toodete kohta teabe jagamise: teenuste osutamise, turunduse ja statistika – eesmärgil. Võite andmete töötlemise ükskõik millal peatada, andes sellest teada telefoni, e-posti või kirja teel. Teatame, et Teie isikuandmete kaitsmiseks rakendatakse vajalikke turvameetmeid. Jagame Teie andmeid ainult nende ettevõtetega, kes osutavad meile lepingupõhiseid teenuseid. Lisateavet isikuandmete töötlemise kohta leiate meie veebilehelt myndiari.ee. Soovi korral on Teil võimalik saada kogu teave isikuandmete töötlemise kohta posti teel.

Täpsed andmed
Vermimisaasta:
2023
Vermija:
Niue
Nimiväärtus:
2,5 dollarit
Metall:
999,9/1000 kuld
Mõõtmed:
8,6 x 15,2 mm
Mass:
0,5 g
Kvaliteet:
Proof
Tiraaž:
500 tk