Käesoleval aastal tähistatakse Balti keti 30. aastapäeva. Selle ajaloosündmuse mälestuseks oleme verminud meenemündi. Mündi disain on eriline – see on puhta hõbeda (999/1000) ja puidu kooslus, mis on kaunistatud autentsete Balti ketist tehtud fotode fragmentidega. Münt vastab kõrgeima vermimiskvaliteedi (proof) standarditele. Olulist ajaloosündmust meenutava, antiikviimistlusega  mündi tiraaž on väga piiratud – vaid 500 tk maailmas.

Balti kett oli suurim ja tähtsaim aktsioon Balti riikide iseseisvuse taastamise teekonnal. Tegemist oli 23. augustil 1989 toimunud poliitilise meeleavaldusega, mille käigus umbes kaks miljonit inimest ühendasid käed ning moodustasid 600-kilomeetrise inimketi läbi Baltimaade, kinnitades sellega oma soovi vabaks saada. Selle lühikese ja rahumeelse poliitilise demonstratsiooni järelkaja kõlas veel kaua. Balti rahvaste vaikiv meeleavaldus liigutas läänemaailma ning andis iseseisvuspüüdlustele veel suurema tõuke, mis kulmineerus peagi Eesti, Läti ja Leedu iseseisvumisega. 2009. aastal lisati Balti kett UNESCO maailmapärandi nimekirja.

Miks tasub seda münti tellida?

  • Autentsete fotode fragmentidega kaunistatud münt
  • Eriline disain – puhta hõbeda ja tamme kooslus
  • Vermitud Balti keti 30. aastapäeva puhul
  • Väärikas  puidust karbis
  • Väga piiratud tiraaž – vaid 500 ühikut

Mündi välimine ring on puhtast hõbedast, tuumik aga tugevast tammepuust. Mündi esiküljel on kujutatud kolme Balti riigi kontuur, millel on tähistatud Balti keti trajektoor. Selle kõrval on kiri „VILNIUS-RĪGA-TALLINN“. Hõbedasel välisringil on kujutatud tuntud Leedu fotograafi Romualdas Požerskise jäädvustatud hetked Balti ketist. Ülal on kiri „THE BALTIC WAY 23rd AUGUST 1989“.

Mündi tagaküljel on kuninganna Elizabeth II portree. Selle kohal on kiri „QUEEN ELIZABETH II“ ning all on ära toodud mündi väljalaskjariik „GHANA“ ja nimiväärtus „5 CEDIS“ (5 sedit). Ääre juures on kiri „30th ANNIVERSARY OF THE BALTIC WAY 1989–2019“.

Täpsed andmed
Vermimisaasta:
2019
Vermija:
Ghana
Nimiväärtus:
5 Ghana sedi
Metall:
999/1000 hõbe
Läbimõõt:
53,4 mm
Mass:
38 g (puhas hõbe - 36,5 g)
Eriomadused:
Tammepuidust südamik
Kvaliteet:
Proof, antiikviimistlus
Tiraaž:
500 tk

Jah, tellin münt Balti keti 30. aastapäev hinnaga 249 eurot. Arve tasun lähimas postkontoris saadetise kättesaamisel.

Võin tellitud toote tagastada 15 päeva jooksul selle kättesaamisest.  

Tarneaeg on 4-6 nädalat.

Esitan oma isikuandmed OÜ-le Eesti Mündiäri vabatahtlikult ning nõustun nende kasutamisega tellimuste täitmise ja otseturunduse eesmärgil kooskõlas Eesti Vabariigi isikuandmete kaitse seaduse nõuetega.

Töötleme Teie isikuandmeid ettevõtte õigustatud huvi – toodete kohta teabe jagamise: teenuste osutamise, turunduse ja statistika – eesmärgil. Võite andmete töötlemise ükskõik millal peatada, andes sellest teada telefoni, e-posti või kirja teel. Teatame, et Teie isikuandmete kaitsmiseks rakendatakse vajalikke turvameetmeid. Jagame Teie andmeid ainult nende ettevõtetega, kes osutavad meile lepingupõhiseid teenuseid. Lisateavet isikuandmete töötlemise kohta leiate meie veebilehelt myndiari.ee. Soovi korral on Teil võimalik saada kogu teave isikuandmete töötlemise kohta posti teel.