Hinnates Teie huvi Eesti, selle ajaloo ja kultuuri vastu, on meil hea meel pakkuda oma kõige muljetavaldavamat uut medalikollektsiooni „Eesti arhitektuuripärlid”. Tegu on eriti kaunite kullaga kaetud mälestusmedalitega, millele on jäädvustatud Eesti arhitektuuripärlid. Ainulaadne ajalooline arhitektuur, keskaegsed linnused ja erinevad rahva sümbolid – kõik see ja veel palju muudki on jäädvustatud kulla ja emailiga kaetud medalitele, mille läbimõõt on 40 mm.

Tundkem oma riigi üle uhkust! Läheneb selle sajas aastapäev – meie kõigi püha! Kõik, mis on meile kallis ja sümboliseerib meie maad, kõik, mida me nimetame Eestiks – Tallinna Raekoda, Kõpu tuletorn, Karja kirik, Estonia teater – kõik see jäädvustab meie riiki ja meie rahva ühtsust.

Kollektsiooni esimese medali esiküljel on jäädvustatud Tallinna Raekoda – vanim säilinud raekoda kogu Skandinaavias ja Baltikumis. Tagaküljel on nö Tallinna tornid. Keskaegse vanalinna lähedusse kerkinud kõrghoonete rohke city sümboliseerib oma jõuliste kontrastidega Eesti arenguid ja arhitektuuri lugu sajandite keerises. Kollektsioon ”Eesti arhitektuuripärlid” on tekitanud suurt huvi!.

Miks tasub seda kollektsiooni tellida?

 • Juubelimedalite kollektsioon, mis on pühendatud Eesti arhitektuurile
 • Iga kollektsiooni medal on kaetud puhta kulla ja värvilise emailiga
 • Esimene medal: Tallinna Raekoda“ ainult 29,99 €  (+5,99 € postikulu)*
 • TASUTA emotsionaalne album medalite hoidmiseks

Kollektsiooni iga kõrgeima prooviga (999/1000) kullatud medal saadetakse:

 • kaitsekapslis
 • koos autentsussertifikaadiga
 • koos ammendava kirjeldusega

Teised kollektsiooni medalid: Karja kirik, Rakvere linnus, Kõpu tuletornPärnu supelfunktsionalismNarva kolledzh ja raekoda ning paljud teised Eestimaa ilusaimaid arhitektuuriobjektid 


*Soodushind kehtib ainult terve kollektsiooni tellimisel. Soovides tellida ainult esimese medali, on hinnaks tavahind 39,99 eurot (+ saatmis- ja pakendamiskulud 5,99 €). Kui soovite tellida ainult esimese medali, helistage 688 60 90.

Üheks Eesti kõige tähtsaimaks ja ilusaimaks arhitektuurpärliks võib pidada Tallinna Raekoda. Seepärast ongi kollektsiooni esmiene medal pühendatud Tallinna Raekojale.

Kollektsiooni esimese medali esiküljel on jäädvustatud Tallinna Raekoda – vanim säilinud raekoda kogu Skandinaavias ja Baltikumis. Tagaküljel on nö Tallinna tornid. Keskaegse vanalinna lähedusse kerkinud kõrghoonete rohke city sümboliseerib oma jõuliste kontrastidega Eesti arenguid ja arhitektuuri lugu sajandite keerises.

Kollektsioon ”Eesti arhitektuuripärlid” on tekitanud suurt huvi ja kõik kollektsiooni 24 medalit saavad numismaatikutelt kõrgeid hinnanguid.


Miks tasub seda kollektsiooni tellida?

 • Juubelimedalite kollektsioon, mis on pühendatud Eesti arhitektuurile
 • Iga kollektsiooni medal on kaetud puhta kulla ja värvilise emailiga
 • Esimene medal: Tallinna Raekoda“ ainult 29,99 €  (+5,99 € postikulu)*
 • TASUTA emotsionaalne album medalite hoidmiseks

Tallinna Raekoda

Tallinna Raekoda on vanim säilinud raekoda kogu Skandinaavias ja Baltikumis, olles nende hulgas ainus gooti stiili esindaja. Kui 1248. aastal kinnitas Taani kuningas Tallinnale Lübecki linnaõiguse, alustas tööd hansakaupmeeste seast valitud raad. Rae kooskäimise kohana oli väike kindlustüüpi ühekorruseline keldriga raekoda praegusel asukohal olemas juba 13. sajandi keskel. 1322. aastal esmakordselt kinnisvararaamatus mainitud raekoda oli suure koosolekur uumiga ja tolle aja kohta lausa hiiglasliku kaubalaoga ehitis. Aastatel 1402-1404 ehitati raekoda tema praegusesse mahtu, järgides sealjuures varem väljakujunenud ning vundamentidega määratud põhiplaani.

1530.aastal paigaldati torni tippu Vana Toomaseks kutsutud tuulelipp, millest on kujunenud üks Tallinna sümboleid. 16. Sajandi linnavahi riietust kandev mehike kannab täna lippu aastaarvuga 1996. 1627. aastal sai raekoda uue, hilis-renessanss-stiilis tornikiivri. Üheaegselt torni lõpetamisega sepistas vasksepp Daniel Pöppel raekojale lohepeadest vaskplekist veesülitid.


*Soodushind kehtib ainult terve kollektsiooni tellimisel. Soovides tellida ainult esimese medali, on hinnaks tavahind 39,99 eurot (+ saatmis- ja pakendamiskulud 5,99 €). Kui soovite tellida ainult esimese medali, helistage 688 60 90.

Jah, tellin kullatud medali „Tallinna Raekoda“ erihinnaga 29,99 eurot (+ saate- ja pakkimiskulud 5,99 eurot). Toote saan kätte lähimast postkontorist tähitud kirjana. Saadetise eest tasun kaasasoleva arve alusel.

Jah, medali „Tallinna Raekoda“ tellimisega saab minust kollektsiooni „Eesti arhitektuuripärlid“ koguja ning ma nõustun saama oma postkasti iga kuu kollektsiooni ühe kullatud medali, mille hind on 39,99 eurot (+ 5,99 eurot pakkimis- ja saatekuludeks).

Peale kolmanda medali tasumist saadetakse mulle tasuta album infokaartide jaoks (tasuda tuleb ainult postikulu 5,99 eurot).

Mul on õigus tagastada iga medal 15 päeva jooksul selle kättesaamisest.

Võin kollektsioonist loobuda igal ajal, teatades sellest telefonitsi 688 60 90.

Teie saadetis jõuab kohale 3-5 tööpäeva jooksul.

Täpsed andmed
Esimene medal:
Tallinna Raekoda
Metall:
messing, kullatud kõrge prooviga kullaga (proov 999/1000)
Läbimõõt:
40,0 mm
Mass:
27,0 g
Kvaliteet:
Proof-like
Esikülg:
Tallinna Raekoda ja veesüliti
Tagakülg:
Tallinna tornide siluett
Tiraaž:
5000 tk