Järgides kuulsa sõjalennuki Spitfire'i mudelit on hoolikalt välja töötatud mansetinööbid, mis väärivad iga lennundusajaloost huvituja tähelepanu. Need miniatuursed lennukid on ju mitte üksnes imetlemiseks, vaid ka praktiliseks kasutamiseks.

Üks esimesi lennunduse uuendajaid Ühendkuningriigis oli Reginald Joseph Mitchell, kes hakkas 1930-ndail ehitama täiustatud mudelit, mis oleks võimeline lendama kiiremini kui teised tolleaegsed sõjalennukid. 1936. aasta märtsis startiski esimene tema ehitatud lennuk Spitfire. Mudel paistis silma aerodünaamiliste elliptiliste tiibadega. Spitfire osutus ülikiireks ja manööverdusvõimeliseks, kuid Mitchell tahtis teda veelgi paremaks muuta. Konstruktor töötas Spitfire'i kallal oma surmani 1937. aastal, siis võttis töö üle Joseph Smith.

Miks mansetinööbid tellida?

  • Käsitsi valmistatud lennukikujulised mansetinööbid
  • Valmistatud legendaarse sõjalennuki auks
  • Ajatu klassika ajalugu hindavale mehele
  • Väärikas karbis
  • Suurepärane kingitus

Enne Teise maailmasõja puhkemist täiendas Spitfire mudel Briti õhujõudude eskadrilli, kus seda hakati kasutama toona populaarse Hawker Hurricane kõrval. 1940. aastal aitasid mõlemad lennukid tõrjuda natsi-Saksamaa õhurünnakuid. Kangelasliku vastupanu sümboliks sai aga ainult Spitfire – sest ta oli tõhusam ja manööverdusvõimelisem, ning mis põhiline – temaga lennanud piloodid naasid pärast vaenlase lennuki hävitamist tõenäolisemalt terve ja elusana.

Sõja jätkudes lendasid Spitfire lennukid peale Lääne-Euroopa ka Vahemere ja Vaikse ookeani taeva all. Piloodid kiitsid ja eelistasid suurepärast lennukit. Spitfire mudeleid kasutati väljaõppel, luuremissioonidel ja pommiveol. Nende populaarsus ei vähenenud isegi pärast Teise maailmasõja lõppu. Spitfire lendas aktiivselt kuni 1960. aastate alguseni. Mudeli vastupidavust tõendab seegi, et veel nüüdki suudab maailmas umbes 60 Spitfire’i lennukit õhku tõusta.

Mansetinööbid Spitfire on pakitud elegantsesse karpi.

Jah, tellin mansetinööbid „Spitfire“ hinnaga 59 eurot (+5,99€ postikulu). Arve tasun lähimas postkontoris saadetise kättesaamisel.

Võin tellitud toote tagastada 15 päeva jooksul selle kättesaamisest.  

Tarneaeg on 5 - 7 tööpäeva.

Esitan oma isikuandmed OÜ-le Eesti Mündiäri vabatahtlikult ning nõustun nende kasutamisega tellimuste täitmise ja otseturunduse eesmärgil kooskõlas Eesti Vabariigi isikuandmete kaitse seaduse nõuetega.

Töötleme Teie isikuandmeid ettevõtte õigustatud huvi – toodete kohta teabe jagamise: teenuste osutamise, turunduse ja statistika – eesmärgil. Võite andmete töötlemise ükskõik millal peatada, andes sellest teada telefoni, e-posti või kirja teel. Teatame, et Teie isikuandmete kaitsmiseks rakendatakse vajalikke turvameetmeid. Jagame Teie andmeid ainult nende ettevõtetega, kes osutavad meile lepingupõhiseid teenuseid. Lisateavet isikuandmete töötlemise kohta leiate meie veebilehelt myndiari.ee. Soovi korral on Teil võimalik saada kogu teave isikuandmete töötlemise kohta posti teel.

Täpsed andmed
Metall:
Mitteväärismetallide sulam