30 aastat tagasi moodustasid Leedu, Läti ja Eesti elanikud ühiselt riikide pealinnu ühendava elava inimketi. Balti keti juubeli meenutuseks oleme loonud kullatud meenemedali, mille südamik on valmistatud tammepuust – puust, mis sümboliseerib tugevust ja jõudu. Medali serva kaunistavad detailid, mis pärinevad Balti ketist tehtud fotolt.

Balti kett oli suurim ja tähtsaim aktsioon Balti riikide iseseisvuse taastamise teekonnal. Tegemist oli 23. augustil 1989 toimunud poliitilise meeleavaldusega, mille käigus umbes kaks miljonit inimest ühendasid käed ning moodustasid 600-kilomeetrise inimketi läbi Baltimaade, kinnitades sellega oma soovi vabaks saada. Selle lühikese ja rahumeelse poliitilise demonstratsiooni järelkaja kõlas veel kaua. Balti rahvaste vaikiv meeleavaldus liigutas läänemaailma ning andis iseseisvuspüüdlustele veel suurema tõuke, mis kulmineerus peagi Eesti, Läti ja Leedu iseseisvumisega. 2009. aastal lisati Balti kett UNESCO maailmapärandi nimekirja.

Miks tasub seda medalit tellida?

  • Medali serva kaunistavad detailid, mis pärinevad Balti ketist tehtud fotolt 
  • Kaetud puhta 999/1000 kullaga
  • Eriline disain – medali südamik on valmistatud tammepuidust
  • Vermitud Balti keti 30. aastapäeva puhul
  • Rangelt limiteeritud tiraaž
  • Karbis ja autentsussertifikaadiga

Medali esiküljel on kõigi kolme Balti riigi kaart ja Balti keti marsruut. Küljel on kiri „VILNIUS-RIIA-TALLINN“. Välimisel kullatud ringil on fotograafide jäädvustatud Balti keti ajaloolised hetked. Ülal on kiri „BALTI KETT, 23. augustil 1989“. 

Medali tagaküljel on arv „30“, mida ümbritsevad rahvuslikud motiivid. Serval on Balti ketis osalenud linnade nimed: „VILNIUS – PANEVĖŽYS – PASVALYS – RIIA – CĒSIS – VALMIERA – LILLI – VILJANDI – TÜRI – TALLINN“.

Täpsed andmed
Vermimisaasta:
2019
Metall:
vase ja nikli sulam
Läbimõõt:
45,16 mm
Mass:
21 grammi
Eriomadused:
Tammepuidust südamik
Kvaliteet:
proof-like
Tiraaž:
5000 medalit
Kate:
kuld 999,9/1000

Jah, tellin medal Balti keti 30. aastapäev hinnaga 39 eurot (lisandub saatekulu 4,99 €). Arve tasun lähimas postkontoris saadetise kättesaamisel.

Võin tellitud toote tagastada 15 päeva jooksul selle kättesaamisest.  

Tarneaeg on 1-2 nädalat.

Esitan oma isikuandmed OÜ-le Eesti Mündiäri vabatahtlikult ning nõustun nende kasutamisega tellimuste täitmise ja otseturunduse eesmärgil kooskõlas Eesti Vabariigi isikuandmete kaitse seaduse nõuetega.

Töötleme Teie isikuandmeid ettevõtte õigustatud huvi – toodete kohta teabe jagamise: teenuste osutamise, turunduse ja statistika – eesmärgil. Võite andmete töötlemise ükskõik millal peatada, andes sellest teada telefoni, e-posti või kirja teel. Teatame, et Teie isikuandmete kaitsmiseks rakendatakse vajalikke turvameetmeid. Jagame Teie andmeid ainult nende ettevõtetega, kes osutavad meile lepingupõhiseid teenuseid. Lisateavet isikuandmete töötlemise kohta leiate meie veebilehelt myndiari.ee. Soovi korral on Teil võimalik saada kogu teave isikuandmete töötlemise kohta posti teel.