Sel aastal tähistame 75. NATO loomise aastapäeva ja samuti Eesti jaoks olulist juubelit – 20 aastat NATO liikmena.

Brüsselis 26. märtsil 2003 alla kirjutatud seitsme uue NATO liikmesriigi – Bulgaaria, Eesti, Leedu, Läti, Rumeenia, Slovakkia ja Sloveenia ühinemisprotokollid on kõigi organisatsiooni 19 liikmesmaa poolt ratifitseeritud. Ka kõik seitse liituvat riiki on ratifitseerinud 1949. aasta Washingtoni lepingu (NATO alusleping) koos kõigi lisadega. Liitujad annavad kinnitatud lepingu hoiule USA Riigidepartemangu (välisministeerium), kuna vastavalt Washingtoni lepingule on lepingu depositaar USA. Deponeerimise hetkest 29. märtsil 2004 saab liitujariigist NATO täieõiguslik liige.

  • Vermitud puhtast 999/1000 kullast
  • Ametlikult NATO poolt heaks kiidetud
  • Välja antud tähistamaks NATO 75. aastapäeva ja Eesti liikmelisuse 20. aastapäeva
  • Ainult Eesti Mündiärist!

Mündi esikülje keskel maailmakaardi taustal on kujutatud kahte ühendatud kätt kui liikmesriikide ühtsuse ja koostöö sümbolit. Ülal ja all on aastaarvud „1949“, „2024“ ja numbrid „75“, mis tähistavad alliansi asutamise aastapäeva. Mündi serval on organisatsiooni deviis – „ANIMUS IN CONSULENDO LIBER“ (Piiramatult kaalutlev vaim).

Tagaküljelt leiame Gibraltari vapi. Selle ümber on tekst „CHARLES III · D · G · REX · F · D · GIBRALTAR · 2024 · 1/25 CROWN“.

Jah, tellin NATO 75. aastapäevale pühendatud kuldmündi hinnaga 149 eurot (+ saatmiskulu 5,99 €). Arve tasun lähimas postkontoris saadetise kättesaamisel. 

Võin tellitud toote tagastada 15 päeva jooksul selle kättesaamisest.  

Tarneaeg on 3-4 nädalat.

Esitan oma isikuandmed OÜ-le Eesti Mündiäri vabatahtlikult ning nõustun nende kasutamisega tellimuste täitmise ja otseturunduse eesmärgil kooskõlas Eesti Vabariigi isikuandmete kaitse seaduse nõuetega.

Töötleme Teie isikuandmeid ettevõtte õigustatud huvi – toodete kohta teabe jagamise: teenuste osutamise, turunduse ja statistika – eesmärgil. Võite andmete töötlemise ükskõik millal peatada, andes sellest teada telefoni, e-posti või kirja teel. Teatame, et Teie isikuandmete kaitsmiseks rakendatakse vajalikke turvameetmeid. Jagame Teie andmeid ainult nende ettevõtetega, kes osutavad meile lepingupõhiseid teenuseid. Lisateavet isikuandmete töötlemise kohta leiate meie veebilehelt myndiari.ee. Soovi korral on Teil võimalik saada kogu teave isikuandmete töötlemise kohta posti teel.

Täpsed andmed
Vermimisaasta:
2024
Vermija:
Gibraltar
Nimiväärtus:
1/25 krooni (crown)
Metall:
Kuld (999/1000)
Mass:
0,5 g
Läbimõõt:
11 mm
Kvaliteet:
Proof
Tiraaž:
2999 tk