Böömi- ja Määrimaa Riigiprotektoraat oli formaalselt autonoomne haldusüksus okupeeritud Tšehhi territooriumil 1939. aasta märtsist kuni 1945. aasta maini. Protektoraat kuulus otseselt Saksamaa koosseisu.

Protektoraadis emiteeriti oma postmarke ja raha – pangatähti ja münte. 1940. aasta suvel lasti ringlusse hellerid: kõigepealt 20-hellerised mündid, seejärel 50-hellerised, 10-hellerised ja lõpuks emiteeriti 1-kroonine münt 1941. aasta detsembris. Protektoraadi mündid vermiti tsingist Lysá nad Labemi linnas asuvas mööblivabrikus Vichr & Co.

Komplekti kuuluvad 10-hellerine, 20-hellerine, 50-hellerine ning 1-kroonine münt. Lisaks kaks postmarki.

Miks tasub seda komplekti tellida?

  • 1940-1944. aastal vermitud autentsete müntide komplekt
  • 4 autentset münti ja 2 postmarki

  • Kaunis karbis koos autentsussertifikaadiga

  • Postmargid on välja antud Adolf Hitleri 54. sünnipäeva auks

Müntide esiküljel on tüüpiline heraldiline sümbol – üles tõstetud käppadega seisev lõvi (rampant). Looma ümbritsevad saksa- ja tšehhikeelsed kirjad: „Böhmen und Mähren ČECHY A MORAVA“.


10-hellerise mündi tagaküljel on Karli sild ja mündi nimiväärtus. 20-hellerise mündi tagaküljel on nisupead, sirp ja mündi nimiväärtus. 50-hellerise mündi tagaküljel on nisupead, pärnaoksad ja mündi nimiväärtus. 1-kroonise mündi tagaküljel on pärnaoksad ja mündi nimiväärtus.


Komplekti kuuluvad postmargid anti välja 16. aprillil 1943. aastal Adolf Hitleri 54. sünnipäeva puhul. Neil on kujutatud Praha lossi aknast välja vaatavat füürerit. Mõlemal postmargil on nende nimiväärtus ja kiri: „DEUTSCHES REICH BÖHMEN UND MÄHREN ČECHY A MORAVA“.

Täpsed andmed
Riik:
Böömi- ja Määrimaa Riigiprotektoraat
Kvaliteet:
XF (extremely fine)
Vermimisaasta:
1940-1944
Metall:
Tsink
Nimiväärtus:
10 hellerit
Läbimõõt:
17 mm
Mass:
1,90 g
Nimiväärtus :
20 hellerit
Läbimõõt :
20 mm
Mass:
2,60 g
Nimiväärtus:
50 hellerit
Läbimõõt:
22 mm
Mass:
3,70 g
Nimiväärtus:
1 kroon
Läbimõõt:
23 mm
Mass:
4,50 g
Postmargi vermimisaasta:
1943
Postmargi mõõtmed:
28 mm x 34 mm
Postmargi nimiväärtus:
60 + 140 hellerit
Postmargi nimiväärtus:
120 + 380 hellerit

Jah, tellin komplekti "Böömimaa ja Määrimaa" hinnaga 99 eurot  (+ saatekulud 4,99 eurot). Arve tasun lähimas postkontoris saadetise kättesaamisel.

Võin tellitud toote tagastada 15 päeva jooksul selle kättesaamisest.  

Tarneaeg on 5 - 7 tööpäeva.

Esitan oma isikuandmed OÜ-le Eesti Mündiäri vabatahtlikult ning nõustun nende kasutamisega tellimuste täitmise ja otseturunduse eesmärgil kooskõlas Eesti Vabariigi isikuandmete kaitse seaduse nõuetega.

Töötleme Teie isikuandmeid ettevõtte õigustatud huvi – toodete kohta teabe jagamise: teenuste osutamise, turunduse ja statistika – eesmärgil. Võite andmete töötlemise ükskõik millal peatada, andes sellest teada telefoni, e-posti või kirja teel. Teatame, et Teie isikuandmete kaitsmiseks rakendatakse vajalikke turvameetmeid. Jagame Teie andmeid ainult nende ettevõtetega, kes osutavad meile lepingupõhiseid teenuseid. Lisateavet isikuandmete töötlemise kohta leiate meie veebilehelt myndiari.ee. Soovi korral on Teil võimalik saada kogu teave isikuandmete töötlemise kohta posti teel.