100 aastat Tallinna nime uuesti kasutusele võtmisest!

1918. aastal lõi Eesti lahku Venemaast ja kuulutas välja iseseisva riigi. Nii tekkis ka võimalus ja vajadus vahetada pealinna vana nimi Reval eestipärase Tallinna vastu. Oleme rõõmsad, et saame esitleda Teile Eesti pealinna nimevahetuse 100. aastapäeva puhul vermitud hõbemünti.

Ajaloo jooksul on linna nime mitu korda muudetud. Arvatavasti kandis XII sajandil kindlustatud sadam Läänemere kaldal nime Kolõvan. Seda nime seostatakse Eesti müütilise muinaskangelase Kalevi nimega. Kuni XIII sajandini kutsusid skandinaavlastest naabrid linna Lindaniseks. Ka seda nimetust seostatakse Kaleviga või pigem siiski tema lese Lindaga, kes legendi kohaselt kandis oma surnud mehele siia kokku hauakünka, millest sai Toompea. Taanlaste saabudes hakkas kehtima nimi Reval, mida kasutati lausa mitusada aastat. Arvatavasti hakati linna niiviisi nimetama seda ümbritsenud Rävala muinasmaakonna nime järgi.

 

1918. aastal muudeti ametlikult Eesti pealinna nime ja selleks sai Tallinn. Nime tähendust ja teket seletatakse mitmeti. Kõige populaarsem on teooria, et nimi on pärit sõnaühendist Taanilinn. See on ka viide linna ajaloole. Teise arvamuse kohaselt võis nimi tähendada ka Talilinna.

Saadaval ainult Eesti Mündiäris!

  • Münt on vermitud puhtast hõbedast 999/1000 
  • Rangelt piiratud tiraaž - ainult 500 tk
  • Münt on esinduslikus karbis
  • Vermitud Norra Rahapajas

Mündi esiküljel on Tallinna panoraam, mis on sümboolselt jaotatud kaheks. Vasakul on vana Reval ja paremal uus Tallinn. Serval on kirjad REVAL 1918 ja TALLINN 2018. Esiküljel on ka üks linna sümbolitest – Tallinna raekoja torni tuulelipp Vana Toomas.

Mündi tagaküljel on kuninganna Elizabeth II portree, mida ümbritsevad kirjad ELIZABETH II, NIUE ISLAND (Niue saar) ja 1 DOLLAR. Tagaküljel on ka mündi emiteerimisaasta.

Koos hõbemündiga saadame autentsust tõendava sertifikaadi, millelt leiate mündi parameetrid.

Täpsed andmed
Vermimisaasta:
2018
Metall:
Puhas hõbe 999/1000
Läbimõõt:
33,0 mm
Mass:
15,55 g
Väljalaskjariik:
Niue saar
Vermitud:
Norra Rahapajas
Nimiväärtus:
$ 1
Kvaliteet:
Proof
Tiraaž:
ainult 500 tk

Jah, tellin hõbemündi „Reval-Tallinn“ 119 eurot (+ pakkimis- ja saatekulud 4,99 eurot). Arve tasun lähimas postkontoris saadetise kättesaamisel.

Võin mündi tagastada 15 päeva jooksul selle kättesaamisest.

Teie saadetis jõuab kohale 3-5 tööpäeva jooksul.

Annan vabatahtlikult oma isikuandmed ja nõustun, et neid kasutatakse ettevõtte Eesti Mündiäri tellimuse täitmise ja otseturunduse eesmärgil, vastavalt Eesti Vabariigi isikuandmete kaitse seadusele.