See õnnetoova hobuserauaga kuldplaat on valmistatud puhtast Lapimaa kullast ning on väga eriline väikese tiraaži tõttu – kõigest 500 tk maailmas! Lisaks numismaatilisele väärtusele on see ka tore kingiidee! Lisaks on tore mõelda, et kulda leidub nii lähedalt meie naabrite juurest!

Hobuserauda peetakse talismaniks või halva eest kaitsvaks esemeks paljudes maailma riikides. Huvitav on ka fakt, et eri maades erineb ka hobuseraua ülesriputamise viis – kas avatud poolega allapoole või ülespoole. Idamaades, pea kogu Euroopas ja Lõuna-Ameerikas riputatakse või naelutatakse hobuseraud uksele avatud poolega allapoole. See pidavat põhinema uskumusel, et õnn langeb majaelanike peale. Aga näiteks Iirimaa ja Suurbritannia elanikud usuvad, et hobuseraua avatud pool peab olema ilmtingimata ülespoole, et õnn välja ei voolaks. Erineb ka hobuseraua riputamise koht ja viis: meil riputatakse hobuseraud välisukse kohale, uksepiidast kõrgemale, mehhiklased kaunistavad oma hobuseraudu värviliste lintide, müntide ja pühapiltidega ning riputavad need nii kõrgele, et keegi nendeni ei küündiks, neid ei tohi isegi puudutada. Itaallased toimivad vastupidi – nad riputavad hobuseraua nii madalale, et igaüks, kes uksest sisse tuleb, riivab seda ilmtingimata. Usuti, et hobuseraud kaitseb välgu ja nõiduse eest, niisiis riputati see mitte ainult ukse kohale, vaid ka korstnale, akendele, ahjule – kõikidesse neisse kohtadesse, mille kaudu võiks saatan majja pääseda. Sakslased kinnitasid hobuseraudu kummituste vastu isegi surma määratud kurjategijate kirstudele.

Miks tasub seda toodet tellida?

  • Vermitud puhtast 999,9/1000 Lapimaa kullast
  • Tiraaž – kõigest 500 tk maailmas
  • Kaunis karbis koos autentsussertifikaadiga
  • Õnnetoov hobuseraud on suurepärane kingiidee

Kuldplaadi esiküljel on hobuseraud. Selle alumises osas on plaadi kullaproov: 999,9.

Tagaküljel on plaadi verminud ettevõtte nimi, plaadi mass ja kullaproov.

Täpsed andmed
Metall:
999,9/1000 Lapimaa kuld
Mõõdud:
15 x 8,5 mm
Mass:
1 g
Kvaliteet:
Proof
Tootja:
Schone Edelmetaal B. V. (Madalmaad)
Tiraaž:
500 tk

Jah, tellin kuldplaati Õnnetoov hobuseraud hinnaga 149 eurot (tuleb saatekulu +4,99 €). Arve tasun lähimas postkontoris saadetise kättesaamisel.

Võin tellitud toote tagastada 15 päeva jooksul selle kättesaamisest.  

Tarneaeg on 7 - 12 tööpäeva.

Esitan oma isikuandmed OÜ-le Eesti Mündiäri vabatahtlikult ning nõustun nende kasutamisega tellimuste täitmise ja otseturunduse eesmärgil kooskõlas Eesti Vabariigi isikuandmete kaitse seaduse nõuetega.

Töötleme Teie isikuandmeid ettevõtte õigustatud huvi – toodete kohta teabe jagamise: teenuste osutamise, turunduse ja statistika – eesmärgil. Võite andmete töötlemise ükskõik millal peatada, andes sellest teada telefoni, e-posti või kirja teel. Teatame, et Teie isikuandmete kaitsmiseks rakendatakse vajalikke turvameetmeid. Jagame Teie andmeid ainult nende ettevõtetega, kes osutavad meile lepingupõhiseid teenuseid. Lisateavet isikuandmete töötlemise kohta leiate meie veebilehelt myndiari.ee. Soovi korral on Teil võimalik saada kogu teave isikuandmete töötlemise kohta posti teel.