Eestlaste ühtekuuluvustunne ja kujutlus paremast tulevikust on olnud ammustest aegadest seotud ühise laulmisega. 19. sajandil oli Eesti Vene impeeriumi provints, kus saksa mõisnikud valitsesid eestlastest talupoegade üle. Seoses kirjaoskuse levikuga tõusis ka eestlaste vabadusiha ning enesemääramise vajadus. Neist tunnetest kantud rahvusliku ärkamise manifestatsiooniks sai esimene üldlaulupidu, mis leidis aset 18.-20. juunil 1869. aastal Tartus. Ülemaalisele ühislaulmisele kogunes 878 lauljat ja pillimängijat.

Aastail 1879-1910 peeti kuus üldlaulupidu, mis etendasid tähtsat osa rahva kultuurilise ja majandusliku enesemääratlemise teel. Komme korraldada laulupidusid iga viie aasta järel sai alguse Eesti esimesel iseseisvusajal. Alates 1962. aastast korraldatakse üldlaulupidude vahelistel aastatel noorte laulu- ja tantsupidusid. Tallinna lauluväljakul on laulupidusid peetud 1928. aastast. Seega möödub Eesti Vabariigi 100. juubeliaastal 90 aastat IX laulupeost, mis oli esimene Lasnamäe nõlval peetud pidu. 

Laulupidudel on läbi aegade olnud ühendav jõud. Ehkki Eestit valitsenud võõrvõimud on üritanud laulupidusid oma propaganda huvides ära kasutada, on pealesunnitud laulude laulmine jätnud eestlastele võimaluse oma muusika esitamiseks. Nii kujunes Lydia Koidula tekstile kirjutatud Gustav Ernesaksa “Mu isamaa on minu arm” okupatsiooniaastail eestlaste mitteametlikuks hümniks. Eesti taasiseseisvumise algusaastail kardeti laulupidude „väljasuremist“ – polnud enam võõrast võimu, mille vastu võidelda. Tegelikkus on tõestanud vastupidist. Koorid ei mahu laululavale enam ammu ära. Ka publikuala on kitsaks jäänud.

Ärge jätke võimalust kasutamata – see münt on saadaval ainult Eesti Mündiäris!

  • Laulupeod on rahvuslikkuse sümbol!
  • Puhas kuld 999,9/1000
  • Saadetakse spetsiaalses esinduslikus pakendis
  • Maailmatiraaž – ainult 1000 tk

Mündi esiküljel on moekalt kujundatud kompositsioon Laulukaarest, muusikasümbolitest ja lauljatest.

Mündi tagaküljel on kuninganna Elizabeth II portree, mida ümbritsevad kirjad „ELIZABETH II“, „NIUE ISLAND“ (Niue saar), „2018“ ja „2 DOLLARS“ (2 dollarit).

Münt on spetsiaalses esinduslikus pakendis, mis on samas ka autentsussertifikaat.

Täpsed andmed
Vermimisaasta:
2018
Metall:
Puhas kuld, proov 999.9/1000
Läbimõõt:
13,92 mm
Mass:
0,5 g
Vermija:
Niue saar
Nimiväärtus:
$ 2
Kvaliteet:
Proof
Tiraaž:
1000 tk
Saatmisaeg:
3 - 5 tööpäeva

Jah, tellin mündi „Laulupidu“​ 119 eurot (+ pakkimis- ja saatekulud 4,99 eurot). Arve tasun lähimas postkontoris saadetise kättesaamisel.

Võin mündi tagastada 15 päeva jooksul selle kättesaamisest.

Teie saadetis jõuab kohale 3-5 tööpäeva jooksul.

Annan vabatahtlikult oma isikuandmed ja nõustun, et neid kasutatakse ettevõtte Eesti Mündiäri tellimuse täitmise ja otseturunduse eesmärgil, vastavalt Eesti Vabariigi isikuandmete kaitse seadusele.