Raffaeli rikkaliku loomepärandi hulka kuuluvad mitmesugused religioossetel teemadel maalid, tollaste aadlike portreed ja Vatikani saale kaunistavad freskod. Eriti silmapaistev väärtteos on 1512. aastal maalitud „Sixtuse Madonna“. See muljet avaldavate mõõtmetega (265 x 196 cm) maal sündis paavst Julius II soovil ühe kiriku altari jaoks. Raffael on lõuendile jäädvustanud Jeesuslast süles hoidva Maarja, kelle kõrval seisavad püha Sixtus ja püha Barbara.

Maali allosas toetuvad raamile kaks mõtlikku inglikest. Väidetavalt inspireerisid Raffaeli nende loomisel tõelised lapsed – neitsi Maarja jaoks poseerinud naise pojad. Unelevad (aga ehk hoopis igavlevad) lapsed avaldasid Raffaelile muljet ja nii jõudsid nad tema maalile.


Raffaeli loomingust on inspiratsiooni saadud selle puhtast kullast mündi vermimisel. Münti kaunistab unistavalt ülespoole vaatav armas inglike. Münt on valmistatud puhtast 999,9/1000 kullast ning on vermitud kõrgeima vermimiskvaliteediga.

Miks tasub seda münti tellida?

  • Valmistatud puhtast kullast (999,9/1000)
  • Vermitud Raffael Santi 500. surma-aastapäeva mälestuseks
  • Münti kaunistab „Sixtuse Madonna“ tuntud fragment – unistavalt ülespoole vaatav inglike
  • Kõrgeim vermimiskvaliteet – proof
  • Südamlik kingitus lähedasele!

Mündi esiküljel kujutatud mõttesse vajunud ingli kohal on kiri „RAPHAEL“, all kunstniku surma-aasta. Teised numbrid märgivad mündi vermimisaastat.

Mündi tagaküljel on kuninganna Elizabeth II portree, serval jooksevad kirjad „ELIZABETH II“ ja „SOLOMON ISLANDS“ (Saalomoni saared). All näeme mündi nimiväärtust (10 dollarit) ja kullaproovi.

Täpsed andmed
Vermimisaasta:
2020
Vermija:
Saalomoni saared
Nimiväärtus:
10 dollarit
Metall:
999,9/1000 kuld
Läbimõõt:
11 mm
Mass:
0,5 g
Kvaliteet:
Proof
Tiraaž:
5000 tk

Jah, tellin kuldmündi Raffaeli ingel hinnaga 119 eurot (+4,99€ postikulu). Arve tasun lähimas postkontoris saadetise kättesaamisel.

Võin tellitud toote tagastada 15 päeva jooksul selle kättesaamisest.  

Tarneaeg on 3 - 5 tööpäeva.

Esitan oma isikuandmed OÜ-le Eesti Mündiäri vabatahtlikult ning nõustun nende kasutamisega tellimuste täitmise ja otseturunduse eesmärgil kooskõlas Eesti Vabariigi isikuandmete kaitse seaduse nõuetega.

Töötleme Teie isikuandmeid ettevõtte õigustatud huvi – toodete kohta teabe jagamise: teenuste osutamise, turunduse ja statistika – eesmärgil. Võite andmete töötlemise ükskõik millal peatada, andes sellest teada telefoni, e-posti või kirja teel. Teatame, et Teie isikuandmete kaitsmiseks rakendatakse vajalikke turvameetmeid. Jagame Teie andmeid ainult nende ettevõtetega, kes osutavad meile lepingupõhiseid teenuseid. Lisateavet isikuandmete töötlemise kohta leiate meie veebilehelt myndiari.ee. Soovi korral on Teil võimalik saada kogu teave isikuandmete töötlemise kohta posti teel.