Võtke ette reis ümber maailma! Uue kollektsiooniga „Maailma rahad“ võite kodust lahkumata lennata kasvõi Lõuna-Ameerikasse või Aafrikasse.

Kollektsioon „Maailma rahad“ viib Teid seiklusele numismaatikamaailmas – külastate kõige eksootilisemaid kaugeid maid ja maailma võimsamaid suurriike. „Maailma rahad“ on põnev kollektsioon, mis koosneb eri riikide kaunilt ümbristesse pakendatud käibemüntidest.

Soodne stardipakkumine – maksate ühe eest, saate kaks! Kui tellite kollektsiooni kohe, maksate ainult ühe komplekti eest, kuid saate esimese saadetisega lisaks kaunile Bahama komplektile ka põneva valiku Kanada käibemünte.

Miks tasub seda kollektsiooni tellida?

 • Kollektsioon, mis on pühendatud maailma rahadele
 • Iga saadetis – 2 põnevat erineva riigi müntidest koosnevat komplekti
 • Kaunid inglisekeelsed kaaned 
 • Tasuta album eestikeelsete sertifikaatide hoidmiseks
 • Esimene saadetis: „Bahama ja Kanada“ ainult 19 € (+4,99 € saatekulu)* - tavahind 38 €!
 • Peale kolmanda saadetise eesti tasumist kingime Teile TASUTA albumi müntide kogumiseks ja sertifikaatide hoidmiseks** 

*Soodushind kehtib ainult terve kollektsiooni tellimisel. Soovides tellida ainult esimese saadetise, on hinnaks tavahind 38 eurot (+ saatekulud 4,99 €). Kui soovite tellida ainult esimese saadetise, helistage 688 60 91.

** Lisandub ainult saatmiskulu 4,99 €

Täpsed andmed
Vermimisaasta:
Erinevad
Metall:
Vase-nikli sulam, kaunistatud puhta kullaga
Läbimõõt:
Erinevad
Mass:
Bahama: kokku 24,1 g, Kanada: kokku 34,0 g
Vermija:
Bahama ja Kanada
Nimiväärtus:
Bahama: 1 sent 5 senti, 10 senti, 15 senti, 25 senti, 50 senti, Kanada: 1 sent, 5 senti, 10 senti, 25 senti, 50 senti, 1 dollar, 2 dollarit

Kas olete kunagi unistanud puhkusest Bahamal või soovinud maitsta ehtsat kanada vahtrasiirupit? Täna on Teil võimalus alustada reisi ümber ja seda meie uue numismaatilise kollektsiooniga "Maailma rahad".

Kollektsioon „Maailma rahad“ viib Teid seiklusele numismaatikamaailmas – külastate kõige eksootilisemaid kaugeid maid ja võimsamaid suurriike. „Maailma rahad“ on põnev kollektsioon, mis koosneb eri riikide kaunilt ümbristesse pakendatud käibemüntidest.

Soodne stardipakkumine – 2 ÜHE EEST – ainult 19 € (tavahind 38 €) + saatekulud 4,99 €*.

Miks tasub seda kollektsiooni tellida?

 • Esimene saadetis: „Bahama ja Kanada“ ainult 19 € (+4,99 € saatekulu)* - tavahind 38 €!
 • Kollektsioon, mis on pühendatud maailma rahadele
 • Iga saadetises 2 põnevat erineva riigi müntidest koosnevat komplekti
 • Kaunid ingliskeelsed kaaned 
 • Tasuta album sertifikaatide hoidmiseks
 •  Pärast kolmanda saadetise eesti tasumist kingime Teile TASUTA albumi müntide kogumiseks ja sertifikaatide hoidmiseks** 

