Kullatud münt 45. USA presidendile "Donald Trump"

USA uue presidendi ametisse pühitsemise eel lisandus Meie kollektsiooni uus värvidega kaetud münt

Värviline ja kullatud münt „Donald Trump“

Hinne: 5.0

1
 • Pühendatud Donald Trumpile
 • Kaunistatud puhta kullaga
 • Autentsussertifikaat – piiramatu garantii
 • Esinduslikus karbis
 • Tüüp: Üksiktoode
 • Saadavus: Läbi müüdud!
Teavitage mind, kui toode on saadaval.

2017. aasta 20. jaanuaril tervitab maailm Ameerika Ühendriikide uut presidenti. Barack Obama (Barack Obama) kahe ametiaja järel seab end Valges Majas sisse ärimees Donald Trump (Donald Trump), kes sai 2016. aasta novembris valimiskogus häälteenamuse. See kullatud ja värviliste motiividega kaunistatud münt ongi pühendatud sellele vastuolulisele isiksusele!

Trump teatas kavatsusest USA presidendiks kandideerida 1999. aastal. Kehvad esmased tulemused panid teda aga meelt muutma. 2012. aasta valimiste eel meenusid ärimehele tema ambitsioonid taas ja kuigi arvamusküsitlused näitasid, et suur osa ühiskonnast toetas Trumpi, otsustas ta võitlusest siiski tagasi tõmbuda. Kolmas katse osutus otsustavaks - 2015. a juunis teatas ta enda kandideerimisest presidendiks vabariiklaste partei kandidaadina. Kui paljusid poliitikuid ja avaliku elu tegelasi šokeerisid tema väljaütlemised immigrantide, moslemite, naiste ja ajakirjanike kohta, siis Trumpi toetajad kiitsid tema otsekohesust ja sihikindlust, uskudes, et presidendina teeb mees Ameerika taas suureks, nagu lubas tema valimisloosung.

Tormilise valimiskampaania ja demokraatide kandidaadi Hillary Clintoniga (Hillary Clinton) peetud vastuolulise debati järel saavutas Donald Trump valimiskogus häälteenamuse ja 2016. a novembris valiti ta Ameerika Ühendriikide 45. presidendiks. Ametisse astuv riigipea on lubanud karmistada immigratsiooninõudeid (sh ehitada USA ja Mehhiko piirile müüri), vabaneda korrumpeerunud poliitikutest, suurendada kulutusi sõjaväele ja samas pöörata senisest rohkem tähelepanu sisepoliitikale. Tõenäoliselt muudab USA uus president maailma geopoliitilist tasakaalu - praegu saame vaid oodata, millised saavad olema Donald Trumpi esimesed otsused presidendina.

 

Miks see münt on eriline?

 • Pühendatud Donald Trumpile
 • Kaunistatud puhta kullaga
 • Autentsussertifikaat – piiramatu garantii
 • Esinduslikus karbis
 • Ainult 29 € (+ 4,99 € postikulu)
Teavitage mind, kui toode on saadaval.
Täpsed andmed
Metall:
Vase-nikli sulam, kaunistatud puhta kullaga
Mass:
5,67 g
Läbimõõt:
24,3 mm
Vermija:
USA
Nimiväärtus:
25 USA senti
Vermimisaasta:
Erinevad

Donald Trump sündis 1946. aastal New Yorgis rikaste vanemate lapsena. Trumpi isa tegeles kinnisvaraäriga ja juhtis õitsval järjel olevat eraettevõtet. Donald oli lapsepõlves energiline ja raskestikasvatatav laps, seepärast saatsid vanemad ta kolmeteistkümneaastaselt New Yorgi sõjaakadeemiasse lootuses, et range distsipliin tuleb talle kasuks. Akadeemias läks Trumpil hästi, ta oli populaarne ja tegus õpilane. 1964. aastal astus ta New Yorgi Fordhami Ülikooli ja paari aasta pärast sõitis Pennsylvaniasse kinnisvara haldamist õppima. 1968. aastal lõpetas ta õpingud ja teda ootas ees ametikoht isa ettevõttes Elizabeth Trump & Son.

Pärast mitut edukat kinnisvaratehingut määrati ta 1971. aastal ettevõtte direktoriks. Ta koondas oma tähelepanu Manhattanile – New Yorgi pulbitsevale südamele, kus oli lõputult palju rahalisi võimalusi. Esiteks renoveeris ta pearaudteejaama lähedal oleva kahjumis hotelli, hiljem tõmbas endale nii üldsuse kui ka ajakirjanduse tähelepanu, ehitades 5. avenüüle muljetavaldava 58-korruselise hoone, mida hakati nimetama Trupi torniks. Luksuslikus pilvelõhkujas, mida lisaks marmorpõrandatele ehtis ka 20 meetri kõrgune kosk, seadsid end sisse kuulsate kaubamärkide kauplused, korterid renditi prominentidele. Samasugune edu saatis Trumpi, arendades kasiinoäri New Jerseys ja Atlantic Citys.

Aga mitte kõik ärimehe ideed ei osutunud edukaks. Näiteks 1989. aastal käivitatud lennundusäri püsis püsti vaevalt kolm aastat. Samasugune saatus tabas ka aastail 2005–2010 tegutsenud Trumpi ülikooli. Trumpi kasiinodele ja hotellidele kuulutati aastail 1991–2009 lausa kuus korda pankrot. Ärimees kasutas aga iga kord ära USA soodsaid seadusi ega katkestanud kordagi oma ettevõtete tegevust.

Aastate möödudes kõlas Trumpi nimi avalikkuses üha sagedamini. Veelgi suurema populaarsuse pälvis ta 2004. aastal, mil ta hakkas telekompaniis NBC juhtima saatesarja „The Apprentice“ (õpipoiss). Selles tõsielusaates osalejad pidid võitlema õiguse eest saada endale töökoht Trumpi ettevõttes. Saatesari kinnistas Trumpi kui karismaatilise, lärmaka ja otsekohese isiku imago, mida ta hiljem poliitikasse minnes osavalt ära kasutas.