1991. aastal, pärast Nõukogude Liidu lagunemist, elasid venelased üle eriti raske ajajärgu. Algas suur inflatsioon ja riigis oli puudus sularahast, eriti suurema nimiväärtusega metallrahadest. Majanduskriisi all kannatasid eriti need, kes elasid suure Venemaa äärealadel. See puudutas inimesi, kes elasid Venemaa söekaevurite linnas Barentsburgis Spitsbergeni saarestikus (praegusel Svalbardil). 1920. aastal alla kirjutatud Svalbardi lepingu kohaselt tunnistas rahvusvaheline kogukond Svalbardi Norra omaks, aga teiste riikide kodanikel on täielik õigus võrdsetel alustel ekspluateerida saarestiku maavarasid.

Sellele toetudes tekkis Barentsburgis juba eespool mainitud vene söekaevurite püsiv asula. 

Juba 1993. aastal polnud Barentsburgis elavatel Vene söekaevuritel enam raha, välja arvatud kopikad ja madala nimiväärtusega rublad, mis olid praktiliselt väärtusetud. Sellises keerulises olukorras otsustasid nad hakata vermima oma münte – nelja erineva nimiväärtusega, vahemikus 10 kuni 100 rublani.

Nii nägidki ilmavalgust maailma põhjapoolseimatel aladel vermitud mündid.

Miks tasub seda komplekti tellida?

  • 1993. aastal vermitud Svalbardi rublade komplekt
  • Maailma põhjapoolseimatel aladel vermitud mündid
  • Komplektis neli erineva nimiväärtusega münti
  • Ebaseaduslikeks kuulutatud mündid – numismaatiline haruldus
  • Tõeline leid kollektsionääridele
  • Piiratud koguses!

Mündi esiküljel on kujutatud jääkaru – Barentsburgis käivad need loomad praktiliselt mööda linnatänavaid, seega oli see ideaalne motiiv. Aga venelased tegid vea. Nad vermisid müntidele Svalbardi kaardi ja selle kõrvale teksti „Vene Föderatsioon“. Norra valitsust ajas see vihale, kuna müntidel olevat teksti lugedes tundus, otsekui kuuluks Svalbard Venemaale. Norralased kuulutasid mündid ebaseaduslikeks, käskisid need käibelt kõrvaldada ja üles sulatada. Vene valitsus püüdis tollal hakkama saada NSVLi lagunemise tagajärgedega, seepärast nõustusid nad ilma vastu vaidlemata.

Aga mitte kõiki ebaseaduslikke münte ei sulatatud üles, osa neist peideti ära ja neist sai tõeline saak kollektsionääridele. Meil on hea meel, et saame oma kollektsionääridele neid põnevaid münte pakkuda! Kiirustage - komplekte on piiratud koguses!

Täpsed andmed
Riik:
Svalbardi saarestik, Norra
Väljaandja:
„Arktikugol“ – söekaevandusettevõte, mis kuulub Venemaa valitsusele
Vermimisaasta:
1993
Nimiväärtus:
10-rubla
Metall:
Vask-nikkel
Läbimõõt:
20 mm
Mass:
2,82 g
Nimiväärtus :
25-rubla
Metall:
Vask-nikkel
Läbimõõt :
22 mm
Mass:
3,85 g
Nimiväärtus:
50-rubla
Metall:
Vask-nikkel
Läbimõõt:
24 mm
Mass:
5 g
Nimiväärtus:
100-rubla
Metall:
Alumiinium-pronks
Läbimõõt:
25 mm
Mass:
5,04 g
Kvaliteet:
VF-XF (very fine/extremely fine)

Jah, tellin komplekti "Svalbardi rublad" hinnaga 99 eurot  (+ saatekulud 4,99 eurot). Arve tasun lähimas postkontoris saadetise kättesaamisel.

Võin tellitud toote tagastada 15 päeva jooksul selle kättesaamisest.  

Tarneaeg on 3 - 5 tööpäeva.

Esitan oma isikuandmed OÜ-le Eesti Mündiäri vabatahtlikult ning nõustun nende kasutamisega tellimuste täitmise ja otseturunduse eesmärgil kooskõlas Eesti Vabariigi isikuandmete kaitse seaduse nõuetega.

Töötleme Teie isikuandmeid ettevõtte õigustatud huvi – toodete kohta teabe jagamise: teenuste osutamise, turunduse ja statistika – eesmärgil. Võite andmete töötlemise ükskõik millal peatada, andes sellest teada telefoni, e-posti või kirja teel. Teatame, et Teie isikuandmete kaitsmiseks rakendatakse vajalikke turvameetmeid. Jagame Teie andmeid ainult nende ettevõtetega, kes osutavad meile lepingupõhiseid teenuseid. Lisateavet isikuandmete töötlemise kohta leiate meie veebilehelt myndiari.ee. Soovi korral on Teil võimalik saada kogu teave isikuandmete töötlemise kohta posti teel.