Aasta 2018 on Eesti jaoks eriline: riik tähistab oma iseseisvuse 100. aastapäeva. Selle erilise sündmuse tähistamiseks on meil hea meel esitleda Teile hõbetatud ja värvidega kaetud medalit, millel on Eesti maakaardi kuju!

1914. aastal alanud sõda raputas tugevalt kuni sinnamaani kehtinud jõudude tasakaalu. Eesti ja teised Baltimaad nägid sõjas võimalust status quo muutmiseks ja autonoomia kinnitamiseks. See soov täitus 24. veebruaril 1918, mil loeti avalikult ette Päästekomitee algatusel koostatud ja trükitud Eesti iseseisvusmanifest. Oma riigi ajaloo alustamine oli raske. Iseseisvusmanifesti väljakuulutamise ajal oli Eesti territooriumilt taganevatel Vene relvajõududel tihedalt kannul Saksa Keisririik, kes ei soovinud vallutatud riigi iseseisvust tunnistada. Lõpuks olid sakslased siiski sunnitud tagasi tõmbuma. Seejärel esitasid Eestile oma pretensioonid bolševikud: algas rohkem kui aasta aega kestnud Eesti Vabadussõda. Konflikt lõppes 2. veebruaril 1920 Tartu rahulepingu allkirjastamisega. Lõpuks ometi võisid eestlased vabamalt hingata ja oma riigi arengule hoo sisse saada.

Paari aastakümne jooksul puhkes Eestimaa õitsele. Riigist sai Rahvaste liidu liige, sõlmiti majanduslikud suhted teiste Euroopa riikidega, arenesid tööstus ja põllumajandus. Idülli lõpetas teine maailmasõda ja 1940. aastal alanud Nõukogude Venemaa okupatsioon. Kogu selle aja jooksul ei kaotanud eestlased kunagi lootust omariiklus taastada. Rahvusliku idee sädemed ei kustunud ja neist tõusis 1990. aastal võimas iseseisvuse leek.

1991. aastal tunnustasid lääneriigid iseseisvat Eesti Vabariiki. Nii algas uus ajajärk Eesti riigi ajaloos. Riik lõi majanduslikult õitsele ja sõlmis uuesti oma suhted nii Euroopa kui ka ülejäänud maailma riikidega, Eestist sai Euroopa Liidu ja NATO liige.

Kasuta võimalust, sest see eriline medal on saadaval ainult Eesti Mündiäris!

  • Kaetud puhta hõbedaga 999/1000
  • Kaunistatud kõrgkvaliteetse trükiga
  • Medal on pühendatud Eesti Vabariigi aastapäevale
  • Medal on elegantses karbis
  • Emotsionaalne disain
  • Maailmatiraaž - ainult 1000 tk

Teil on suurepärane võimalus lisada oma kollektsiooni erakordne medal! Ära maga maha seda võimalust – medal on limiteeritud tiraažiga ja ainus levitaja Eestis on Eesti Mündiäri.

Maakaardi kujulise medali esiküljel on stiliseeritud Eesti vapilõvi ja sini-must-valge lint. Tagaküljel on noodid ja fraas Eesti Vabariigi hümnist "Mu isama, mu õnn ja rõõm".

Täpsed andmed
Vermimisaasta:
2017
Metall:
Vase-nikli sulam
Kaetud:
Puhas hõbe 999/1000
Kuju:
Eesti maakaardi kujuline
Läbimõõt:
~36,0 mm
Mass:
~ 10,0 g
Kvaliteet:
Proof-like
Tiraaž:
1000 tk

Jah, tellin Eesti maakaardi kujulise medali "Eesti vabariik 100" 59 eurot (+ pakkimis- ja saatekulud 4,99 eurot). Arve tasun lähimas postkontoris saadetise kättesaamisel.

Kõik tellimused, mis on tehtud enne 12.12.2017, jõuavad Teieni enne jõule. Hiljem tehtud tellimuste puhul ei saa me kahjuks garanteerida, et tellimus jõuab Teieni jõuludeks.

Võin medali tagastada 15 päeva jooksul selle kättesaamisest.

Teie saadetis jõuab kohale 3-5 tööpäeva jooksul.

Annan vabatahtlikult oma isikuandmed ja nõustun, et neid kasutatakse ettevõtte Eesti Mündiäri tellimuse täitmise ja otseturunduse eesmärgil, vastavalt Eesti Vabariigi isikuandmete kaitse seadusele.