Renessansiajast pärit püha Markuse kampaniil (Campanile di San Marco) on Püha Markuse katedraalist eraldi asetsev 98,6-meetri kõrgune kellatorn samamoodi püha Markuse järgi nimetatud Veneetsia peaväljakul (Piazza San Marco). Kellatorn sai praeguse kuju aastal 1514.

Pakub rahvale huvi hiiglaslik sinist ja kuldset värvi astronoomiline tornikell. Selle tornikella lõid aastatel 1496–1499 meistrid Rainierid – isa Gian Paolo ja poeg Gian Carlo. See on üks väheseid Euroopas XIV–XV sajandi vahetusel ehitatud astronoomilisi kellasid.

On kindel, et Veneetsia suursugune kell pidi noil ammustel aegadel andma tunnistust piirkonna rikkustest ja jõukast elust. Ega siis seda ilmaasjata paigutatud sellisesse kohta, mis oli kohe nähtav kõikidele Veneetsia laguuni vetest tulijatele.

  • Kujundus põhineb Veneetsia Püha Markuse tornikellal
  • Kaetud puhta 999/1000 kullaga
  • Tiraaž – kõigest 2022 münti maailmas
  • Ainult Eesti Mündiärist!

Iga komplekti kuuluv münt on pühendatud ühele kaheteistkümnest sodiaagimärgist: Jäärale, Sõnnile, Kaksikutele, Vähile, Lõvile, Neitsile, Kaaludele, Skorpionile, Amburile, Kaljukitsele, Veevalajale ja Kaladele. Iga mündi esikülje ülaossa on ladina keeles graveeritud tähtkuju nimi. Nime all näeme tähtkuju esindavat Veneetsia püha Markuse tornikella kujundusele vastavat kujutist. Märgitud on ka ajajärk, mida mündil kujutatud sodiaagimärk valitseb.

Mündi tagaküljel on Gibraltari vapp. Vappi ümbritsevad sõnad ELIZABETH II · D · G · REGINA · GIBRALTAR · 2022 · HALF CROWN.

Jah, tellin Veneetsia Püha Markuse tornikella sodiaagimärkidega mündikomplekti hinnaga 499 eurot. Arve tasun lähimas postkontoris saadetise kättesaamisel. 

Võin tellitud toote tagastada 15 päeva jooksul selle kättesaamisest.  

Tarneaeg on 3-6 tööpäeva.

Esitan oma isikuandmed OÜ-le Eesti Mündiäri vabatahtlikult ning nõustun nende kasutamisega tellimuste täitmise ja otseturunduse eesmärgil kooskõlas Eesti Vabariigi isikuandmete kaitse seaduse nõuetega.

Töötleme Teie isikuandmeid ettevõtte õigustatud huvi – toodete kohta teabe jagamise: teenuste osutamise, turunduse ja statistika – eesmärgil. Võite andmete töötlemise ükskõik millal peatada, andes sellest teada telefoni, e-posti või kirja teel. Teatame, et Teie isikuandmete kaitsmiseks rakendatakse vajalikke turvameetmeid. Jagame Teie andmeid ainult nende ettevõtetega, kes osutavad meile lepingupõhiseid teenuseid. Lisateavet isikuandmete töötlemise kohta leiate meie veebilehelt myndiari.ee. Soovi korral on Teil võimalik saada kogu teave isikuandmete töötlemise kohta posti teel.

Täpsed andmed
Vermimisaasta:
2022
Vermija:
Niue
Nimiväärtus:
Pool krooni (crown)
Metall:
Mitteväärismetallide sulam
Kate:
Kuld (999/1000), sinine värv
Mass:
7,34 g
Mõõtmed:
22,27 x 24,79 mm
Kvaliteet:
Proof-like
Tiraaž:
2022 tk