Meil on rõõm esitleda Teile üht erilist münti, milles on ühendatud Tartu Ülikool ja armastus! Selle kuldmündiga tähistatakse Tartu Ülikooli 390. aastapäeva ja sel on Tartu linna tuntuim sümbol – romantiline suudlevate tudengitega purskkaev.

Ülikooli peahoone lähedal, Tartu Raekoja platsil seisab linna kauneim mälestusmärk – suudlevate tudengitega purskkaev. 1948. aastal ehitatud purskkaev meelitas nii eelmisel sajandil kui ka praegu ligi lugematul hulgal noorpaare ja romantiliselt meelestatud paarikesi, kes soovisid oma õnne jäädvustada.

Selle purskkaevu skulptuur – romantiliselt suudlevad Tartu tudengid valmis 1998. aastal. Linna peal suudlevast tudengipaarist inspireerituna lõi skulptor Mati Karmin kunstiteose, mis peegeldab suurepäraselt üliõpilaslinna hõngu ja paneb kõiki heldima, ühendades peenelt armastuse ja ülikooli!

Miks tasub seda münti tellida?

  • Kuldmünt, millel on ühendatud Tartu Ülikool ja armastus
  • Vermitud 999,9/1000 puhtast kullast
  • Kõrgeim vermimiskvaliteet - proof
  • Ainult Eesti Mündiärist!

Mündi esiküljel on kuulus Tartu purskkaevu skulptuur: Raekoja platsil seisab vihmavarju all armunud tudengipaar. Taamal paistab Tartu Ülikooli peahoone fassaad. Ülal, raha serva juures kulgeb kiri: „TARTU • HEADE MÕTETE LINN“.

Tagaküljele on graveeritud mündi emiteerinud Niue vapp, millel Niue rahvuslill pua keni keni (ld Fagraea berteroana), mida ümbritsevad ornamendid ja merikarbid. Suurbritanniasse kuulumise märgina on üle kõige püha Edwardi kroon. Ülaservas näeme mündi nimiväärtust, all väljalaskeaastat.

Jah, tellin Tartu linnale pühendatud kuldmünt hinnaga 129 € (+ 5,99 € postikulu). Arve tasun lähimas postkontoris saadetise kättesaamisel.

Võin tellitud toote tagastada 15 päeva jooksul selle kättesaamisest.  

Esitan oma isikuandmed OÜ-le Eesti Mündiäri vabatahtlikult ning nõustun nende kasutamisega tellimuste täitmise ja otseturunduse eesmärgil kooskõlas Eesti Vabariigi isikuandmete kaitse seaduse nõuetega.

Töötleme Teie isikuandmeid ettevõtte õigustatud huvi – toodete kohta teabe jagamise: teenuste osutamise, turunduse ja statistika – eesmärgil. Võite andmete töötlemise ükskõik millal peatada, andes sellest teada telefoni, e-posti või kirja teel. Teatame, et Teie isikuandmete kaitsmiseks rakendatakse vajalikke turvameetmeid. Jagame Teie andmeid ainult nende ettevõtetega, kes osutavad meile lepingupõhiseid teenuseid. Lisateavet isikuandmete töötlemise kohta leiate meie veebilehelt myndiari.ee. Soovi korral on Teil võimalik saada kogu teave isikuandmete töötlemise kohta posti teel.

Täpsed andmed
Vermimisaasta:
2022
Vermija:
Niue saar
Nimiväärtus:
2,5 dollarit
Metall:
999,9/1000 kuld
Läbimõõt:
13,92 mm
Mass:
0,5 g
Kvaliteet:
Proof
Tiraaž:
500 tk