Esimesi sovrineid hakati vermima 1489. aastal, kuningas Henry VII ajal. Sovrinid kaalusid poole vähem kui tollal Suurbritannias ringluses olnud tavalised kuldmündid. Pärast oma troonile asumist tellis George IV graveerijalt Jean Baptiste Merlinilt uue sovriini tagakülje.Nii sündis 1825. aastal üks ilusamaid münte Suurbritannia ajaloos – kilbiga sovrin.

Varem vermiti sovrineid tavakohaselt ainult kullast. Alates 2019. aastast aga hakati Briti valitsuse loal neid tegema ka hõbedast. Ka 2021. aastal kuningas George IV kroonimise 200. aastapäeva tähistav münt on hõbedast. Selle esikülge kaunistab kilp.

Miks mansetinööbid tellida?

  • Esmakordselt ajaloos ikooniline kuninglik kilp hõbesovrinil
  • Pühendatud Georg IV kroonimise 200. aastapäevale, mis muutis igaveseks sovrinite ajalugu
  • Valmistatud puhtast hõbedast (999/1000)
  • Kõrgeim vermimiskvaliteet – proof

 

Sovrini esiküljel on kuninglik vapp, millel on neljaks väljaks jaotatud kilp. Selle vasakus ülanurgas ja paremas alanurgas on kolm Inglismaa vapilõvi. Kilbi paremas ülanurgas on Šotimaa kuninglik sümbol – tagajalgadel möirgav lõvi. Kilbi vasakus alanurgas on Iirimaad sümboliseeriv harf. Kilbi keskel aga on Hannoveri kuningriigi krooniga vapp. Kilpi ümbritseb ehitud ääris ja selle kohal on uhke kroon. Sovrini tagaküljel näeme kirja: BRITANNIARUM REX FIG: DEF: (Kogu Suurbritannia kuningad, usu kaitsjad).

Mündi tagaküljel on kuninganna Elizabeth II portree. Meeneraha serva juurde on graveeritud kiri ELIZABETH II DEI GRA REGINA (Elizabeth II, kuninganna Jumala armust), mündi emiteerinud riigi nimi GIBRALTAR ja väljalaskeaasta 2021.

Jah, tellin sovrin „Hõbekilp“ hinnaga 79 eurot (+5,99€ postikulu). Arve tasun lähimas postkontoris saadetise kättesaamisel.

Võin tellitud toote tagastada 15 päeva jooksul selle kättesaamisest.  

Tarneaeg on 3 - 5 tööpäeva.

Esitan oma isikuandmed OÜ-le Eesti Mündiäri vabatahtlikult ning nõustun nende kasutamisega tellimuste täitmise ja otseturunduse eesmärgil kooskõlas Eesti Vabariigi isikuandmete kaitse seaduse nõuetega.

Töötleme Teie isikuandmeid ettevõtte õigustatud huvi – toodete kohta teabe jagamise: teenuste osutamise, turunduse ja statistika – eesmärgil. Võite andmete töötlemise ükskõik millal peatada, andes sellest teada telefoni, e-posti või kirja teel. Teatame, et Teie isikuandmete kaitsmiseks rakendatakse vajalikke turvameetmeid. Jagame Teie andmeid ainult nende ettevõtetega, kes osutavad meile lepingupõhiseid teenuseid. Lisateavet isikuandmete töötlemise kohta leiate meie veebilehelt myndiari.ee. Soovi korral on Teil võimalik saada kogu teave isikuandmete töötlemise kohta posti teel.

Täpsed andmed
Vermimisaasta :
2021
Vermija:
Gibraltar
Nimiväärtus:
1 sovrin
Metall:
Hõbe (999/1000)
Mass:
7,98 g
Läbimõõt:
22,05 mm
Kvaliteet:
Proof
Tiraaž :
99 999 tk