BAHAMA valuuta

1966. aastal lasti käibele mündid väärtusega 1, 5, 10, 15, 25, 50 senti ning 1 ja 2 dollarit. 1-sendine vermiti valgevasest, 5-, 10- ja 15-sendised melhiorist, 25-sendine niklist ning 50-sendine ja 1-dollarine hõbedast. 10-sendine oli merikarbi kujuga, 15-sendine aga ruudukujuline. Pärast 1966. aastat ei ole hõbemünte käibesse lastud. 1970. aastal asendati 1-sendise valgevask pronksiga, 1974. aastal vasega ja 1985. aastal vasetatud tsingiga. 1989. aastal lasti käibesse vase ja nikli sulamist 50-sendised ja 1-dollarised mündid, kuigi need ei asendanud vastavaid paberrahasid.

Tänapäeva 1-sendine münt on umbes USA 10-sendise suurune, 5- ja 25-sendised on umbes sama suured kui nende vasted USA-s, aga koosnevad erinevatest metallisulamitest. Keskpank väljastab jätkuvalt ka 15-sendiseid münte, aga igapäevaselt kasutatakse neid vähe. Kõik praegu kasutusel olevad mündid kannavad ühel küljel Bahama vappi koos sõnadega „Commonwealth of the Bahamas“ („Bahama Ühendus“) ja aastaarvu. Mündi reeversil on kujutatud Bahama kultuuriga seotud esemeid, samuti on seal sõnadega kirjas mündi väärtus. 1-sendisel on kujutatud kolme meritähte, 5-sendisel ananassi, 10-sendisel kahte luiskkala, 15-sendisel kibuvitsa ja 25-sendisel kohalikku luupi ehk purjepaati.

Kanada valuuta

Kanada dollar (sümbol: $; lühend: CAD) on Kanada riiklik valuuta. Selle tähistamiseks kasutatakse dollari märki $, vahel ka kujul Can$ või C$, et eristada seda muudest dollari nime kandvatest vääringutest. Ühes dollaris on 100 senti. 

Ühe-dollarilisel mündil on kujutatud kaur (ingl loon), seepärast nimetavad valuutakaupmehed ja analüütikud seda vahel loonie’ks, nagu ka kanadalased ise, või ka prantsuse keeles huard. 

Kanada dollar on maailmas kasutatavuselt viies reservvaluuta, milles hoitakse umbes 2% kõigist maailma reservidest. Sellest suuremad on ainult USA dollar, euro, jeen ja naelsterling. Kanada dollari populaarsuse keskpankade silmis tagab riigi suhteliselt kindel majandus, tugev ja suveräänne valitsus ning riigi seadusandliku ja poliitilise süsteemi stabiilsus.


*Soodushind kehtib ainult terve kollektsiooni tellimisel. Soovides tellida ainult esimese saadetise, on hinnaks tavahind 38 eurot (+ saatekulud 4,99 €). Kui soovite tellida ainult esimese saadetise, helistage 688 60 91.

** Lisandub ainult saatmiskulu 4,99 €

Jah, tellin saadetise „Bahama ja Kanada“ erihinnaga 19 eurot (+ saate- ja pakkimiskulud 4,99 eurot). Toote saan kätte lähimast postkontorist tähitud kirjana. Saadetise eest tasun kaasasoleva arve alusel.

Jah, saadetise „Bahama ja Kanada“ tellimisega saab minust kollektsiooni „Maailma raha“ koguja ning ma nõustun saama oma postkasti iga kuu saadetise, mis koosneb 2 blisterist, mille hind on 38 eurot (+ 4,99 eurot pakkimis- ja saatekuludeks).

Peale kolmanda saadetise tasumist saan inglisekeelsed kaaned müntide hoidmiseks tasuta – tasun ainult postikulu 4,99 eurot. Mul on õigus tagastada iga saadetis 15 päeva jooksul selle kättesaamisest.

Võin kollektsioonist loobuda igal ajal, teatades sellest telefonitsi 688 60 91.

Teie saadetis jõuab kohale 3-5 tööpäeva jooksul.