Soovime, et meie  kliente saadaksid õnn ja õitseng terve 2020 aasta vältel. Selleks puhuks oleme Teie jaoks välja otsinud ühe väga erilise mündi - tangka, mida on õnnistatud Tiibeti tarkusega ning mis kannab endas kaheksat budismi kõige olulisemat õnnetoovat sümbolit. Autentne hõbemünt pärineb aastatest 1840 – 1930 ning loodame, et münt toob Teile aastal 2020 õnne!

Kuna hõbemünt on pärit Tiibetist, mida kutsutakse ka ”Maailma katuseks”, siis mündi põhimotiivid on seotud budismiga. Veel tänapäevalgi on budism Tiibeti ühiskonna nurgakiviks. Mündi esiküljel on lootos – puhtuse, truuduse ja hingelise ärkamise sümbol.  Õit ümbritsevad 8 õnnetoovat budismi sümbolit. Tegu on Tiibetis tihtiesineva motiiviga, kus igal sümbolil on oma täpne tähendus:

 1.  Dekoreeritud vihmavari

Kaitse haiguste, õnnetuste ja kahjutoovate jõudude eest.

 1. Teokarp

Sümboliseerib dharma ilusat, meloodilist ja läbitungivat heli, mis äratab inimesed pimedusest.

 1. Kaks kala

Sümboliseerivad küllust ja viljakust, vaba liikumist vees.

 1. Lõputu sõlm

Tuletab meelde, et kõik on universumis omavahel seotud.

 1. Rituaalne vaas

Ehk bumpa – sümboliseerib tervist, pikaealisust, tarkust ja jõukust.

 1. Võidulipp

Sümboliseerib Buddha võitu võimsa kurjusejumala Mara üle.

 1. Lootoseõis

Elegantne lootoseõis, mis avaneb sogase vee kohal, sümboliseerib keha ja vaimu puhtust, mis tõuseb räpastest kirgedest kõrgemale.

 1. Dharma ratas

 Peegeldab Buddha õpetust

 

Miks tasub seda tellida?

 • Münt 8 õnnetoova sümboliga!
 • Vermitud Tiibetis, hõbe 835/1000
 • Autentne münt aastatest 1840 – 1930
 • Kaunis temaatilises pakendis

Sellest autentsest hõbemündist võib saada Teie kollektsiooni väärikas osa. Münt on vermitud sel ajajärgul, mil Tiibetis hiinlaste ülemvõimule vastuhaku märgina vermiti ainult tiibetikeelsete tähtedega märgistatud münte. Sellised tangkad, mis on kaunistatud budistlike sümbolitega, on kollektsionääride hulgas eriti hinnatud. Numismaatikud peavad tangkasid ühtedeks maailma kaunimateks müntideks, neid kaunistavad mustrid ning sümbolid peegeldavad tiibetlaste budistlikku maailmavaadet.

Mündi saadame Teile kaunis temaatilises pakendis koos põhjaliku teemakohase kirjeldusega.

Täpsed andmed
Vermimisaasta:
1840 – 1930
Metall:
Hõbe, proov 835/1000
Läbimõõt:
~27,0 mm
Mass:
~4,6 g
Vermija:
Tiibet
Nimiväärtus:
1 tangka

Jah, tellin Tiibeti hõbemündi 8 õnnetoova sümboliga 99 eurot (+ pakkimis- ja saatekulud 4,99 eurot). Arve tasun lähimas postkontoris saadetise kättesaamisel.

Võin mündi tagastada 15 päeva jooksul selle kättesaamisest.

Teie saadetis jõuab kohale 3-5 tööpäeva jooksul.

Annan vabatahtlikult oma isikuandmed ja nõustun, et neid kasutatakse ettevõtte Eesti Mündiäri tellimuse täitmise ja otseturunduse eesmärgil, vastavalt Eesti Vabariigi isikuandmete kaitse seadusele.