2018. aastal peetakse Lätis iseseisvuse 100. aastapäeva. Iseseisvuse saavutamiseni läbitud pika tee tähistamiseks on sel puhul vermitud puhtast kullast plaadike. 

18. novembril 1918. aastal kuulutasid Läti rahvaesindajad Läti sõltumatuks riigiks, keda juhtis Kārlis Ulmanis. See oli suur ja tähtis samm riigi ajaloos, aga väljakuulutatud suveräniteeti pidi veel relvaga kaitsma Bermondti vägede, Landesveeri ja Nõukogude Venemaa eest. Noorele riigile oli see tõeliseks katsumuseks, kuid Läti sai sellega hakkama. Rahutused lõppesid 11. augustil 1920. aastal, mil Läti ja Nõukogude Liidu vahel allkirjastati Riia leping. Lõpuks ometi said lätlased luua oma riigi.

Enam kui 20 iseseisvusaasta jooksul loodi Lätis oma identiteet, sõlmiti kaubanduslikke ja poliitilisi suhteid Lääne-Euroopa riikidega, arendati tööstust ja põllumajandust, edendati haridust ja arendati transporti. Arengu peatas teine maailmasõda. Nõukogude okupatsiooni ajajärk oli tulvil katsumusi, kuid lootus elada veel kunagi iseseisvas Lätis ei kustunud kunagi - Nõukogude Liidu nõrgenedes avasid lätlaste laulud ja rahumeelsed meeleavaldused tee iseseisvusele.

Tänapäeval on Läti õitsev ja modernne riik, ELi, NATO ja euroala liige. Riigi sajandat juubelit lubatakse tähistada lausa kuni 2021. aastani. Üks pidustuste tippsündmusi on 2018. aasta suvel toimuv laulu- ja tantsupidu, mis toob kokku erinevate põlvkondade esindajad ja välislätlased, kes on laiali üle kogu maailma.

Miks tasub seda tellida?

  • 1,0 g puhast kulda 999,9/1000
  • Pühendatud Läti iseseisvuse 100. aastapäevale
  • Kõrgeim vermimiskvaliteet - proof-like
  • Mõõdud – 15,0 x 8,5 x 0,5 mm
  • Kogu maailmas ainult 500 eksemplari

Läti omariikluse 100. aastapäevale pühendatud kuldplaadi esiküljel on kiri „LATVIJAS REPUBLIKA 1918–2018“ ja arv 100. Teksti ümbritsevad Läti iidsed kujutised: Auseklise ja Laima sümbolid üleval ja maailmapuu all. See muster on esiisade pärand, mis elab edasi ka tänapäeva Lätis. Tagaküljel on kirjas plaadi verminud ettevõte, plaadi mass ja kullaproov.

Koos meenega saadame autentsust tõendava sertifikaadi, millelt leiate plaadi parameetrid ja teemakohase lühikirjelduse.

Täpsed andmed
Vermimisaasta:
2018
Metall:
Puhas kuld, proov 999.9/1000
Mõõdud:
15,0 x 8,5 x 0,5 mm
Mass:
1,0 g
Vermija:
Schöne Edelmetaal B.V.
Kvaliteet:
Proof-like
Tiraaž:
ainult 500 tk
Saatmisaeg:
3 - 5 tööpäeva

Jah, tellin puhtast kullast plaadi „Läti Vabariik 100“​ 149 eurot (+ pakkimis- ja saatekulud 4,99 eurot). Arve tasun lähimas postkontoris saadetise kättesaamisel.

Võin tellitud toote tagastada 15 päeva jooksul selle kättesaamisest.  

Teie saadetis jõuab kohale 3-5 tööpäeva jooksul.

Annan vabatahtlikult oma isikuandmed ja nõustun, et neid kasutatakse ettevõtte Eesti Mündiäri tellimuse täitmise ja otseturunduse eesmärgil, vastavalt Eesti Vabariigi isikuandmete kaitse seadusele.