Aasta 2018 on Eesti jaoks eriline: tähistame oma iseseisva riigi 100. aastapäeva! Selle erilise sündmuse puhul on meil hea meel esitleda Teile puhtast hõbedast ja kõrgkvaliteetsete värvidega kaetud Eesti maakaardi-kujulist münti.

1914. aastal alanud sõda raputas tugevalt senini kehtinud jõudude tasakaalu. Eesti ja teised Baltimaad nägid sõjas võimalust status quo muutmiseks ja autonoomia kinnitamiseks. Eesti jaoks täitus see soov 24. veebruaril 1918, mil loeti avalikult ette Päästekomitee algatusel koostatud ja trükitud Eesti iseseisvusmanifest. Algusaastad olid rasked. Iseseisvusmanifesti väljakuulutamise ajal oli Eesti territooriumilt taganevatel Vene relvajõududel tihedalt kannul Saksa Keisririik, kes ei soovinud vallutatud riigi iseseisvust tunnistada. Lõpuks olid sakslased siiski sunnitud tagasi tõmbuma. Seejärel esitasid Eestile oma pretensioonid bolševikud: algas rohkem kui aasta kestnud Eesti Vabadussõda. Konflikt lõppes 2. veebruaril 1920 Tartu rahulepingu allkirjastamisega. Lõpuks ometi võisid eestlased vabalt hingata ja oma riigi arengule hoo sisse anda.

Paari aastakümne jooksul puhkes Eestimaa õitsele. Riigist sai Rahvaste liidu liige, sõlmiti majanduslikud suhted teiste Euroopa riikidega, arenesid tööstus ja põllumajandus. Idülli lõpetas teine maailmasõda ja 1940. aastal alanud Nõukogude Venemaa okupatsioon. Kogu selle aja jooksul ei kaotanud eestlased kunagi lootust omariiklus taastada. Rahvusliku idee sädemed ei kustunud ja neist tõusis 1990. aastal võimas iseseisvuse leek.

1991. aastal tunnustasid lääneriigid iseseisvat Eesti Vabariiki. Nii algas uus ajajärk Eesti omariikluse ajaloos. Eesti sõlmis taas suhted nii Euroopa kui ka ülejäänud maailma riikidega. Riigi majandus tugevnes ning Eestist sai Euroopa Liidu ja NATO liige.

Kasutage võimalust – see eriline münt on saadaval ainult Eesti Mündiäris!

  • Unikaalne kuju – Eesti maakaart!
  • Vermitud 20 grammist puhtast 999/1000 hõbedast
  • Osa mündist kaetud kõrgkvaliteetsete värvidega
  • Tundeküllane disain

Teil on suurepärane võimalus lisada oma kollektsiooni ainulaadne münt! Ärge jätke seda võimalust kasutamata – mündi  tiraaž on limiteeritud ja selle ainus levitaja Eestis Eesti Mündiäri.

Maakaardi-kujulise mündi esiküljel on stiliseeritud Eesti vapilõvi ja sini-must-valge lint. Tagaküljel on noodid ja fraas Eesti Vabariigi hümnist "Mu isama, mu õnn ja rõõm".

Täpsed andmed
Vermimisaasta:
2018
Metall:
Puhas hõbe 999/1000
Kuju:
Eesti maakaardi kujuline
Eripära:
Osaline värvidega katmine
Mõõtmed:
40,0 x 40,0 x 3,0 mm
Mass:
20,0 g
Väljalaskjariik:
Ghana
Nimiväärtus:
5 sedit
Kvaliteet:
Proof-like
Tiraaž:
3000 tk

Jah, tellin Eesti maakaardi kujulise mündi "Eesti vabariik 100" maksumusega 14eurot (+ pakkimis- ja saatekulud 4,99 eurot). Arve tasun lähimas postkontoris saadetise kättesaamisel.

Võin medali tagastada 15 päeva jooksul selle kättesaamisest.

Teie saadetis jõuab kohale 3-5 tööpäeva jooksul.

Annan vabatahtlikult oma isikuandmed ja nõustun, et neid kasutatakse Eesti Mündiäri tellimuste täitmiseks ja otseturunduse eesmärgil vastavalt Eesti Vabariigi isikuandmete kaitse seadusele.